Přejít na výpis diskuzí

Spojenci útočili v Misurátě, donutili Kaddáfího síly zastavit útok

23.3.2011 11:34
23 příspěvků

Mezinárodní síly podnikly v noci dva nálety na postavení sil libyjského vůdce Muammara Kaddáfího v Misurátě. Po těchto úderech prorežimní jednotky prý zastavily ostřelování města, které je největší povstaleckou baštou v západní části Libye.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Pro Pes.Ty jsi skutečně idiot.Slušněji to říci nelze.Kdyby USA chtěli pomáhat civilistům,tak nyní mají neomezenou možnost pomáhat v Japomsku.USA už je po dvacet roků nejzločinější zemí světa.Ty co nás do spolku s USA zatahli,je třeba na katovských mučírnách odporážet tím nejkrutějším způsobem.To je ta nejlepší demokracie,jakou tato země potřebuje.A ne že na shromáždění lidí,kteří mají současných politických lumpů dost stát nasazuje policii.
  • Ano, i já vás považuji za idioty. Rozdíl mezi námi je jen ten, že když reaguju já, tak je to k věci a nejsou to jen ubohé sprosté výkřiky - proto si myslím, že nezávislý pozorovatel si udělá obrázek sám, kdo je skutečný idiot. Podle vašeho slovníku bych si taky mohl myslet, že je tiu jeden provokatér a magor, který střídá nicky, ale spíše se obávám, že je vás takových ňoumů víc.
  • Tenhle Pes je včerejší"pověstemuammara",dutohlav a slinta.Schválně,jak se chytí tohoto příspěvku a bude se ho držet jak hovno košile.
 • Naše politiky i naše novináře kteří nás ohledně situace v Libyi obelhávají,bude třeba v budoucnosti přivést šupem na katovskou mučírnu.Tam jim ,na uvítání ,kat vydloubá oči,jako pozornost podniku.Potom těm lhářům,v humánním duchu ,roztrhne pak hubu od ucha až k uchu.Jednadvacet roků politického oblbování je dost.Proto se mu musí krutým způsobem udělat přítrž.
 • V poslední době začíná Západ zcela vážně řešit vliv internetu, především sociálních sítí, ale i diskusních fór, neboť jejich význam v protiimperialistickém hnutí stále roste. Proto se začínají na těchro sítích i servrech postupně objevovat falšovaní diskutéři, kteří se snaží obhajovat oficiální politiku, většinou se prezentují kultivivaně a rádoby vzdělaně se spoustou "hodnověrných" argumentů. A tak, nevím, jsou ti zde, kteří vehementně podporují agresi proti Libyi, jen hloupí nebo placení?!
  • Agrese proti Libyi je nonsens, a to vám řekne každý člověk s IQ vyšším než 50, protože operace má posvěcení RB OSN, a je tedy v souladu s mezinárodním právem. Najděte si význam slova "agrese" a jakou účinnost mají rezoluce RB OSN. To, co tvrdíte (a jsou to nesmysly), tvrdíte jen proto, že máte vy jiný subjektivní názor na věc. to je jediný důvod.
 • Pse, nemáš pravdu. Západ nemá právo se do konfliktu míchat, jinak to dopadne jako v Kosovu, kde získal samostatnost zločinecký stát, který okamžitě vyhnal zbytek Srbů. A na pamítku tam vznikla americká základna proti Rusku.
  Myslím si, že tady jde hlavně o naftu, jen ta základna bude možná francouzská nebo britská(aby se neřeklo) a bude poblíž ropných terminálů. Jinak tohle není bezletová zona ale normální válka s podporou jedné strany.
 • Pracoval jsem v Libyii několik let jako lékař v devadesátých letech. To co král do r. 1969 zanedbal , to dával Kadafí po jeho svržení do pořádku. Poprve za existenci Libye mohli i dívky navštěvovat školu a vzdělávat se. V nově vystavených zdrav. zařízeních se lidé začali konečně zdarma léčit. Nenávratné půjčky na výstavbu umožnily lidem stavět rodiné domy,byl vystavěn vodovod z pouště (umělá řeka- potrubí o průměru 8metrů), který zajistil dostatek pitné vody na celém území Libye. Životní úroveň vzostla o desítky procent. Pokud chce někdo věřit demagogii západních států, může.
  USA jsou s naftou na dně, potřebují nové zdroje... hurá do arabského světa , tam je jí zatím dostatek. Oblbnout celé národy svojí propagandou se jim zatím daří. Tak se mějte pravdoláskaři.
  • Vážený pane doktore, v té době se jejich piloti učili u nás, naši tam stavěli silnice. Prostě a jednoduše, Kadaffimu lezli všichni do zadku, protože měl peníze a ropu. Snad i vy jste si tam přišel na pěkný balíček. Nezávidím, ale postupně se vše mění, nad Skotskem padá letadlo, lidé tam začínají mít toho holomka už dost. Mají internet a mnoho z nich touží po změnách. To je přirozené. A ten jeho kámoš Hugo, to je taky pěknej vymaštěnec. Přejme lidem trochu víc svobody a lidských práv.
   • Souhlasim na 100%. Je to dobry prispevek.
  • Výborný příspěvek od člověka co viděl a poznal.Díky.
   • Díky příspěvku MUDR aby nebyl mýlka.
  • Oblbnutej propagandou jsi evidentně ty, když věříš, že USa míří do Libye za ropou. to je dobrá komedie. Vždyt tu zemi ani neokupují, ani tam nemají svou armádu a za pár dní se úplně stáhnou do pozadí... Až ten konflikt skončí a USA žádnou ropu od Libye chtít nebudou (nejv. množství zůstane zřejmě Číně, Itálii, Francii atd., tak jak to bylo dosud), tak si to povíme. Očekávám, že se pak najde i pár slušných z vás, kteří to pak přiznají a omluví se... Ba ne, neboj neočekávám .- vy klacek na západ potřebujete a tohle je vlastně jediný, takže si ho ponecháte, i když víte, že už to bylo tolikrát vyvráceno...
   • Zase musim konstatovat, ze je to pravdivy prispevek.
   • Pro psa! Libyjské obyvatelstvo má nejvyšší životní úrovně ze všech Afrických států. HDP na obyvatele činí 6000 USD.Dva význační britští žurnalisté,David Bluntly a Andrew Lycett, kteří nemají v lásce Libyjskou revoluci museli napsat: Obyvatetelé tam chodí dobře oblečení živení a jsou vzdělaní.Dnes si Libyjci vydělávají v průměru víc na hlavu, než Britové. Každý Libyjec má vlastní dům a atomobil,mají bezplatné vinikající vzdělání,zdravotní a lákařskou péči.V celé zemi probíhá bytová výstavba a bydlení je tam zdarma.Ukázka z britského tisku! Kaddafí fungoval do nedávné doby,jako filtr a zadržoval přistěhovaleckou vlnu,která měla namířeno z Afriky do Evropy,což západu vyhovovalo!To jsou ti hodní vzbouřenci.Pikatní je,že spojenci nevědí s kým mají jednat ,ta verbeš nemá žádného zastupce,rovněž velení v této agresi je prapodivné, nikdo pořádně neví,kdo tomu vůbec velí !!! Celá tato záležítost je naprosto trapná!Po ukončení agrese, nastane drancování, této jinak velmi bohaté země, po dosazení zcela určitě demokratické vlády,která je už možná spojenci připravená, se Libyjci nebudou stačit divit! Vděk bude vykoupen velmi draze,za cenu odevzdání terminálů a vybudování nových základen o které díky Kaddafimu přišli.Budou mít demakracii jak vyšitou, asi jako máme my!.
 • Letos to bude 65 let kdy fašistická Italie přepadla Habeš! Bránili se ještě předovkama a bránili se proti po zuby vyzbrojené armádě osum měsíců!!! Jaká podobnost !Celý slavný NATO a nejmodernější zbraně proti zbraním ještě z osumdesátých let !!!I když Kadáfí padne tak padne jako hrdina i když ho celý západní svět pomlouvá a dělá z něj diktátora.On a jeho politika za čtyřicet let udělala z nezaostalejší koloniální země Afriky nejvyspělejší zemi v Africe s nejvyšší životní úrovní ! Ti,kteří se proti němu postavili,nebude dlouho trvat a budou litovat,že pomohli vlastní zem zaprodat!!!
 • Čeho se bojí ty hovada,vraždí po celém světě a ještě se s tím hnusem fotí!
  • Bojí se civilních obětí, protože by takové hovdské státy jako Čína, které zabíjejí Ujgury, tibetany i vlastní lidi, Rusko, které taky nehledí na civilisty při konfliktech, nebo lidé jako ty, kterým na lidech nezáleží, ale nenávidí Západ, řvali jak pominutí, že jsou to vrazi. ale máš recht - vy to budete řvát stejně , i když na civilisty berou ohled, takže je to jedno.

   A v každé válce se najde na obou stranách pár psychopatů, kteří mají radost ze zabíjení (i v US Army), ale věř tomu, že to není příklad špičkových stíhacích pilotů. to je úplně jiná sorta lidí, než nějací vypatlaní marináci z pěchoty. obdivuju, jakl berou ohkled na civilisty, ale sere mne, jak toho ten zmetek Kaddáfí zneužívá k zabíjení lidí. To vás asi nikoho štvát nemůže, protože si lidských životů nevážíte.
 • vsechny civisty povrazdete od toho tam snad jste.jestli si myslite ze jste do dnesniho dne zadnyho civilistu nezabily tak jste idioti.nehrajme si ze nam jde o lidi.
  • A proč by zabíjeli civilisty, magore, když útočí na vojenské cíle? Co by ze zabíjení civilistů měli (a to i kdybych přijal vaší nesmyslnou a zvrácenou logiku, že tam jsou kvůli ropě - což je největší pitomost, ale i tak), proč by asi zabíjeli civilisty. Aby si proti sobě popudili celý svět a ještě domácí veřejné mínění? Co by z toho, vy magoři, asi měli?
   • Pro psa, ještě jeden příspěvek. Nejdříve bych poprosil,jestli dokážeš vůbec slušně argumentovat. Sarkozy je Libyjcům dlužný až hanba! Že mu Kaddafí finacoval jeho volby o tom cudně mlčí. Britové, jejichž, těžařská společnost ekologicky zničila část Mexického zálivu,dokázala celému světu,že ropu z ohromných hloubek těžit neumí a ropa je potřeba! Na náhrady škod vzniklé USA nemají.USA nejzadluženější stát na světě paradoxně komunistické Číně,vlezou všude,když z toho něco kápne.Ekonomická krize pokračuje totiž dál! V Libyii se těží ropa bez technický problémů a je kvalitní, proto to britské angažmá v této prasárně.Dluhy spojencům se hold musí zaplatit.Vojenské základny budou v budoucnu rovněž dobré.Když o ně díky Kaddafimu přišli.Vlna přistěhovalců z Afriky do Evropy teprve nastane,že se Evropa nestihne divit.To,že tomu tak nebylo,mohl západ poděkovat právě Kaddafímu.Kdo jsou ti hodní vzbouřenci? To je ta chátra,kterou Kaddáfí filtroval a nepouštěl do Evropy, nyní se to hodí, jako záminka k agresi! Kde máte ty zástupce vzbořenců,sám západ přiznává,že nemá s kým jednat.Celé je to naprosto trapné! Za ostudu považuji,že učastníci tohoto divadla nejsou schopní světu zdělit,kdo tomu vůbec velí.
   • Pane pes já se taky vydávám za zvíře,ale né tak omezené.Myslím si ,že tato válka je úplně nesmyslná a od OSN zcela nepromyšlená.Komu mají ty útoky pomoci?Zná někdo ty vzbouřence?Abychom se za pár let nedivili jaké vládce jsme pomohli dosadit.A nebo je to jen proto ,že Sarkozi má přede volbama?A nebo raketám končí životnost a je je třeba vystřílet?
    • Urcite maji pomoct lidem tem, kteri chteji zit aspon tak lidsky jak zijeme tadyu my. Tak radeji tu nestekejte blbe blafy.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit