Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Opravdu jsem netušil, že ekonomická škola ( nevím, zda máte VŠE ) dokáže produkovat totální blbce. Váš názor je "jediný, všeobjímající a pravdivý", ostatní jsou podle vás blbci, kteří nedokáží nic pochopit. Prioritním znakem debilní blbosti je, že o sobě nepochybujete, a to stačí !!! Burza vás nezajímá, ale hlavně, že jste se tu vyblil, že žijete jen díky ní...Myslím , že na světě je mnoho strašných havárií, ale nejstrašnějšín je srážka s blbcem. Bohužel i s vámi !!! Vůbec totiž neumíte definovat, v čem se asi tak mýlím, prostě se jenom mýlím. Bez argumentace. Víte co, doporučuji vám raději vystudovat teologii a jít dělat faráře do prázdných far - ostatně sám jste přiznal, že 90 % lidí vyznává materialismus. Válka nebude, kromě lokálních, ale jakmile dospěje konflikt do velmocenských sfér, dohodnou se , to mi věřte. Každý, kdo ví, že začne-li, tak zahyne, tak si to včas rozmyslí. Pokud tomu nevěříte, tak si sjednejte třeba boxerský duel s mistrem světa...a ono se vám v té kebuli rozsvítí...
  • S tímto příspěvkem souhlasím.Byl jsem v roce 2005 v USA.Mám tam přátele a mohu posoudit.Ne každý ví co se děje a popravdě sem se toho dostane tak desetina.Američané rádi mlží a obyčejní lidi tam ví opravdu hodně.Nejen že jsou dobře informováni,ale ví i kdy se vláda snaží o nějaký ten podfuk.Víte největší problém je ten,když si myslí že jim všechno patří.Tam se to ví,že američan vlastně neexistuje.Mluvil jsem s jedním veteránem z Afganistánu.Je po amputaci levé nohy a bezdomovec.Měl rodinu,dům práci.Létal jako pilot a ted ani pes po něm neštěkne.Jednu větu mi řekl kterou si pamatuji dodnes:Víš,to jsme samá hrdost a k americe srdcem,no a jak sem dopadl já a tisíce mne podobných,Amerika se k nám nehlásí a nezná nás.Jsou to přistěhovalci,převážně z evropy.No nebýt Číny,Ruska,Indie,byl by tu asi tábor otroků.
  • Myslím Jusýno, že Vy to moc žerete.o))
  • To taomak: Odpovím Vám asi takto....Možná, že je Váš obor ekonomie a pro Vás je to zajímavý "živý organismus" *7*, ale Vy se snažíte "naroubovat" ekonomiku na náboženství, zároveň terorismus, prostě mixujete jabka s hruškama a to dost dobře nejde...Nemluvě o tom, že v Číně jakožto jednom z nejateističtějším států na světě by se těžko vážně mohlo uvažovat o "čínském papeži", protože tam je natolik potíráno jakékoli náboženství, natož, aby mohli mít svého papeže. Proto ten příměr s čínským papežem, ale o no se o ekonomech říká, že jsou "suchaři". Tak se s dovolením neuražte, ale jestli jste nepochopil, že šlo pouze o pokus o vtip, tak viz výše napsáno... *3* *4* Dále si myslím, že je psychologie samostatný obor medicíny a doktor Chocholoušek nebyl psycholog, ale psychiatr.. Tedy obory, které jsou si opravdu v něčem hodně podobné, ale ne ve všem....Jistě, jestli máte na mysli psychologii prodeje a nákupu, tak asi ano, ale je to úzká specifická "odnož" psychologie, která se s běžnou psychologií nedá příliš srovnávat...A myslím, že je skoro úplně jedno, koho přesně napadli Němci v Polsku, ale z historického hlediska je důležité, kdy a kde ta II.sv. válka začala. Dále USA nemá zapotřebí všude, jak tvrdíte rozpoutat válku, ostatně, jestli víte, tak Amerika pouze poskytla při útocích na Libyi námořní jednotky, tedy letadlové lodě, které zahájily operace při útocích na Libyi. Potom veškeré vedení převzala francouzská vzdušná obrana, kdy italské letiště poskytovaly základny pro francouzské letadla ..Laicky by se dalo říci, že Amerika akci "rozjela", ale poté byla v plné režii francouzké vlády. Ostatně Libye byla letitým obchodním partnerem Francie. Hlavně přes ropu, kterou Francie odebíra(la), a je také pravda, že Kadáffímu byly uděleny sankce OSN za perzekuci vlastního obyvatelstva.!

    PS: A hlavně, článek pojednává o vlivu mocenských struktur - zednářských lóží, které jsou vlivnější, než by se dalo na první pohled zdát.... *3* Pěkný večer, přeji *3*
  • Dlaší nepochopený příspěvek o ničem...celou dobu tu píšu, že naopak beru ekonomi z nejširšího možného pohledu. Zlato ani burza mne nezajímají, potřeboval jsem pochopit systém. Jedinný Váš zisk proto bude, že se dokážete najíst. Majetek Vás nebude zajímat, protože jej buď neuhlídáte, nebudete na něj mít, nebo jej nebudete potřebovat. Mýlíte se tak, že nevíte vůbec o čem píšete. Nejsem vůbec materialistiky založený člověk a mám úplně jiné hodnoty než 90% lidí. Proto vím bohužel, že válka je nevyhnutelná, a třeba USA ji rozpoutá kdykoli to bude možné pod jakoukoli záminkou, např. ropy. Krize se bude prohlubovat a bude sílit extremismus nejen v jižních zemích, ale i Německu. Novodobý diktátor je na spadnutí, protože lidé jsou sami o sobě slabí zamávat s kradnoucími politiky. Konkrétně celá EU je jako rodina, která si vzala hypotéku a nemá a nebude ji mít z čeho splácet. Toto nemá dobrý konec, věřte mi.
  • Už dávno čtu mezi řádky! Kapitalismus bude vždy HNUSNĚ FIALOVÝ.
  • Tak až přijde Čáryfuk,bude vymetýno !
  • Nemáš pravdu !!! Jsi jen ekonomický "technokrat". Válka je nemyslitelná, pouze je dnes možná jen jako lokální. V ní se ta "ekonomická technokracie" skutečně i promítá. Ale svět jako celek je protkán příliš hustou sítí protikladů, jejichž naplnění by znamenalo zánik života. Komu pak bude asi tak platná tvorba zisku ??? Už to postihl i Stevenson ve starém známém románu "Poklad na ostrově", kde po válce s piráty nakonec posádka našla trosečníka, který na tom ostrově žil, poklad našel. Mohl se ve zlatě koupat, ale nemohl si za něj koupit ani kůrku chleba, tak jej naházel do moře...Mýlíš se, jsi svou ekonomickou orientací tak omezen, že nechápeš život jako celek. Je mi tě docela líto...Máš ovšem pravdu, že podobných omezenců je tu dnes příliš mnoho, proto se máme všichni tak mizerně....K čemu ti jednou bude burza, až nebude mít kdo a s čím obchodovat ??? Spekulace hodnoty nevytváří, jenom je přerozděluje. Špatně !!! A to je třeba změnit a ne sofistikovat o nevyhnutelnosti válek...
  • No je to můj obor a čemu se smějete? Součástí ekonomie je psychologie tak bych ty smajlíky moc na konci nedělal, A ekonomie je krásná, že jak se dnes ukazuje, ne vše je ve vzorečkách, je to živý organismus a to mne baví...musíte umět předvídat. A proč ne klidně čínský papež, vždyť ten ve Vatikánu je volen úplně stejně penězi jako naši politici. Je to krásný příklad jak náboženství a ekonomie hýbe světem a působí na lidi. A kdybyste pořádně četla, tak tady jsou skuteční ekonomové ale ti se buď nikdy nedostanou mezi ty zloděje, nebo musí být jen další loutkou. HDP je sice 3,3 ale defacto ne v globálu ale jen díky Číně, kterou užř brzy budou zajímat jiné trhy a s Evropou a USA naloží podle vlastního uvážení, válka mi vychází v každém případě a začíná to extremismem...a ty nesmysly s Hájkem jsou pod mou úroveň. Plus ty řeči na konci...fakta jsou, že Němci zaútočili na svou posádku v Polsku, aby rozpoutali 2sv. válku. USA udělá kdykoli to samé, jak nám dokázali při arabském jaru, tak proč by si to nenamířili v zájmu lidu do svých řad?
  • Tady je to samej mudrc, kterej asi spí denně v kni-hovně
  • To taomak: Tak jestli ty jsi ekonom, tak to každý může být třeba čínský papež. *1* *1* *1* *3* . To si jako myslíš, že se dá všechno přepočítávat podle nesmyslných ekonomických teoretických modelů?. Takových chytrolínů, ekonomů a prognostiků u nás máme plný pytel a vidíme ty důsledky - předražené z(roz)mražené pečivo, drahá ropa, ekonomický růst na nule, rozkradené eurodotace.,vyznávaná morálka typu: "kdo nekrade, okrádá vlastní rodinu apod ". HDP pro ČR na rok 2013 možná bude vyšší o "úchvatných" 0,3%, ale ve světě v globálu možná bude něco okolo 3,3%! A jestli tvrdíš, že si sami Američani navedli letadla do mrakodrapů, tak jsi stejný blázen jako Hájek.! Doporučuji léčbu u nejbližšího doktora Chocholouška...Samozřejmě, že válka je zisk pro vítěznou stranu, protože většinou dobude nové území. Většinou poražená strana platí vítězné mocnosti válečné reparace, ale pokud mě paměť neklame, tak např. II. světová válka začala 1.9.1939 napadením Polska ze strany Německa. *3* *1* Hlavní a zásadní podvod ze strany Německa bylo obvinění Židů z podpálení Říšského sněmu v Berlíně a potom se díky těmto podvodům dostal Hitler k moci v roce 1933, kdy byl zvolen říšským kancléřem. Toliko nezpochybnitelná historická fakta!. Maucta. *3*
  • Vymyslí si to Evropa, nebo USA??? Za vším jsou jednotlivci. *1*
  • Ale ať chceš nebo nechceš, ve finále se tě to týká. Ceny, zákony atd. To ti je určováno.
  • No to se tu zas sešlo fantastiků:o)) Zapomeňte na nějaké zednáře nebo židy a pod. . Je to úplně jedno. Můj obor je ekonomie, tak tu nepište o nějakém panu Hájkovi z hradu a spol. Všichni to hledáte moc složitě. Za vším hledejte od pradávna jen zisk a kdyby to nebyli ti vaši zednáři bude to klidně papež. Je to úplně jedno. Člověka žene podstata, že chce vytvořit zisk, a pokud je Evropa potažmo USA totálně finančně na dně bez vyhlídek na růst, tak si vymyslí cokoli, co by trošku pomohlo. Klidně jsou schopni si tam ty letadla do mrakodrapů navést sami...nebuďte proboha tak bláhoví. Obětují svých 4000 občanů a na pár let vytvoří několik desítek tisíc pracovních míst a zajístí obživu 400 milionům lidí, hlavně že průmysl jede dál. Udělali to i Němci, když si postříleli svou vlastní základnu tuším v Gliwicích a rozpoutali válku. A válka je zisk...Bin Ládin má několik dvojníků a kdoví jestli to nebyl nějaký nastrčený člověk, aby USA jelo dál. Mimochodem jsem obchodoval v tu dobu na burze a všechno je jen obchod!!! V krizi vždy USA najde obětního beránka aby se trhy jakože zmátořily.
  • taomak: Jste moudrý člověk !!!!!!!!
  • Je už dlouho pravda, že tzv.veřejné mínění je na objednávku výše uvedených tajných bratrstev. Má to, ale jednu vadu. Normální člověk serre na ideologie a novinářské blitky. Ty jsou určeny id and diottům.
  • Myšlenka o tom, že svět řídí tajuplné žido-bolševicko-zednářské lože jsou stará a velmi často se k nim společnost vrací. Myslím, že je to otázka jak kdo ty spolky nazývá. V některých společnostech jim říkají zločinné spiknutí, mafie, justiční a exekutorská mafie, tunelářský spolek. V cizině (např. v severním Polsku) jim říkají towarzystwo wzajemnej adoracji (spolek vzájemné adorace). Jde v podstatě o skupinu lidí, kteří z povahy zastávaných funkcí nebo vlastněného majetku řídí obchodní dění v dané lokalitě, územním celku nebo skupině obchodníku. Nikdo jiný se mezi ně nedostane a tak vyhlašované tendry a výběrová řízení jsou jen oficiálním mávátkem pro státní úřady (které mnohdy jsou do těchto skupin začleněny...). Boj s těmito skupinami představuje válku s "větrnými mlýny". V našich geografických šířkách těmto uskupením podnikatelů a politiků obecně říkáme mafie, i když klasickému pojetí této organizace tato uskupení neodpovídají. V nadnárodní úrovni jsou to pak dohody mezi velkými společnostmi typu Nestle, Microsoft, Samsung atd. Ti si rozporcují trh a systémem odměňování nebo naopak způsobování potíží odběratelům dosáhnou svého cíle bez nějakého střílení a násilí. Obecně lze říct, že pravdou je rčení klasika o tom, že svět chce být klamán.
  • Ano, to je známé, že svět ovládají spolky zednářů... Nakonec například film (seriál) režiséra Stracha o Ztracené bráně, popisuje prostředí jedné takové zednářské lóže, která může mít až 35 stupňů zasvěcení... Ale nemohu souhlasit se zdejším názorem a rozhodně odmítám polemiku o tom, jestli Bin Ládin byl nebo nebyl. To jenom soudruh poradce Hájek od bývalého prezidenta Klause vykládá bludy a schizofrenní fantasmagorie o tom, že Bin Ládin vůbec nebyl...Tento člověk by měl být zavřen do klecového lůžka, protože je nebezpečný, jak pro společnost, tak i sám sobě...Prostě bláznům je vždy všechno jasné a všemu rozumí...!!! Dokonce i je známá výpověď vysoko postaveného člověka, který opustil velmi vysoko postavenou zednářskou lóži a označuje zednáře za hrozbu pro tento svět !!! *8* *7* *9*
  • Konspirace je jen honosný název pro obyčejné lhaní !!! Rozdíl je pouze v tom, že nejde o živelné lži, ale předem promýšlené do detailu. Ale ani ty nemusí být vždy účinné. Příkladem je kampaň Zeman -Schwarzenberg, která byla cílena na vítězství Schwarzenberga. To se ale nezdařilo. Záměr byl u Kalouska ten, že přes Schwarzenberga ovládne i ČNB a tak totálně se stane jediným diktátorem. Vybral si ale špatně. První kolo voleb se mu ještě podařilo, ale ve druhém kole udělal chybu. Nebyla to kdovíjaká supervětšina, ale kníže svým proněmeckým postojem zvedl dostatečný počet voličů proti sobě. Kdyby nebyl tím prezidentským kandidátem proti Zemanovi zrovna Schwarzenberg, Zeman by nebyl zvolen. Paradoxně tak nahrál právě protivníkovi. Ukazuje to, že T0P 09 je chudá na osobnosti. Není sama, touto chudobou trpí opravdu celá země. Je to tím, že vládu neobsadili schopni, ale diletanti. Výsledkem je ubožárna a rozkradená země.
  • Vysocí politici v České republice jsou všichni loutky, do jednoho. A všechny, kteří by to chtěli změnit nepustí mezi sebe.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit