Přejít na výpis diskuzí

Sucho i zásah blesku: Červenec trhl smutný rekord

2.8.2018 15:58
3 příspěvky

V červenci zaznamenali hasiči 2688 požárů, nejvíce od roku 2006. Zemřelo při nich osm lidí, 110 bylo zraněno. V horkém a suchém počasí výrazně přibývá požárů v přírodním prostředí, tedy v lesích, na polích a na loukách, sdělila mluvčí hasičského sboru Nicole Zaoralová.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • b
  • Díval jsem se na mapu a největší sucho je v Česku. Tam zabírá polovinu území. Morava je natom o poznání líp. To dělá asi ta českomoravská vysočina ty kopce mění klimatické podmínky v obou zemích. 

  • Sucho, sucho, nedostatek vody a t.d. a t.d.  Plno řečí, ale důvody, které chápe každý hospodář na dědině neřekne nikdo. prostě všichni si sbíráme plody své činnosti a svého hospodaření. Místo zdravého rozumu nastoupil kšeft a ono rčení po nás potopa. Jen se podívejme na důsledky oněch příkazů EU a důsledky u nás. A to je  jen špička ledovce. Hospodaření s lesy, rapidní nárůst dopravy, rapidní nárůst stevebnictví na volných plochách a t.d. a t.d. A nejen u nás, ale všude. Např. ona bývalá obilnice Evropy - Ukrajina. Místo polí povětšině  měsíční krajina a místo lesů stepi. Pochopitelně, když se místo práce válčí kvůli pár nenežrancům co si říkají oligarchové. A to není jen tam u nich, ale všeobecný jev. Takže opět z toho vítězně vyjdou rusové, a to ne válkou, ale rozlohou a zachováním velikosti normální krajiny, i když ty trendy se projevují i u nich. (Ono se stačí podívat na GOGLE mapy a všem musí být jasno Prostě ono vyžírání krajiny je u nich pomalejší). Proto se o ně dnes otírá kdekdo a v budoucnu až začne nedostatek potravin a bída bude toho účelového slizáckého  pindání čím dál tím víc. Ale nikdo si nepřizná vlastní vinu a proto plivají kolem. Tak se lidé těšte a vyžírejme si důsledky vlastního jednání a nenažranosti. Ovšem příroda si poradí, i kdyby to mělo způsobit vyhynutí homo sapiens. Jsou tu i druhy odolnější než člověk. A možná i pudově rozumnější....

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit