Přejít na výpis diskuzí

Soud zprostil obžaloby policistu, který zatarasil cestu motorkáři a vážně ho zranil

10.10.2018 15:58
12 příspěvků

Obvodní soud pro Prahu 8 dnes zprostil obžaloby policistu Šimona Vaice, který byl viněn z těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti kvůli tomu, že loni v červenci zahradil ujíždějícímu motorkáři cestu služebním autem. Jeho jednání podle soudu není trestným činem, šlo o donucovací prostředek úměrný nebezpečnosti...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Sto lidí, sto názorů. Ale jako (téměř) vždy jde přeci o princip.

  a) Máme člověka, který má ze své profese za úkol chránit zákon (byť si o něm můžu myslet cokoliv).

  b) Pak máme člověka, který evidentně na zákony zvysoka kašle a dělá si co chce.

  Dojde k jejich střetu, kdy na jedné straně je ten, kdo má zákon chránit a na druhé ten, kdo ho porušuje. Jednomu z nich se bohužel něco stane.

  ad a) je to pracovní úraz při výkonu služby a zasahující si zaslouží úctu a poděkování

  ad b) je to důsledek nezodpovědného chování dotyčného a následky si musí přičíst tomuto jednání

  Pokud to bude jinak - stáhněte z ulic policajty, nechte vládnout zákony džungle a je to taky možné řešení. Pokud chcete žít v takové zemi - prosím.


  • bezregistrace

   ano souhlas ... zdejší diskutníci musejí sami zvolit cestu buď dle zákona či bez zákona ...

 • typicky české názory a nátury...od policajtů to byl podraz, ten kluk nedostal žádnou šanci...
  • Zákaz řízení byl ve smyslu vašeho příspěvku dostatečnou šancí. Obecný zákaz řízení pod vlivem alkoholu druhou šancí a zákaz jízdy v obci rychlostí nad 50 km/h třetí šancí.

   Motocyklista nevyužil ani jednu z nich a nedokázal zastavit před překážkou.


  • Hochu upřesnění. Byli tu Páni policisté a stavěli parchanta na motorce.Během zběsilé jízdy míjel desítky chodců a aut.Kbyby  zranil-zabil chodce co si kdo na takovém obyčejném zmetkovi vezme?Ono to raději přestane pracovat bude to bez domova, jen aby nemusel platit za svinstva. Dostal on i jemu podobní kvalitní lekci.Sami by bezstarostně udělali nešťastnými spousty lidí.Jen tak. Tady parchant bude vědět, proč to bylo a za co to bylo.Z takového piráta se stává takto bezcenný zmetek.Už napořád.

 • KIMCID
  https://www.novinky.cz/krimi/485633-zalobce-zrusil-stihani-strelce-ktery-v-zubri-usmrtil-muze.html
 • ivislo
  Policista chtěl motorkáře zabít.Použil auto jako zbraň. Co udělal motorkář hrozného že si zasloužil trest smrti.? Jel rychle a ohrožoval ?
  • Patrně se nejednalo o motorkáře (člena organizované skupiny), ale o motocyklistu, který nezvládl stroj a nedokázal zastavit před překážkou.

   Tolerovat nedodržování zákonů je jistě možné, ale v důsledku zhoubné. Jak říkal ten slovenský důstojník:"Keď on može, aj ja možem!".

 • Na toho šmejda měli použít samopal. Pan policajt ho mohl

  "chudáčka" zranit. Doufám, že léčení zaplatí vč. úroků ten šmejd z motorky.

 • Pokud je to přesně tak jak to bylo popsáno, tak soud rozhodl správně. To že se ten policista rozhodl toho smejda zastavit a riskoval přitom zdraví,  to si zaslouží úctu.

  • KIMCID

   souhlas

 • GIBS a státní zástupce. Kvalifikovaní bezmozci kteří se dostali k rozhodování. Od kdy se nám staví státní zástupce za kriminálníky? Od kdy si ti na GIBS dělají stát ve státě? Přeci jaká mohla být škoda ujíždějícího na motorce. Bude jen dobře kdy co nevidět natáhne ráfy. Už tak zabírá místo v nemocnici. Rozhodně není pojištěný. Je to takový veřejný odpad a vetřelec.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit