Přejít na výpis diskuzí

To jsou paradoxy: Muslim usiluje o obnovu synagogy

29.3.2019 16:11
7 příspěvků

Raedu Salehovi bylo pět let, když jeho rodina opustila palestinskou vesnici na Západním břehu s cílem začít lepší život v Německu. Nyní se tento jednačtyřicetiletý muslim stal jedním z nejvýznamnějších berlínských politiků a stojí v čele úsilí o obnovu synagogy, kterou před 80 lety zničili nacisté.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Přispivatel s neslušným názvem "..." asi neví, že v Kahiře stojí blízko sebe křesťanský chrám Al Muallaka od svého založení v 1. stol. n.l. několikrát upravovaný, dokončený v období mezi 7. a 9. století n.l. a nedaleko se nachází Hakimova mešita, mauzoleum a madrasa sultana Ghauri, stejně jako mešita al Azhar. 

  A to nemluvím o části Kahiry Koptské město, kde se nachází řeckokatolický klášter s kostelem Sv. Jiří (Mar Girgis), stejně jako kostely Nejsvětější Panny Marie, Sv. Barbory a Sv. Sergeje i nově zrekonstruované Koptské muzeum s řadou křesťanských památek  V koptské částí města se nachází i Ben Ezrova synagoga z roku 827 n.l. - což je nejstarší dochovaná synagoga na africkém kontinentu.

  Takže s podobným hodnocením, které tu ten "výtečník se sprostým nickem" presentuje, bych raději počkal...

 • jen co budovu zachrani vytahne z supliku plan na prestavbu s minaretem a jen se vam vysmeje 😂

 •  Je to jednačtyřicetiletý muslim - žijící v Německu od svých 5 let - a po volbách se stal jedním z nejvýznamnějších berlínských politiků. 

  To, že stojí v čele úsilí o obnovu synagogy, kterou před 80 lety zničili nacisté, je jen a pouze snaha obnovit genius loci dané čtvrti (a zalíbit se i nemuslimským potenciálním voličům - obdoba současného starosty Londýna). 


 • TheGGG

  todle mu může baštit jen najivní pisálek...

 • Paradox je i to, že čeští pohané hájí křesťanské hodnoty 😍

 • Snahy obnovit synagogu jsou bohulibé. Saleh a další aktivní lidé si zaslouží uznání.
 • jo,svět je naruby.Ještě že už Židi mají Izrael a nemusí žít v cizině ani si tam stavět synagogy.A třeba se dočkáme,že bude na světě pořádek-V Německu budou Němci,v Čechách Češi a v Izraeli Židi.To bude krása!

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit