Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Vážení přátelé, máli zkušený strojník (nechat) zhotovit nějakou součástku, kterou by poté vyměnil s opotřebovanou nebo poničenou, která byla zdrojem problémů a poté i havárie, musí mít její přesný vzor, nebo alespoň její výkres! Chcete-li se dobrat správného výsledku při řešení čehokoliv, musíte respektovat elementární pravidla slušného chování. Znáte-li k tomu všemu exatní pravdu o daném problému, nebo toužíte-li se jí alespoň dobrat, jste na správné cestě k jeho vyřešení! To nemusí být ani otázkou VŠ vzdělání, ale vrozené inteligence a charakteru.
    Tím nejhorším přístupem je relativizování věčných hodnot a prosazováním sebe sama a svých "pravdiček", které se časem ukáží jako neúčinné a dokonce škodlivé. Žel, to je silná parketa dnešních politiků a všelijakých guru a sektářů.
    Za svůj život jsem poznal jenom jednu Knihu knih, a jednoho Syna Člověka, který mě spolehlivě odpověděl na tři filozofické otázky života: Odkud jsme přišli? - Proč zde žijeme? - Kam spějeme? A k tomu mě dal do vínku návod na plnohodnotný život v rodině s jednou maželkou, dětmi a vnoučaty ve vzájemném respektu, podřízenosti, životě v pravdě a lásce, která není z tohoto světa. Právě na těchto Základech byla zbudována naše vyspělá západní kultura, která se nyní hroutí. Možná již víš kam mířím. Jenže to jsou atributy, které se dnes nenosí. Také jsem byl před mnoha léty v těžké krizi života, ze které mě probral až bolestný pád na hubu. Doufám, že tomu budeš ušetřen alespoň Ty! - Nebo snad ne? *3*
  • Fakticky jediné, co může dnešního mladého člověka skutečně duševně obohatit je jeho třeba byť jen pasivní sledování internetových diskusích na Tiscali, ovšem toliko za nezbytné účasti nové ambiciozní politické vlny představované ideology a mysliteli typu ERA, korektor, Pišta Žiga 40x, Honza, Peppone, Not ČSSD, Bohouš z Kalicha, Kubikula, děda, Vládce vesmíru a dalších cca 50 skvělých výtečníků, kteří jsou jedinou nadějí pro svou zem! *2*
  • Autor ma jiste pravdu v tom, ze bychom meli byt informacne gramotni. Ovsem zapomnel dodat, ze k tomu, aby se tak stalo, je potreba jeste cloveka naucit se predevsim ORIENTOVAT v te premire informaci a vybrat si ty, ktere maji jakousi hodnotu. Tento uhel pohledu je u kadeho cloveka jiny. Fanousek fotbalu povazuje za prinosne co nejkvalitnejsi informace ze sportu, filozof zase nejnovejsi teorie apod. Podstata informacni gramotnosti spociva ve schopnosti si prehrsel informaci zorganizovat tak, aby clovek ziskal co nejsirsi prehled za co nejmene casu. Ovsem tato schopnost se neda naucit v zadnem skolnim predmetu, je ziskana vychovou a take genetickou vybavou. Takze vecny "bordelar" bude treba litat ze serveru na server, bude cist treba i veci, ktere jsou pro nej "neprinosne" a ani mu to neprijde divne, ze u pocitace stravi pul dne. Takze zamer autora je pekny, ale ucinny jen do urcite miry.
  • S článkem souhlasím, pěkně napsáno.
  • nevim jestli cist jeden denik je to prave pro prisun informaci...spis je dobre ze jsme zahlceni nepotrebnymi informacemi,clovek se aspon pod natlakem nepotrebnych informaci treba i probudi a zacne zit zivot uplne jinak,treba lepe.cim vic clovek vi,tim ma vetsi rozhled na svet,taky se musi naucit rozlisovat co je nucena informace a co je uzitecna...ale rozhodne je zajimavy ze na tiscali je takova zprava *4*
  • To je pravda viz.dupl tohoto článku v upoutávce.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit