Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • USA záměrně ničila koncem války vše co nebylo na jejich zabraném teritoriu.Na začátku valky bombardovali všechno,ke konci jen to co nebylo jejich. A za tu Prahu a ty nevinné životy pražanů bych jim přál aby jim taky někdo vybombardoval New York bytˇomylem. Ono se moc válčí jen v Evropě a jsou státy ,které nikdy válku na svém území nezažili,ale vždycky na ní dost vydělali.
    • Ono se lehce soudí. A co tady dělali Rusové? Těch znásilněných a povražděných, Možná jsou ještě pamětníci. Nezapomínejme, že WW2 vznikla proto, že Rusko a nacistické Německo navázali spolupráci a rozdělili se Evropu - Pakt Molotov-Ribbentrop. A jestli na WW2 někdo vydělal, tak to byl hlavně CCCP: zabraná území a vydrancovaná střední Evropa.
      • Najděte si např něco o kotlářích Vy pablbe!
        • ??? O jakých kotlářích ? Děkuji předem za poučení.
          • Kde je to vzdělání a sečtení?
          • Tím je to vše jasné, vědátore!
            • Obávám se, že jsem to "moudro" nepochopil.
      • .
      • bolelo to moc ,když Vám vyplachovali mozek, nebo to bylo horší při plnění těmi znalostmi ,kterýma se tady tak zářivě blýskate.
        • Dost ubohé. Kde chybí argumenty tam následují bláboly a napadání oponenta. Pokud vím, tak mozek se nevyplachuje a když se na něm provádí operace, lze ji provádět při vědomí, protože samotný mozek nemá nervová zakončení vnímající bolest.
          • Nevím, proč píšeš takové bláboly, když jsi tak vzdělaný a sečtělý. Stačí trochu historie a hned budeš vědět jak to bylo s paktem MOL - Rib. Takže nelži.
          • možná to ubohé z mé strany je , když reaguji na Váš příspěvek. Nevím kde jste žil, kdo na Vás působil. Možná ,že za to opravdu nemůžete. Tak upřimnou soustrast, nemáte to jednoduché a jednoduché to mít nebudete.
            • Žiji celý život v této zemi, jež je mou vlastí a domovem. I když jsem leckam vycestoval, opět jsem se vrátil domů. Působili na mne rodiče, také kamarádi a hlavně učitelé, na které s velkou úctou vzpomínám. A také knihy, jichž jsem nemálo přečetl, a nejenom v češtině. Byl jsem vždycky sám sebou a neustále si kladl otázky jako "bylo to opravdu tak?", "Je to skutečně pravda?" a hledal jsem odpovědí tím, že jsem srovnával a hodnotil informace z různých zdrojů. Komunisti mi zazlívali, že jsem odmítal papouškovat jejich bláboly, ale jelikož mé znalosti byly netradiční a dokázal jsem pracovat v různých oborech, museli soudruzi leccos skousnout. Ale jinak to mám jednoduché, nestěžuji si. *3*
  • Už v polovině 19.století známý český historik F. Palacký varoval před Ruskem, z něhož podle jeho slov nepošlo nikdy nic dobrého, jen samá reakce, zpátečnictví.
    • asi se spoléhal pouze na google
      • Dobrý vtip. *2*
  • Z Kadáfího projevu v OSN bylo řečeno že USA vedli 68 válek proti suverením státům, na to mu USA udělali "barevnou revoluci" a zabili ho.
    • prosím o opravu: Z Kadáfího projevu v OSN bylo řečeno že USA vedl"Y" 68 válek proti suverením státům, na to mu USA udělal"Y" "barevnou revoluci" a zabil"Y" ho.

      ááááách jo ta úroveň dnešních učitelů češtiny je čím dál více patrná. Co tak shoda podmětu a přísudku? už se nedivím že MŠMT chce zjednodušit pravidla českého pravopisu aby se dnešní mládež neblamovala svou chabou znalostí rodného jazyka
  • Usa se vylhali na navigaci a cestu zpět měli navigaci v pořádku. Rozflákání Prahy byl záměr. *16*
  • Česko protektorat byl spojencem Hitlera, proto zbrojovky a vojensky důležité objekty byly legitimními cíli spojeneckých vojsk. To jenom Rudá armáda šetřila infrastrukturu česka.
    • Proč nebylo bombardováno Slovensko,které bylo ve válce se spojenci?My ve válce s nikým nebyly,ale okupovaná země.Prosím o vysvětlení,abych neměl pokřivenou pravdu.
      • Protože slovensko nedodávalo wermachtu každou hodinu jeden tank.
      • My ve válce s nikým nebyl"I" učivo obecné školy
      • Je třeba plakat na správném hrobě, Asi proto, že na Slovensku nebyl průmysl, který by zásoboval Wehrmacht. Nezapomeňme, že k tomu bombardování došlo ještě téměř tři měsíce před koncem války na území plně pod kontrolou 3.říše. I když jsme byli sice Protektorát, tj. "chráněné území", tak jsme de facto byli kolonií 3.říše a náš průmysl byl plně pod její kontrolou.
    • Přesně tak. Dobře věděli, že za pomoci páté kolony KSČ a Stalinova kolaboranta Beneše se jim podaří ovládnout a zotročit ČSR, což se jim podařilo. A taky vyrabovat náš uran, což prý byla válečná kořist.
      • Ano byli jsme kolaborantský stát, každá sranda něco stojí. Třeba pitomy uran.
  • To byl cílený omyl. Připravovali se tak na poválečnou "pomoc". Napřed vykradli nápady ze
    Škodovky a pak ji v Plzni rozbombardovali!!!
    • Souhlas. Ani přístroje tehdejší úrovně se nemohly seknout a stovky kilometrů. Tomu může věřit jen americký řiťovlezec a nebo úplný pitomec!!
      • I úplný pitomec ovšem ví že 50km nejsou stovky km.
        To je totiž 5% z celkové délky letu.
        Ovšem vysvětlovat tady že 2°úhlové odchylky je na 100km jen 3,5 km a Prahu tedy nelze minout ovšem z Londýna na 1000km je rozdíl již 35 km a tolik je přesně šířkově do Drážďan to už je házení perel sviním.
  • CCCP = fašistický vřed naší planety.
    • blbe,cccp už není,ale USA vraždí pořád
      • CCCP se rozpadlo, přišlo o své kolonie, ale jeho jádro zůstalo, jenom se přejmenovalo na RF.
        To samé jako kdybychom řekli, že strana komunistů u nás už není.

        Nevím kde vraždí USA, ale zato CCCP (to co z něj zbylo po "velkém třesku") teď vraždí jmenovitě na východní Ukrajině.
        • odpovím zkráceně USA vraždí po celém světě mimo svá území a to jiř nejméně od konce druhé světové *9* *9*
  • čest všem letcům, ne však těm, kteří naplánovali let , který byl odchýlen o 150km a představoval 20 minutovou odchylku od cíle , kdy bylo kalkulováno palivo na přesný cíl,
    jen úplným tupcům můžete nalevat do hlav tu americkou pomoc
    • Když nám v r. 1968 CCCP poskytl "bratrskou pomoc" tak mimo jiné jen tak povraždil na 120 civilistů. Jen úplným tupcům můžete nalevat do hlav tu ruskou pomoc.
      • Škoda každého nevinného života, jenomže přes 700 obětí amerického náletu jen v Praze a další stovky v dalších místech ČSR je podstatně víc než 120 v r. 1968!! Alespoň základy počtů to tak přinášejí!!!
      • Když nás bratrsky osvobozovali bombardováním Prahy tak zahynulo701 mrtvých a 1184 raněných,trosky 93 domů a pouze narušeny nemocnice a ne jedna,klášter,Faustův dům a 30 tisíc dekorací pro Národní divadlo z let1880-1943.Nemám ti chuť vyčíslovat škody a unavovat se,to je jen výtah toho nejdůležitějšího.
      • 12O civilistů? většinou nešťastné náhody? tak takových 12O civilistů vybírá US army jako závdavek před snídaní denně a to cílenou nikoliv náhodnou střelbou
        • Nešťastné náhody? Rozstřílená fasáda Národního musea, studentka na chodníku něco hledala ve školní brašně, možná klíče, když po silnici jeli ruší okupanti a dostala plnou dávku. Řidič auta, kterého Rusáci zastavili v našli v autě psací stroj, mysleli, že je to vysílačka... Jejich voják, odněkud z Pobaltí, dostal akutní záchvat slepého střeva. Tak ho vysvlékli do naha a pohodili do příkopu. Naši lidé ho tam umírajícího našli a zavolali záchranku. Když se po operaci zotavil, mu emigroval na západ.
          Namísto keců co prý dělá US army je třeba znát fakta. Chce to poznat mentalitu Rusů a mentalitu Američanů. Já jsem tu možnost měl a obě země jsem poznal.
      • Chtělo by to ale pro úplnost zmínit ostatní státy, které se tohoto divadla zúčastnili. V roce 1980 se mělo zase jet na polsko, to bylo ale na poslední chvíli odvoláno.
        • Ano, ostatní státy, které se toho divadla MUSELY zúčastnit. Stačí se třeba zeptat lidí z východních Čech kde byly Poláci. Žádné konflikty, lidi se přátelili s vojáky, kteří do ničeho nezasahovali, polští důstojníci se omlouvali, že nejsou žádní okupanti a všechno bylo v pohodě. Dokonce dík Polské armádě východočeský vysílač jako jediný po celý týden vysílal do světa co se děje, než se podařilo aktivovat vysílače civilní obrany, pražský rozhlas obsadili Rusové.

          Na sever Čech přijela armáda NDR, ale to vyvolalo nesmírné pobouření ve světě a tak je brežněvovci museli rychle odvolat.

          Také nám Brežněv hrozil deportací na Sibiř, že prý pro není žádný problém "přestěhovat" několik milionů lidí. Jistě, mají s těmi deportacemi bohaté zkušenosti.
    • Za 20 minut při 300km v hodině by bombardovali Brno a né Prahu chytráku. Z londýna do Drážďan je o 50km míň než z Londýna do Prahy. Víme - při letu trvajícím 2 hodiny 45 minut by vítr o rychlosti 20km urazil 66km........ Tak že dálkoměr odpočítávající rychlost s pitotovy trubice je jen orientační a astronavigace ve dne a za špatného počasí nefunguje.
      To ovšem nic nemění na situaci že když se kácí les lítaj třísky. A bombardovali tak jako tak bombardovali průmyslové centrum třetí říše.... Žel na českém území.... No a počet mrtvých odpovídá lidské hlouposti páč poplach byl vyhlášen ale schovat se nešel nikdo bo poplach byl do té doby vždycky jen planý. *9* *9*
      • no, pokud to byla náhoda, tak je zajímavé, že poškodila náš průmysl až tehdy, kdy bylo jasné, že bude sloužit zase Čechům, že nikdy nebyly bombardovány příjezdy ke koncentračním táborům, aby se smrt zpomalila - proč ne? *13*
        • Oho... to jsme si nerozuměli.
          Nikdo tu netvrdí že bombardování Plzeňské škodovky nebo ČKD byl omyl. To v žádném případě a on se to snad nikdo nikdy ani nepokoušel tvrdit. Tedy aspoň já to neslyšel. Zato je nepopiratelným faktem že krom jiného válečného materiálu vyráběly jen tyto dvě fabryky skoro každou hodinu jeden tank...... Což jim mohli ve vybombardovaném německu jen tiše závidět.

          A to se na mne nezlobte - přez veškeré spáchané sabotáže takový proud se zevnitř nedá sám zastavit. Víte kolik by to stálo životů na frontě zničit 600 tanků měsíčně ???

          Můžu se na to dívat odkud chcu ale v daném případě bylo bombardování cesta menšího zla.
      • dík, za názor asi patříš k těm , kteří věří , že je zfoukl vítr nad Holandskem a v Praze v té době
        hustě sněžilo, ale nikdo Ti nebere Tvé přesvědčení
    • Vidím, že už ti došly instrukce od fašistů z Moskvy, kolaborante.
      • To není z Moskvy,ale přímo z USA od pilotů,kteří ještě žijí.
      • nejsem žádný prorusák, jen aby TI bylo jasno
  • USA vřed planety
    • Nebýt USA, nevznikla by v r. 1918 ČSR. Nebýt USA nebyla by ČSR obnovena v r. 1945. Nebýt USA, kterých se Brežněv bál, nechal by nás v r. 1968 deportovat na Sibiř, jak tím vyhrožoval. Nebýt USA, nepodařilo by se uzbrojit CCCP a ruský rudý fašismus by tady možná stále škodil.
      • Vznik 1918 byla největší chyba.Co pro nás udělal západ v roce 1968 mimo vysílání štvavých vysílaček?SSSR rozhodně nebyl uzbrojen.
        • Rozpad Rakouské monarchie v r. 1918 byla obrovská chyba. Monarchie se měla udržet, ale reformovat a federalizovat po vzoru USA, jak to chtěl Ferdinand d´Este a proto musel v Sarajevu zemřít. Tím by se totiž monarchie upevnila a to nebylo v zájmu srbského království ani ruského carství. A kdyby k tomu bylo došlo, tak by zde dnes nejspíš existovala nějaká středoevropská stavovská monarchie podobná Velké Britanii, a sídlo institucí EU by asi nebylo v Bruselu nebo Štrasburku, ale v Praze a naplnila by se tak myšlenka českého krále Jiřího z Poděbrad na sjednocení Evropy.

          A co pro nás mohl západ udělat víc než to co činil? Otevřené hranice, pomoc emigrantům, dodávání informací a diplomatický tlak na Brežněva, který zabránil hromadnému vraždění a deportacím na Sibiř. Podařilo se tak zabránit válečnému konfliktu, který chtěl CCCP vyprovokovat ve snaze splnit svůj dávný sen a zabrat další kus Evropy. Ty boje by se odehrávaly na našem území. CCCP enormě zbrojil ve snaze vyrovnat se USA, jenomže ten jeho sice fašistický, ale technicky a vědecky zaostalý systém to neunesl a zhroutil se. A jak je vidět, ti stepní nájezdníci si nedají pokoj a ten psychopatický hitlerčík Putin je zase žene do neštěstí.
          • S prvním odstavcem naprostý souhlas.
      • nebýt čsl. lidu, který vyhlásil republiku a byl ochoten za ni bojovat dříve než USA, dříve než Masaryk, nikdy by ČSR nevznikla, tam směřuj své díky.

        Nikdy nás nikdo, kromě Němců a Bati nechtěl nikam deportovat, to je snad jasné,

        USA možná SSSR uzbrojil, ale sám pod sebou podřízl větev a kromě toho se ukazuje, že to pro svět bylo víc než škodlivé
        • Čsl. lid si mohl vyhlašovat co chtěl, ale vyhlásit stát ve střední Evropě a získat jeho mezinárodní uznání vyžadovalo něco víc než řev pár fanatiků na shromážděních jak to dělal syfilitik Lenin u ožralých mužiků. Je třeba znát fakta a ne opakovat bláboly ze školení marxixmu-leninismu.
      • Jeden hadr na palici, druhý do rozkroku, to vypadá, že je to od zkažených vajec!!! *10*
  • Rusové mají na rukou tolik krve že jejich stoupenci mají zákázáno moralizovat druhé!
    • ty nejsi žádná ženská,ty jsi placený z m r d provokater
    • co sem taháš rusy??ten článek je o chybě američanů né rusů.rusům max vděčíš za to že nás osvobodili.
      • Rus nám nepřinesl svobodu ale pouze hnědou diktaturu nahradil Rudou.
        • A páni z usa a británie to posvětili když nás prodali bolševikovi na Jaltě. Jsou stejně vinní.
          • To že to na Jaltě dopadlo pro nás nepříznivě je především dílem Beneše, který nás zaprodal Stalinovi. Hrál si na presidenta jímž nebyl (abdikoval a zbaběle uprchl na západ) a za zády velmocí vyjednával se Stalinem, Ještě před Jaltou odletěl sám jednat se Stalinem, ač ho od toho představitelé velmocí zrazovali. Také vyhrožoval etnickou čistkou ("Občané německé a maďarské NÁRODNOSTI, jakož i zrádci a kolaboranti..."). Také to mu představitelé západních velmocí rozmlouvali, ale ten psychopat trval na svém s tím, že to stejně udělá za pomoci Stalina.
            • to byl vemi správný tah, odsun a ukazuje se, že tady ještě plno milovníků třetí říše zbylo. Navíc, Němce odsunuli i z Polska z území, které nově získali, taky z Hilandska a Francie, Němce nemá dosud nikdo v Evropě rád - a víme proč
            • prosím odkaz, toto je pro mne novinka. Takže podle toho, naši kapitalističtí vůdci jednali s bolševikem o tom, že svoje majetky po válce dobrovolně dají, jako odměnu do rukou bolševika. Takže 1948 rok, byla vlastně jedna velká kamufláž a továrníci a kulaci s radostí předali své majetky do rukou komoušů. Tak proč teda svoje darované majetky chtěli zpátky po roce 1989, když dary se přeci nemohou vracet! A všem vyprávěli jak je komouš okradl a jak bídně žili. Když tedy podle Vás bylo toto dohodnuto Benešem. Buď nám lhali továrníci a kulaci, nebo lžete Vy. Kde je tedy pravda? *2*
            • Ho možná že to bude znít arogantně ale o tom bych si rád něco přečetl. Pošlete mi odkaz.
              Jeden nikdy neví jestli do diskuse nevstoupil Zeman.. *1*

              Ne ale vážně ... Prosím pošlete jestli existuje.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit