Přejít na výpis diskuzí

V Česku přituhuje, varují Reportéři bez hranic

25.4.2018 10:23
26 příspěvků

Svoboda tisku se loni zhoršila v celém světě, nenávistné klima vůči novinářům pak panuje především v Evropě a Spojených státech a ohrožuje demokracii. Vyplývá to z každoroční zprávy mezinárodní nevládní organizace Reportéři bez hranic (RSF). Česko se v žebříčku 180 zemí oproti loňsku výrazně propadlo...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • VILe klasika jsi odpad společnosti;
 • A fackující komoušská bestie dostala co patřila - kleplo jí a jel nohama napřed. Jenom dobře že osud takové lidské hnusy jako byl ten zemanofilckový šmejdský gauner vytřídí.
  Ta zemanofilní kretura může být jen rád, že pošla jinak by mohla brzy dostat vráceno vrchovatou měrou co sama zasela.
  Co si vůbec taková komoušská zemanovská filcka myslí - že bude on rozhodovat o tom co při plnění svých zpravodajských poviností bude kdo natáčet?
 • Zemana nemusí nikdo uvádět - o tom odporném zombíí je přece zcela veřejně známo, že je to největší gauner z komoušských gaunerů kteří mají eminentní zájem na maximálním utlumení svobody slova ve všech formách neb by vypluly na povrch všechny jeho lži, křivárny, podlosti, nesmyslné populistické žvásty, zcela dementní "bonmoty", .....
 • Podle mne je v pořádku, že natáčeli.
  Jedině dobrá dokumentace zabrání opakování takových věcí.
  Sotva mohl někdo zasáhnout proti takovým vazbám.
  Takže točit a dokumentovat, i to je obrana.
 • koho chleba jíš.....
 • Uvádět Zemana, jako odstrašující případ poklesu svobody slova může jenom diletant a předpojatý člověk. Pokud mají média pocit začínající ztráty svobody slova, měli by si zamést před vlastním domem. Ne média, ale obyčejné občané pomalu, ale jistě, ztrácí pocit svobody slova, protože média jim nedají možnost vyjádřit svůj názor k současnosti. Je málo medií, kde je možno se k dění vyjádřit, nebo chtít uveřejnit nějaký jiný názor, než je ten, kterým mluví média.
 • vyrovnat a poučit dvě naprosto odlišné věci
 • Děkuji za poučení *4*
  Ale obsahem je to totéž. *3*
 • Zajímavé, tohle je z úplně jiného soudku a bez použití novořeči, takže to pochopí i "prostý selský sekáček trávy" (DJC, Hospoda na mýtince, Praha, 1997).
  Dovolím si jen podotknout, že nejde o přežití lidstva, ale skupiny (rodu, kmene, národa...).
  I když je pravda, že původně považovala taková skupina za (plnohodnotné) lidstvo jen sebe samu.

  I v tomto odstavci s vámi souhlasím, ale jistě chápete, že reakce může odpovídat duchu, tónu, konstrukci či vyznění příspěvku předřečníkova, ale nemusí je nutně kopírovat.

  Zde s vámi souhlasím s výhradou. Filosof smí, jak pravíte, říkat své názory, může se i mýlit. Ovšem, a s přihlédnutím k předchozímu odstavci, "est modus in rebus, sunt certi denique fines".
 • Taky už jsem mu psal před časem, že to nepíše správně, ale bral jsem to jako jeho soukromou teorii.
 • Kdo se nepoučil z dějin, musí je znova prožívat.
  Jean-Paul Sartre *3*
 • Tento citát si pamatuji ze svých školních let a z četby. Pokud to necituji správně, prosím o poučení.
  A jak se mám vyrovnat s komunisty? Já jsem k nim nikdy nepatřil a i když mi mnozí nějak uškodili, řídím se vůči nim heslem "nejsme jako oni".
  *4*
 • To by bylo na dlouhou diskusi. Morálka představuje soubor určitých pravidel, jejichž dodržování je nezbytné, má-li se lidstvo rozvíjet nebo vůbec přežít. Mezi taková pravidla patří např. křesťanské Desatero, ale jsou i jiné systémy.

  Diskuse znamená uvádět vlastní názory. Mohu se mýlit a v mnoha věcech se jistě mýlím a v tom případě se nechám rád poučit. Ostatně čím víc se člověk dovídá, tím víc se přesvědčuje, že Sókratés vyjádřil hluboké poznání svou sentencí "Scio me nihil scire" ("Vím, že nic nevím").

  "Kdybys byl mlčel, zůstal bys filosofem" ("Si tacuisses, philosophus mansisses"). Myslím, že i filosof smí říkat své názory, v nichž se může mýlit. Pak je na ostatních filosofech, aby ho na to upozornili.
  *4*
 • když ve volebním štábu MZ dostal jeden z drzých a neomalených novinářů to co mu v té chvíli patřilo. Prostě přes držku protože točil člověka v nesnázích.Tak to dělají snad je prasata z Blesku. I co se nestalo. Za prasáka se pohotově postavili tady tito "reportéři". Jak už se stavíte i za takové hnoje budete evidentně hnoji ještě většího formátu.Bojovníci.
 • to je asi tak definice tady této smečky tlučhubů.Demagogové kteří si hrají na strážce demokracie.Ale jen jako. Jinak jsou profesionálové na balamucení lidí obelhávání zavedenými poučkami a frázemi. Třeba zde je financuje a podporuje nějaký Bakala. Též kvalitní špinavec. Ovšem jinak dovede banda vykřikovat jakože za všechny . A na jakousi obranu. Hoši není zájem. Táhněte!
 • Příkladem dobré novinařiny mohou být některá čísla Literárních novin. Ne nadarmo jako jediné noviny nedostaly státní dotaci ani loni, ani letos.
 • Morálka nemůže patřit mezi nejvyšší hodnoty nikde, ať je tímto nesmyslným spojením míněno cokoli.
  Bylo by snad možno říci, že svoboda je zárukou demokracie, odpovídá-li tato aktuálně převažující morálce dotčené společnosti.
  Svoboda rovněž může být úplně stejně základem anarchie, respektive anarchokapitalismu, jak na svých přednáškách vysvětluje Martin Urza.

  Žádná investigativní moc není a tisk, tisk je až sedmá velmoc.

  Pokud nevíte, co je to morálka, proč se nezdržíte diskuse?
  Ne nadarmo se říká:"Si tacuisses, philosophus mansisses."
 • https://aeronet.cz/news/sedm-statecnych-z-holandska-zmlatilo-v-praze-cisnika-ale-vsichni-okolo-se-jenom-divali-nikdo-nezakrocil-a-lide-si-nataceli-akci-na-mobily-teprve-kopanec-do-hlavy-cisnika-zmobilizoval-jednoho/

  *6*
 • Hmm cituješ to blbě a to opakovaně.Vyrovnej se s komunisty my se poučíme ;-)
 • Zárukou svobody a demokracie v zemí, kde morálka patří mezi nejvyšší hodnoty, je dělba moci na moc
  1. zákonodárnou - stanoví pravidla chování
  2. výkonnou - podle stanovených pravidel jedná při správě země
  3. soudní - rozhoduje spory, zda v daném případě nebyla porušena stanovená pravidla
  4. investigativní (novináři, sdělovací prostředky...) - jejich cílem "šťourat" a co "vyšťourají" tak "rozkecat"

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit