Přejít na výpis diskuzí

Státní rozpočet loni vykázal přebytek 2,9 miliardy korun, hlásí Schillerová. Opozici nenadchla

3.1.2019 19:02
šar 18 příspěvků

Hospodaření státu loni skončilo s přebytkem 2,9 miliardy korun. Ve čtvrtek o tom informovala ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). V roce 2017 vykázal státní rozpočet schodek 6,2 miliardy korun a o rok dříve přebytek 61,8 miliardy korun. Podle MF tak jde o druhý nejlepší výsledek od roku 1996....

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Velmi správný názor, snad se zase příští týden nezmění jenom kvůli tomu, že se nebude líbit té mediální sebrance a pražské kavárně. Není přece možné naskakovat na každou protičínskou či protiruskou štvanici, založenou jen na tom, že "jedna paní povídala" ....
 • Schillerová prokazuje, že je ministryní-strážkyní státní kasy natolik dobrou, že Kalouskovi dochází dech a už jen nervózně mumlá nesrozumitelné slovní odrhovačky o svém přínosu pro finance státu. Většina lidí zná jen Kalouskovy asociální škrty a složenky na úhradu státního dluhu, který byl způsoben nezodpovědným hospodařením výtečníků z Kalouskova tzv. Demokratického bloku.
  • A byl to právě pan ing. Andrej Babiš, kdo - jako ministr financí v minulé vládě - dokázal jako první otočit nepříznivý vývoj státního rozpočtu České republiky z deficitu až - 192,4 miliard Kč (v roce 2009 - ministr financí /po E.Janotovi v úřednické vládě od května do července 2009/ právě ing. M.KALOUSEK!) do kladných čísel v r.2016, kdy ing. BABIŠ docílil PŘEBYTKU ROZPOČTU +61,8 miliard Kč! V roce 2017 byl sice deficit -6,2 miliard Kč - ale při sněmovnou naplánovaném deficitu -60miliard Kč)!


   A 2018 - za působení paní Shlillerové (ANO) - opět přebytek +2,9 miliardy Kč. 

   Kdo umí, umí!

   • KIMCID

    kvůli dotacím přijde audit.a protože na jejich začátku a prostředku byl podepsaný Kalousek jsem zvědav zda se klepe 

 • Je vidět, že Pan Babiš UMÍ!

  • To mas pravdu - UMI hrabat do sve kapsy...

 • Hmmm - papir snese vsechno...

  Realita byva uplne jina...

  • Dokážete něco málo přidat? Třeba fakta?

   • Ty jsi nikdy nezažil situaci, že bylo něco napsáno - kdekoliv, v práci, doma, ve škole v novinách - ale realita se lišila ...?


    Já takouvou situaci zažívám velmi často = napíšu si nákup, papírek nechám doma a koupím něco jiného, zež bylo napsáno...


    Není to skleróza ani Alois, ale realita a důkaz, že papír snese všechno...  😛


    • "Papír snese všechno...", to znám. Vizte v: Povídky z jedné a druhé kapsy (Karel Čapek, Fortuna libri, 2015).

     Nicméně (cituji): "napíšu si nákup, papírek nechám doma a koupím něco jiného, zež bylo napsáno..." nenaplňuje obsah rčení a ždaným důkazem tedy být nemůže.

     • No - nevim, jestli ždaným ...:-)

 • snad není nikdo tak hloupý aby VĚŘIL těmhle "kouzlům" v učetnictví.

  schodek je 50 miliard !

  • Dokážete něco málo přidat? Třeba nějaká fakta? Vy  znáte stav státního dluhu (2015-1 673 miliard korun,
   2016-1 613 miliard korun,
   2017-1 624 miliard korun), který ještě nebyl publikován?

   Zajímalo by mě to, sám účetnictví nerozumím, nechávám si ho zpracovávat odbornou firmou.

   Kdyby byl schodek 50 miliard,  znamenalo by to pouze přesné splnění zákona číslo 474/2017 Sb., vizte zde: https://www.mfcr.cz/cs/legislativa/legislativni-dokumenty/2018/zakon-c-474-2017-sb-30606.

 • dzixy
  Opozice, zejména ta "demokratická" na čele s poslancem, odborníkem na "VŠECHNO"  KALOUSKEM uznání dobré práce této vládě nikdy nedopřeje. Odstavený od jakékoliv moci, vlivu, si Kalousek vylévá kritikou svou žluč, závist úspěchu, který on nedokázal. Má však smůlu, protože mu již nevěří skoro nikdo, dokonce již ne ani vlastní spolustraníci. Takže jeho hlas je hlasem vlka do tmavého nekonečného lesa bez ozvěny.
 • Výsledek rozpočtu je velmi dobrý, jenom proboha nepouštějte k ministrování Kalouska. Nebo nás zase povede do pekel.
 • Ne všechny vlády mají peníze.

  U.S. federální vláda je (opět) bez peněz a některé federální organizace jsou mimo provoz.

  ---

  Shutdown Due to Lapse of Congressional Appropriations

  December 22, 2018

  Funding for a portion of the federal government expired on December 21, 2018. The Department is prepared for a lapse in funding that would necessitate a significant reduction in operations and is currently implementing its plan.

  ---

  • Amerika se stáhne z Afganistánu a bude válka jinde a pak budou i peníze pro amiky.

   • josef.chmela

    Ano, americká demokracie a její ekonomický růst či pokles, je přímo závislý na počtu jimi vedených válek ve světě. Čím více válek - tím vyšší zisky a životní úroveň pro zainteresované a vyvolené.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit