Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • S dovozem to moc společného nemá, ale se zákazem produkování a volného podnikání v zemědělství to má společného hodně.
  • můžeme za to poděkovat našim politikům, že nechali pomocí EU zlikvidovat zbytky toho, co před tím neprodali a učinili nás závislým na všem a ve všem. Němci nás nedostali válečně, ale ekonomicky, spolu s jejich dalšími přáteli. Oni nepotřebovali konkurenci, potřebovali odběratele. proto se tady předala moc s ústupky a naši rádoby politici se chytli a dostali i něco do kapsičky.
  • zemědělské a lesní pozemky jedno s posledních co v tomto státu ještě zůstalo a tak je nutno tyto komodity nějak odkonit..
  • Krach hrozí nejen těmto zemědělským firmám ale celému tomuto Kocourkovu, asi už brzy.
  • a úředníci po nás šlapou, těch se žádna krize netýká,ti mají svůj plat jistý ať se děje co se děje, vysmrknou vám pokutu za špatný výkrmný stav a tím vás pošlou do pekel i se zvířaty a že ty prachy co vyděláte dáváte do krmiv,které vám seberou a je to kolotoč
  • Dyť mají dnes zemedělci miliardové dotace z EU. Kdo je má, tak jak to že krachujou? *6* *6*
    • Jednoduchá odpověď: Šmejdi ve vládě a na ministerstvech. Pokud někdo nevidí barevně, jsou to modrý ptáci s oranžovejma šálama a modrejma prdkama. *16*
  • Všechno souvisí se vším:
    1. v 50. letech se zlikvidovali statkáři, začala JZD a St.St. a dnes je velmi málo lidí, kteří by měli vztah k půdě a mohli navázat na tridici původních statkářů
    2. po "sametu" byl problém v tom, že zemědělské společnosti (bývalá JZD) v podhorských oblastech chtěli pěstovat potravinářské obilí a na to bohužel nebyly podmínky
    2. při vstupu do EU byly vyjednány neodpovídající a špatné podmínky
    3. pokud se někteří jedinci "vrhli" na zemědělství, šli do toho spíše kvůli "rychlému zisku", jenomže o tom zemědělství není
    4. v tuto chvíli by bylo optimální, aby zemědělská farma, jedno zda se zabývá živočišnou nebo rostlinnou výrobou, měla svůj "zpracovatelský závod"
  • A ty potraviny ktere se k nam dovazi je jedovaty hnus, odpad Evropy. *11*
    • Před časem jsem si neuváženě koupil v Tescu špekáčky, na které jsem se moc těšil. Opekl jsem si je nad ohněm ... nejdříve jsem je musel sloupnout z pseudostřívka... S chutí jsem je snědl, protože chuť byla silnější než rozum. A pak mně bylo celý druhý den pěkně šoufl ... *11* Od té doby má Tesco se svými uzeninami u mě smůlu. *11*
      • Pokud mohu z vlastní zkušenosti doporučit - špekáčky z Globusu nebo od řezníka - výrobce *3*
  • V době, kdy máme takhle drahé potraviny je to nepochopitelné.
  • Ještě si dovolím citovat ing. Čubu: "...Každoročně zvyšoval AK Slušovice produkci a zisk o více než 30%. Podmínky pro takový rozvoj nejen u nás, ale i u jiných podniků v ČR existovaly. AK Slušovice každoročně uzavřel s 10 - 16 zahraničními podniky nejrůznější kooperační smlouvy. Například po mnoho let exportoval tisíce výkrmných mléčných telat a vykrmeného skotu do Rakouska a Itálie. Získané devizové prostředky pak plně využíval zejména pro dovoz osiv a chemikáliíí. AK tak realizoval dovozy a vývozy za několik stovek miliard korun. Koncem 70.let vznikly nové podmínky pro zavádění nejnovějších vědeckých poznatků a technických novinek přímo do výroby. My jsme v té době zavedli vlastní výrobu a systém aplikace kapalných hnojiv, zavedli jsme úplně nový systém výroby kukuřičného zrna, hydroponickou výrobu zeleniny, zpracování brambor do finálních produktů a další unikátní zemědělské produkty nejen v podobě potravin pro vnitřní trh, ale i v podobě technologií služeb pro jiná družstva a podniky."... mohl bych pokračovat dál, ale nemá to cenu. Polistopadoví diletanti vrátili zemědělství o téměř sto roků zpět.
    • slušovicím vládlo stb a vnitro , byli protěžováni, výhodné smlouvy atd atd ..takže nebylo to o tom že byli dobří sami od sebe ... *7*
      • wědmo, asi o tom nic nevíš. Přečti si některé knihy od Čuby. On zas tak velký partajník nebyl. Případně se podívej na dokument o Slušovicích. Než dosáhli takových výsledků, tak si museli pěkně máknout, ale hlavně tam byly chytré hlavy. Vedle Slušovic tady bylo mnoho podobných farem. Čejč, Práče a jiné. A právě takové hlavy jako ty, dělají už dvacet roků v republice vymývání mozků. Takže protože dnes v zemědělství nejsou STB a vnitro, tak je zemědělství v háji?????
    • Ano, vrátili, ale možná o více let.... ale hlavně, že demokraticky !!!

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit