Přejít na výpis diskuzí

Splňte podmínky, a zapůjčíme vám epopej, vzkázala Praha Moravskému Krumlovu

12.2.2019 11:26
4 příspěvky

Praha půjčí Moravskému Krumlovu Slovanskou epopej Alfonse Muchy pouze v případě, že sežene peníze na opravu prostor, kde má být vystavena. Lhůtu má Krumlov do konce letošního dubna, sdělil mluvčí magistrátu Vít Hofman. Pro obrazy je podle Prahy nutné vytvořit vhodné podmínky, které zámek nyní nenabízí....

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Ani ne pražská., jako spíše pražácká vychcanost, drzost a neskutečně arogantní sprostota..bez jakékoliv sebereflexe, respektu, úcty a uznání., že nebýt Moravského Krumlova a po roky trvající.,velmi složité a velmi pracné záchrany těchto., přímo národních pláten., tak už dnes tyto plátna., právě díky "Pražské péči" ani neexistují..a bylo by tzv.vymalováno..o závěti atd..už raději ani nemluvě..

  • KIMCID

    tak to dopadá když se tu kašle na závěti a smlouvy

  • A pak se někdo diví že Morava je vůči pražské aroganci a byrokracii alergická. Mucha daroval obrazy Praze za podmínky, že pro ně najde důstojné prostory. Praha to dosud nesplnila. Místo toho si dovoluje Moravskému Krumlovu povýšeně diktovat "své podmínky". V Praze je památek a umění dost. Jiným městům a obcím by to málo, co mají pomohlo k zvýšení turistického ruchu. Přesto Praha nenasytně hrabe jak Mollierův "Lakomec" všechno k sobě. Divím se, že Morava má za svou historii ještě tolik svaté trpělivosti a tolerance a všechno to víceméně mlčky trpí. To Katalánci by se už na našem místě dávno ozvali. Jestlipak by Pražáci také poslali na vzpurnou Moravu armádu  a policii?

  • No - myslím si, že podmínky, které dal sám Mucha, by měla hlavně splnit Praha...

    Místo toho vystavuje obrazy po světě a pak je smotá a dá do depozitáře... velmi šetrné...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit