Přejít na výpis diskuzí

Světu dochází písek. A s ním mizí desítky ostrovů, ze kterých se vytěžil

11.8.2018 10:15
red 6 příspěvků

Písek je "megahvězdou elektronického věku", tvrdí vědci. Jenže jeho množství na Zemi mizí závratnou rychlostí a s ním pláže, ale i celé ostrovy. A situace nebude lepší, protože i jen na jeden běžný rodinný dům je potřeba zhruba 200 tun písku.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • felix.julec

  To je tedy velmi důležitá informace.

 • Nekdo potrebuje vysponovat ceny pisku.... plky neskutecny! Stejne nas strasili v 70-80tych letech jak je ropy nedostatek a prijde obrovska krize az ropa dojde coz bude za 20 let vysledkem bylo UMELE omezeni tezby a obrovske zdrazeni! Navic mela nastat u zapadnich zemi ekonoomicka krize zpusobena tim ze bez ropy nedokazou vyrobit dostatek jidla.... Dnes je ropy stale dost a ikdyby zitra dosla zadna katastrofa by se nekonala auta,traktory,nakladaky by jezdili dal jen by pohon byl jiny asi by ze zacatku byly treba elektroauta 3x drazsi, ale zadna megakatastrofa by se nekonala jezdili by s minimalnima nakladama... a Ta slibovana "zapadu" krize no asi by nastala ale na dalnem vyhode :D no holt by arabaci museli zase presedlat na velbloudy 😂

 • ObcanHaveI

  No konečně to vím, teď už budu klidně spát, bóže...

 • victor

  Bože , prý dochází písek , za to už se také lobuje ?  ..... A není náhodou právě křemík jedním z nejhojnějších prvků ve sluneční soustavě ?  Myslím , že i z našich úrodných lánů se časem stanou polopouště a pouště ... pak budeme mít na rozdíl od vody písku dostatek . 

 • No jo, ten jakýsi "homo", prý 2x sapiens si myslí, že mu všechno patří a chtěl poroučet i větru dešti. Před sto lety bylo na Zemi toho parazita tři čtvrtě miliardy a za sto let se rozmnožilo na desetinásobek. Ona si Příroda s tím "homo-mravencem" jistě poradí.

 • světu dochází rozum

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit