Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • shanes
    Radši vodu z kohoutku, než balenou s..ačku z plastu.... *5*
  • Však pitná voda z kohoutku v pohárku je nejzdravější,protože probíhá její kontrola vodárenskými i státními kontrolními subjekty.Vím to podle ověřované kvality vody v bazénu.
    Na rozdíl od vody v PET lahvích ,která je znehodnocená neodbornou manipulací a zlodějskou cenou.
  • Je tu vidět pokrok. Za první republiky (oslavované) si zaměstnanci nosili jídlo a pití na pracoviště v konvičkách, nebo jim to dováželi rodinní příslušníci. *11*
  • Nám zaměstnavatel poskytuje i tuzemák a tři druhy vína*1*
  • A ona je pitná voda z kohoutku nějak závadná?
  • Jo nejsme v socializmu kdy lidé fasovali minerálky a obědy stály 3,90Kč dneska jsou lidé rádi že zaplatí bydlení a nějakou nezdravou stravu z náhražek,
    • kde jste pracoval asi na UVKSČM,my obyčejni lidé měli nejvýše tu kohoutkovou.
      • Můžu ti odpovědět, pracoval jsem ve strojírenském závodě na severní moravě a v žádné straně jsem nebyl,
      • Kecáš Mirečko, kecáš. Měl jsem ve fabrice na starosti závodní stravování. Tehdy to bylo jinak: Pracovníci v horkých provozech dostávali zdarma ochranné nápoje, zejména minerálky kvůli doplňování jejich ztrát pocením. Ostatní nápoje si lidé kupovali v kantinách a kioscích po fabrice, povolena byla "osmička" pivo a jinak si mohli koupit čaj, či kávu, ta stála 1,59 Kčs, pivo točené 0,80 Kčs ( později pak 0, 90 Kčs). A nezajistit do kantiny včas pivo, tak jsem jako vedoucí letěl z funkce...Obědy byly za 4,50 Kčs i s polévkou, ale vařilo se tak, aby náklady byly vyrovnané, takže třeba za 4,50 byl jeden den řízek, další 3 dny běžná strava ( nějaká omáčka, 100g masa v syrovém stavu, a přílohy ) a pak třeba jen ovocné knedlíky. Dodnes mám kalkulační recepty z té doby ( bývala na to kniha zvaná "Merkur") a když se za týden počítaly náklady tak třeba na řízek byly 7,- Kčs, ovocné knedlíky jen 3,- Kčs a v průměru se to trefovalo do těch 4,50 Kčs na porci - někdy se ušetřilo, další týden trochu provařilo, to se nedalo hlídat na haléř, ale průměr byl dodržován, Stravování bylo bez zisku pro podnik a navíc na porci se přispívalo 1,- Kčs/porci z FKSP. Takže pracující nebyli šizeni, platili jen cenu surovin, práci personálu a energie + ta kačka z FKSP platil podnik... Lžeš, nebylas u toho a tedy si vymýšlíš !!! Dneska platí pracující nejen suroviny, ale i přípravu, energie a zisk , celkově tak mívají oběd za 50,- Kč/porci... A lidi nadávají na komunisty za to , že byl oběd za 4,50 - to je fakt debilismus... No leckdo už to ale chápe, jak to bylo doopravdy a zlomyslníci jako ty jen pomlouvají...co sama piješ dneska a kde pracuješ, ty "obyčejná" ??

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit