Přejít na výpis diskuzí

Tajemství volných pracovních míst. Marný lov českých pracantů

22.6.2016 13:08
Vojtěch Ondráček 44 příspěvků

Česko je ekonomickým tygrem Evropy a lepší časy zažívá také náš pracovní trh, který v současné době nabízí 130 tisíc volných pracovních míst. Není o ně ale zájem a firmy si stěžují, že jim chybí lidi. Jsou nezaměstnaní Češi líní a nechtějí pracovat, nebo mají od nich firmy přehnaná očekávání?

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Je pravda, že pracovních míst je u nás volných opravdu hodně. V práci zrovna nejsem moc spokojený, a na https://www.1job.cz/prispevek/kdy-zmenit-zamestnani jsem se dočetl, že za takové situace je změna zaměstnání opravdu dobrý nápad, možná toho tedy využiju a zkusím si najít něco lepšího.

 • Ještě mi nikdo nebyl schopen vysvětlit proč dostává němec za stejnou práci třikrát více , Když nejsou peníze na výplatu není kapitál a tudíž není na služby, konzum atd.
 • https://www.novinky.cz/internet-a-pc/hardware/407301-cina-vevodi-zebricku-superpocitacu.html
 • Kdo by chtěl být otrokem za třetinový plat ????????????
  • Dodělej si zakladní školu. Otroci nedělají za peníze.
   • Moderní otroci ano. Už se totiž přišlo na to, co bylo na otroctví neekonomické: vlastník musel otroky ustájit, nakrmit, občas umýt, aby nesmrděli... mnohem levnější a efektivnější je poskytnout otrokům iluzi svobody a dát jim "za odměnu" almužnu, za kterou se ale o toto vše budou muset starat sami. Almužna samozřejmě musí být přesně tak nízká, aby otrokům, kteří si seženou žrádlo, ustájí se, ošatí a občas umyjou na nic jiného nezbývalo. Potom se těmto otrokům začne říkat "naši oddaní a obětaví zaměstnanci"... *1* *1* *1* *1* *1*
 • Hodně práce za málo peněz? Autor článku asi nečte inzeráty.
  - obsluha a seřizování CNC soustruhu (Fanuc, Sinumeric) - provádění obráběčských prací na základě výkresové dokumentace a požadavků - tvorba programů - čtení strojní výkresové dokumentace
  Plat: 130 - 170 Kč/hod
  Grafton Recruitment Plzeň - Plzeň
  - obsluha CNC obráběcího stroje- kontrola a měření vyrobených dílů
  - drobné úpravy programů
  Plat: 25000 - 30000 CZK/m
  Průměrná mzda v ČR je 26 480 Kč *14*
 • Česko je ekonomickým tygrem Evropy ... nejhumornější začátek článku za poslední rok.
  Skutečná perla.
  • tak to teda. *1* *1* *1*
  • Jasně. Na Sputniku přece psali, že tím tygrem je Rusko.
   • sputnik tam chodíš?
 • Ve firmách je příliš mnoho parazitů, kamarádíků a přátel zašívajících se na různých zbytečných pozicích, rozličných herců, kteří hrají za pěkný peníz své role, třeba bezpečnostních techniků.
  Papíroví čerti se přemnožili, na vině je ovšem i naprosto nadměrná komplikovanost systému.
  Na makáče pak ovšem hladovým majitelům nezbývají peníze.

  Snižování počtu dělníků jim jde dobře, hlavně stavy řidičů jsou minimální, zbývající donuceni rozličnými triky a úskoky jezdit imrvére, bez nároku na volno či dovolenou.

  Peníze také polykají zbytečně veliké vozové parky osobních automobilů, v době e-mailu a mobilních telefonů musí mít kdejaký kindermanager vlastní služební auto.
  • Paraziti jsou ve velkých firmách se státní účastí. Malé soukromé firmy si to nemohou dovolit.
 • vše v ČR je postaveno na hlavu. nejdřív pitomci z vlády řeknou je třeba vzdělani.....udelaji plzeňskou rychlokvašku, nepomuže to. A to byli ti odbornici vedeni FBI, CIA no prostě šiloši co maj rádi hamburgery--magoři. Ti pak zasejí semínka do všeho dobré co eče zůstalo v ČR.
  pak prijdou socani a delaj bordel po svém... des a hruza vladne v ČR.
  • Na hlavu seš tady postavený akorát ty. Na prázdnou hlavu.
 • Ono Češi nejsou blbci. Každý si rychle spočítá, zda se mu vyplatí jezdit do práce, kde nafasuje pár kaček nad minimálku, nebo sedět pohodlně doma. Odpočítá dopravu, v tom lepším případě, dále případně stravování, nějaké to pivko a v tom nejhorším případě i ubytování, a je vymalováno.

  Pánové podnikatelé, zaplaťte, o zaměstnance nebudete mít nouzi. Pak nebudete muset čekat na námezdní sílu z Ukrajiny a obtěžovat vládu se zrušením víz. To vám ovšem nevoní. Inu, pak si nestěžujte. Pak vám nezbývá, než přesunout své haly na Ukrajinu... *3*
  • Češi nejsou blbci, to máte pravdu. Ale jsou strašně líní.
   Dcera pracovala jako prodavačka v Mnichově. Ptal jsem se jí, jak je to možné, že si německá prodavačka vydělá o tolik víc. Víte co mi řekla? V Německu na stejnou práci stačí polovina
   prodavaček! Prostě se neflákají a makají. *3*
   Proto čekáme na ty Ukrajince. *14*
 • Ať se to komu líbí nebo ne (a netahejte do toho politiku), situace je taková, že práce je dost a dost. Jsem sice podnikatel už jen pro zábavu, už mám vyděláno, jen tak z plezíru jsem se nejprve vydával za kvalifikovaného elektrotechnického zaměstnace (vyučen, dlouhá praxe + nějaké ty kurzy, zkoušky atd.) Odepsal jsem cca na 200 poptávek nacyklostylované CV. Do měsíce mi přišla odpověď pouze na 30 z nich (zbytek firem se nenamáhal odpovědět) a platově 11 - 16 tis. brutto. Pak jsem z jiného mailu psal jako výše kvalifikovaný (SŠ, matura, nástavba, praxe jako vedoucí i s řízením kolektivu atd.). Odepsalo asi 80 firem, platově 15 - 20 tis. brutto. Shrnuto podtrženo, práce je dost, ale mizerně placené. Kdo pracovat chce, místo sežene, ale bude to tak na přežívání z ruky do huby, ne na plnohodnotný život. Není proto divu, že spousta zvláště méně kvalifikovaných jedinců se raději fláká doma a chodí si na pracák pro několik tisíc za nic, než aby makali od nevidím do nevidím, platili za dopravu a celkově si o moc víc nevydělali.
  • Johny, dalo by se tomu i věřit, až na ten cyklostyl. *3* To néééé. *4*
  • a ještě se nechali celý den buzer@vat od nějakého o třicet let mladšího kindermanagera...
   • Je ti šedesát a stále děláš s lopatou, usuzuji.
  • Přesně tak. Práce skoro zadarmo je všude plno. Za tyto peníze ji nikdo dělat nebude... už by holt měli zaměstnavatelé vyndat ruku z nočníku. Ale oni ty lidi zjevně zas tak nepotřebují, když jim nechtějí platit...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit