Přejít na výpis diskuzí

Útěk z továrny na smrt: Vrba a Wetzler přesvědčili svět o zvěrstvech nacistů

8.4.2019 9:20
Šárka Novotná 17 příspěvků

Lidí, kterým se podařilo uniknout z pekla Osvětimi-Březinky, není příliš. Mezi ty úspěšné patřili slovenští vězni Rudolf Vrba a Alfréd Wetzler. Oba si zachránili život a také zpravili svět o hrůze, která se v koncentračním a vyhlazovacím táboře odehrávala. Jejich dramatický útěk začal před 75 lety.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Tak dlouho dobří lidé zavírali oči nad zlem, až bylo pozdě.

  Zabíjejí bezdomovce? Nic se neděje, patří jim to. Zabíjejí cikány? Nic se neděje, patří jim to.

  Zabíjejí židy? Nic se neděje, patří jim to. 

  To platí smozřejmě i teď.

  Zabíjejí obyčejné lidi? ...


 • Němci - a to všechny jejich odrůdy - jsou zločinci už tím, že jsou Němci.

  II. světová válka a jevy ji procházející byly jen dalším projevem zla, které z nich vycházelo a vychází!

  • "Němci - a to všechny jejich odrůdy - jsou zločinci už tím, že jsou Němci."

   To je nemístné zevšeobecnění (generalizování). Ne každý Němec byl / je / bude zločinec.

   Stejné konstatování platí v případě Rusů.

   • A byl každý nacista nebo člen SS jednotek zločincem? 

    • KIMCID
     Ne
     • Každý z nich byl zločincem - to jim nikdo nemůže odpárat! 

      Každý z nich potenciálním zločincem i je!

      • Dle vaší logiky je tedy i každý komouš. zločincem. Až že jich tady máme jak naseto. Pojďme se konečně s komoušskými zločinci vypořádat stejně jako se Německo vypořádalo po válce s nacisty.

       Jak to přijde že v parlamentu klidně dřepí komouš, vládu vede komouš.konfident, místo prezidenta máme dalšího komouš.práskače,..... a část národa jen spokojeně chrochtá nad jejich zvěrstvy.

       Přijede vám to normální - jako kdyby v Německém parlamentu zasedali příslušníci NSDAP a po vzoru zločinecké smečky - KSČ (m) s přimalovonou příponou třeba "B" jako Bavorská?

      • KIMCID

       nesmysl víš o tom prd. alespoň si to nastuduj než plácneš kravinu

  • Problém je v tom kdo je to naučil - Ááááno byly to rusáci a jejich zcela zvrhlá komouš. partaj v čele s takovými zločinci jako Ulajnov, Stalin,......  V době kdy si hrál ještě A.H. v uhláku na horníky, genocida v rusku již běžela na plné obrátky.

   Kam se hrabou němci na rusácké "vychytávky" typu gulag apod. Problém je v tom že zatímco němci vedli relativně přesné statistiky o mrtvých a můžete jim to teď donekonečna předhazovat tak rusácká svoloč se ničím takovým nezabývala - pod hleslem komoušského masového vraha stalina "nás mnogo" se nějakým tím milonem umučených, popravených, ..... nezabývala a tak teď jsou pro vás velci "geroi".

   Tím v žádném případě nepopírám zvěrstva dějící se za II.Sv, ale stálé omílání již dávné historie je poněkud trapácké. M.j.: když už jsme u té historie - co kdyby jsme takto třeba "zhodnotili" udatné činy loupežného lapky soudruha Žižky a party jeho výtečníků, popř. desítky, stovky, tisíce válečných konfliktů minulosti.

   • KIMCID

    Pleteš si Rusko a sovětský svaz,ale to se nedoukům stává.

    • To vaše "slavné" rusko je přece jen dočasně mizerně přemalovaná firma zločineckého sdružení SSSR popř. CCCP, vy jeden chytrolíne.

     Rusácký nebo chcete-li "sovětský" bandita zůstává stejným banditou ať si momentálně říká jak chce. Je to stejné jako bývalý komunista nebo bývalý černoch, .....

     • KIMCID

      Jistě děcko z ČSSR

    • Ono se to teď hodí. Rusové zlí a Němci hodní.

  • Však se učili ve východních stepích. Jenom ten rudý socialismus přetřeli na hnědo. Ale na těch nejméně 100 milionů mrtvých jako má na svědomí komunismus, toho zdaleka nedosáhli.

   Hlavně, že anton.janak je čistý jak lilium tak jako všichni Češi.

   • KIMCID

    Ano ale komunistický režim na to měl skoro 80let tak že proti Němcům jsou břídilové. Jinak stále nevíš kde je step.

   • Ty "socialistické ideje" jsou dílem pedofilního Karla Marxe (co prznil vlastní dceru v její pubertě) a jeho financiéra Friedricha Engelse - oba byli německého původu a vzdělání nabyli na německých školách.

    Německý špion - shodou okolností ruský "politik" - Uljanoff/Lenin - své experimenty (které naplánoval za svého pobytu ve Švýcarsku a Německu) provozoval za německé peníze, stejně jako Gruzínes Djougashvilli/Stalin se Němčoury paktoval a spolu s nimi obsadil (a dodnes ta země okupuje) východní část Polska!

    Němci byli na počátku tohoto zla!

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit