Přejít na výpis diskuzí

Trumpovy krásné a chytré střely dopadly na Sýrii. Co dokázaly?

15.4.2018 20:23
Pavel Jégl 155 příspěvků

Donald Trump bombarduje své nepřátele tweety. Někdy také raketami. Tak, jako v Sýrii.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Je na čase, aby se svět dovídal pravdu, jak to vlastně s těmi chemickými útoky Ruska je. Video o tom jasně hovoří. Bez důkazů málem vyvolají válku.

  https://youtu.be/Bmwv6mg6yKc
 • Chtít od adolescenta přemýšlení je hodně silná káva.
 • Kraviny o chemickém útoku Asada neustále plní hloupá media ! Žumpální media si vůbec nevšímají agrese proti státu OSN, která je nepřípustná a nevšímají si ani základního článku č.1 NATO, která to také nepřipouští. Pravidla, která si Západ nastavil Západ i sám sobě porušuje nemluvě o porušování mezinárodního práva ! Je to hnus !
 • Tovarišči dělali raději mrtvé brouky a byli někde zalezlí. Ono trefit např.nízkoletící Tomahawk není zase tak jednoduché jako sundat civilní dopravní letadlo nad Ukrajinou.
  • ivislo
   Vy jste chytrej pane Vajnšmastr-----
  • Trefit nízko letící Tomahawk jistě není jednoduché.
   Jak ale bylo v praxi při posledních dvou napadeních Sýrie prokázáno, je to možné.
   Provenience prostředků k sundání nízko letících Tomahawků je známa a prodej těchto prostředků Sýrii vyvolal svého času odmítavé reakce.
   Lze se nadíti, že útoky na cíle v Sýrii byly vedeny na základě vhodné záminky hlavně s cíli:
   1) Otestovat úspěšnost nasazení Tomahawků na protivníka disponujícího příslušnými prostředky PVO.
   2) Vyčerpat co možná nejvíce zásobu potivníkovy "munice".

   Zdá se, že nejste v tvorbě diskusních příspěvků ani v nejmenším zatížen přemýšlením, což je pro většinu zdejších diskutujících typické. Bravo, chlapče, jen tak dál.
   • On přemýšlel ? To je hluboký omyl.
   • Syřani dokonce dokázali (dnes v noci) za pomoci ruské techniky naprosto spolehlivě sestřelit i dvě neexistující rakety. Jejich úspěšnost se tedy blíží nekonečnu: 2 sestřelené lomeno nula existujících *15*
    • Máš zastaralé info. Bylo jich 10ks od Izraele. Všechny byly sestřeleny. Nevěř dezinformacím.
    • Skvělý text, zcela bez souvislosti s mým příspěvkem.
     Jak jinak.

     Je možné se domnívat, na základě důkladného školení v minulosti, že mezi řádky tvrdíte: "Syrská PVO byla v průběhu raketového útoku neúčinná a nesestřelila žádnou raketu agresorovu.", což nedokáži posoudit, na místě jsem nebyl a je mi to jedno. Navíc netuším, jaký by byl motiv takového tvrzení.

     Je tu ovšem otázka, která napadne každého, kdo z povzdálí sledoval střety "ruských" a "amerických", řekněme, technologií: do jaké míry kvalitativně a kvantitativně ovládají PVO příslušníci které armády, jak je organizována činnost "ruských poradců" atd.
     No, vás zjevně nic podobného ani nenapadlo, stane se.
 • Tady je vidět jak jsou Americké rakety přesné. Zato Ruští letci umějí bombardovat akorát nemocnice a civilisty prý se stala chyba. Ruský letec napájený vodkou může akorát tak lítat s práškovacím letadlem a potom stejně spadne sám.
  Svět by se měl třást před přesností Amerických raket, pokud se rozhodnou rozbombardovat Kreml tak nic nezastaví jejich neviditelné rakety.
  • Zato váš pravopis je stejně přesný jako ty americké rakety. Co takhle vrátit se do 6.třídy ZŠ?
  • Přesné jsou, stejně jako jsou nepřesné ruské neřízené bomby shazované kobercově z velké výšky, to jo. Ale neviditelné rakety fakt nemaj. Syřani jich sestřelili dvě třetiny. Samozřejmě syrská PVO byla v maximální pohotovosti, protože informaci o útoku, když jí Rusko dostalo s předstihem od spojenců, okamžitě předalo Bašárovi. Taky věděli odkud (Středozemní moře) a kam (vojenské chemičky) úder povede. I přes relativní úspěch PVO dostali za vyučenou a tu stovku vystřílených protiletadlových raket taky hned tak nenahradí.

   Ruský piloty bych taky nepodceňoval. Mám i osobní zkušenost. Jsou dobří i když na štíru s kázní. Samotný letadla maj taky dobrý, horší je to elektronikou, logistikou a velením.
 • Pan Jégl,největší odborník na čapí hnízda, se nám pustil do kritiky samotného Doníčka a jeho zahraniční politiky. Doufám , že se od něj brzy dočteme něco odborného o střelách s plochou dráhou letu Storm Shadow a BGM 109,
 • No, až zase ve Francii, Anglii nebo USA zaútočí nějací pomatení islamisti, tak si řeknu jen "dobře jim tak"...

  P.S. Nikdo nepoužije chemickou zbraň 10km od centra hlavního města, kde sám sídlí... Takhle blbí by byli možná Angláni s novičokem, kterej vlastně ani nebyl novičokem *5*
 • Chytřejší bomby jak americká Trumpeta.
 • Pěkné bomby? Jak se může někdo udělat nad tím,že to roztrhá všechny okolo ať už je to dítě či stařec!!! Průša s velkým atomovým tlačítkem.!
 • Poskoci v naší vládě to nemají lehké s vysvětlováním západního marastu.Stropnický se až zajíkal, jak zdůrazňoval nezbytnost zápaďáckého teroristického útoku na Sýrii. Obdařen věštectvím, které by mu Sybila rozhodně záviděla, okamžitě přišel s tím, že se vynoří tisíce falešných videí. Jak se ukazuje nepotřeboval věštit, stačilo mu vědět copak nám to tady ČT strká pod nos a co bude až to praskne. Jediný kdo tady šířil dezinformace byla jako obvykle, znormalizovaná ČT resp. ČT24, která vysílala rádoby autentické záběry o nočním řádění spojenců našich Stropnických a spol. v Sýrii. Záběry však pocházely z Luhansku z roku 2015, kde v té době řádili jiné tlupy, tentokráte ukrajinské. Toto ani nemusel zveřejňovat Aeronet. S velice trapným obhajováním přišel Hlídací pes, kde zdůvodnění stojí za přečtení " Česká televize skutečně ve svém zpravodajství k posledním událostem v Sýrii použila záběry, o kterých mylně uvedla, že ukazují bombardování Damašku." atd.( https://hlidacipes.org/ceska-televize-vysilala-falesne-zabery-ze-syrie-raduje-se-aeronet-ruska-propaganda-se-vratila-v-kruhu/ ) ". No a názor na "zaručenou kvalifikaci a objektivitu " Hlídacího psa lze získat při pouhém nahlédnutí na to kdopak nám ty od nich ty informace sděluje. Šéfredaktor HlídacíPes.org Břešťan. Byl postupně redaktorem a moderátorem Českého rozhlasu 6/ Rádia Svobodná Evropa, české redakce BBC World Service, politickým reportérem Hospodářských novin a šéfredaktorem zpravodajské stanice Českého rozhlasu – Rádia Česko. Rok strávil jako zahraniční zpravodaj české redakce BBC v Londýně. ( https://hlidacipes.org/o-nas-2/redakce/). Tak to přeci musí být rozhodně kvalitní, věrohodná informace o ČT. Ne nějaký Aeronet. Tam by se člověk mohl dozvědět i více a co si s tím pak počne.
  • Sám seš poskok, putinův! Navíc zneužíváš jméno našeho panovníka, který nás ještě víc propojil se západem, kterého jsme ale součástí od počátků naší státnosti. Táhni si hlásat svoje lži někam do stepí mezi kozáky a mongoly.
   • Ano, se Západem jsme bývali propojeni.
    Nyní nás (spolu s Bulhary, Poláky, Ukrajinci a Maďary) ale naši západní přátelé (v mém případě majitelé firmy) mají za "untermench" (ošklivé, ale výstižné, viďte?) bez ohledu na naši státnost.
    Ostatně, v roce 1991 přišli do Prahy s přesvědčením, že se v našich domácnostech vaří na otevřeném ohni a dodnes se svým omylem nevyrovnali.
    Takže táhnout do stepí mezi kozáky a Mongoly (velká písmena latinky jste se zjevně také učil již hodně dávno) netřeba.
    • Jsem technik, v předchozím zaměstnání jsme vyráběli výrobky pro známou německou firmu, v současném zase dodáváme automatizaci pro naše, rakouské a německé výrobce. Rozhodně s námi nejednají jako s podlidmi. Asi proto, že co děláme, umíme a jsou spokojení. Bůhví čím se živíte vy, když se cítíte podřadný. Ano, začátkem devadesátých let jsme museli dokázat, že nežijeme na stromech, to pamatuju, ale to je už dávno pryč.

     Dneska jsme my ten "Západ". My jsme i NATO!
     • Jsem, věřte nevěřte, také technik.
      Jenom mým dlouholetým zaměstnavatelem není známá německá firma, ale ještě známější (skutečně si to troufám tvrdit) firma ještě západnější.
      (Jistě, nehovořil jsem o zahraničních kolezích - technicích, ale o managementu.)

      Vy umíte, co děláte, jsou s vámi spokojeni, mzdy a benefity máte stejné jako němečtí kolegové na stejných pozicích? Potom kloubouk dolů.

      Pokud vím, jsme stejné NATO jako Turecko. Ten vykřičník jsem pochopitelně vypustil.
  • krátké soudruhu tapetáři *15* *15* *15* *15*
   • Ano rozhodně pro jisté soudruhy by mělo stačit: Zápaďáci se dopouštějí zločinů a jiní soudruzi u nás jim provádějí rektální alpinismus o ČT nemluvě. Tito soudruzi však vyskočí jak čertíci bertíci a splasknou. Hodnota této informace by však byla nulová.
    • A co dělají ti "výchoďáci" v Sýrii? Neměli by si spíš dělat dělat pořádek doma a vzdělávat svoji zem? Ale to ti loupežní nájezdníci neumějí: jen dělat nájezdy do okolí, loupit, ničit, znásilňovat a vraždit. Jako ve starověku,
     • Proč tak dáváte na odiv nevědomost, zřejmě způsobenou fanatismem zatemnělým mozkem? Rusové jsou v Sýrii na základě žádosti legitimní, demokraticky zvolené vlády Asada. Naopak vpády USA a jeho patolízalů je nutno klasifikovat jako nezákonné, tedy teroristické. A abych předešel plkům o legitimnosti vlády Asada. Bohudík svět již není ve stavu, kdy nějaká tlupa lidí v USA totalitně rozhodovala o tom co je správné. A pokrytecky a křivácky se při tom schovávala za tzv. demokracii a lidská práva. To těm americkým ubožákům do teď nedošlo a zřejmě nikdy nedojde.A JAK VIDNO I U NÁS SE NAJDOU TAKOVÍ JEDINCI. Proto představují neustálou hrozbu pro celý svět.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit