Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Slovenské národní povstání byl podvod na Čechy. Celou válku od okupace byli Slováci spojenci nacistů a když se blížil konec války a oni věděli, že bez nas by bylo po nich, tak se uchýlili k podnodu zvanému SNP, neboli sobota neděle pondělí. Tak dlouho skutečně tento podvod trval.
  • Slovákům nelze upřít podíl na porážce Němců třeba u Stalingradu. *1* *1* *1* *1* *1* SNP vymysleli až když už viděli že je s jejich spojenci ámen.
  • Větší snůšku nesmyslů o SNP jsem snad ještě nečetl. Ještě stále mám z vojenské zákl. sl. zafixované úkony které musí vojenský oddíl udělat, když se probíjí z obklíčení nebo zůstane osamocen na svém úseku boje. Tito nemají vůbec průzkum, jištění po křídlech, ani zadní krycí voj. Jít do vesnice, sice ostražitě, ale všichni, je proti všem pravidlům, vyvedení oddílu z obklíčení. A vsadím se, že za celou dobu této estrády, čistilo svoji zbraň jen pár "partyzánů" a to nemluvím o údržbě výstroje. Všichni věděli, že za pár dní se vykoupou v teplé vodě a vezmou si čisté šaty. A zapijí to v hospodě. Ale Ti opravdoví bojovníci měli toto prostředí týdny někdy i měsíce. Tam teprve nastalo zocelení člověka. Bylo jedno zda je to Němec u Stalingradu, Američan v Tichomoří nebo Rus u Kurska.
    • Opravdovou lahůdkou muselo být, pokud si účastník bojů či útěku z boje nemohl několik dní zout boty, nebyl na to prostě čas.
      V zimě jako v létě.
      • Šverma si při zdrhání k letišti Tři duby zul na noc boty a Slováci mu je ukradli. Pak šel bos a nachladil se a oni ho tam nemocného nechali zemřít. Takže boty příště zezouvat.
    • Víte, je třeba si uvědomit, že se pořád jedná o hru, která by měla vzdát poctu těm, kteří bojovali za naši svobodu. Tato hra se poté nesnaží navodit realitu takovou, jaká byla, ale prostřednictvím emotivních příběhů se jí alespoň po povrchu dotknout. Reálně zde strach o život nevytvoříte. Můžete to nazývati estrádou jak chcete, usuzuji z toho, že jste nikdy žádný larp nevyzkoušel, proto bych si ani v nejmenším nedovolil hodnotit něco, co neznám. Ano, všichni zúčastnění ví, že to trvá jen pár dní a ví, že zbraň není potřeba čistit, neboť ji mají důkladně vyčištěnou od organizačního týmu. Přesto je dobře, že se tyto věci vytvářejí a nejsou zapomenuty, protože pokud si člověk hrou takového druhu projde, tak se o onu historii začne zajímat. Sám jsem si podobných her vyzkoušel několik a rozhodně nechci říkat, že jsou srovnatelné s reálnou válkou, nicméně mě tyto hry dovedly k tomu, že jsem svou knihovnu rozšířil o celou řadu knih týkající se těchto a podobných událostí.
      • Vážený pane,
        děkuji Vám za solidní a fundovanou odpověď. Opravdu, s tímto se málokdy na soc. sítích člověk potká. Je mi 70+. Zákl. voj. službu jsem vykonával v letech 1967-1969, takže s dovolením o strachu něco vím. Ale to je na dlouhé vyprávění. Centrum SNP Banskou Bystricu a okolní místa bojů, jsme s tátou navštívili několikrát. Strečno, Podbanské, Kriváň, Čierný Balog, Chabenec. Vzdáleně to možná takový "larp" byl. Tenkrát jsem byl mladý kluk,, takže vyprávění přímých účastníků povstání, jsem bral jako prima zpestření pobytu v Tatrách.
        Ještě jednou Vám děkuji a přeji hodně zdaru v životě. Opel.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit