Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Českoni jsou zvláštní lidi. Dělají sbírky na zbraně pro cizí země, případně se podílejí na invazi v cizí zemi, ale když mají bránit svou vlastní zemi, okamžitě kapitulují.....😯

  • Potřebují léky a vodu ,ne prachy na zbraně

  • Je to obdoba aktivit Výboru pro pomoc demokratickému Španělsku z roku 1938 - co zajišťoval tehdejším dobrovolníkům pasy, finančně je zajistil a zprostředkoval cestu do náborového centra v Paříži.

    Nábor československých dobrovolníků (později se jim začalo říkat Španěláci) do španělské občanské války byl organizován za pomoci sociálních demokratů pod vedením E.V. Vosky. Už v  říjnu 1936 vznikl "Výbor pro pomoc demokratickému Španělsku". 

    V listopadu 1937 byl Výbor, který měl do té doby charakter volného sdružení, reorganizován a právně legalizován jako "Společnost přátel demokratického Španělska" (předseda doc. PhDr J. FISCHER, místopředsedové M. Pujmanová a J. Kratochvíl)

    • až na to že ve španělsku se Franko choval jako větší dobytek než levičáci


        • Pan generál F. FRANCO byl statečný obránce víry a morálky, co zachránil Španělsko před jedem komunismu a před zvířeckým vražděním, prováděným komunistickými protagonisty. 

          Asi nevíte, že tehdejší komunisticko-zednářský režim premiéra CABALLERA a
          presidenta AZANI se dopouštěl bestiálních vražd zejména na duchovních osobách a aktivních katolických laicích. 

          Mnoho kněží, řeholních osob i laiků KOMUNISTICKÉ bojůvky upálily nebo pohřbily zaživa, některé z nich před smrtí zmrzačily - nejčastějším „trestem“ se stalo uřezání uší!

          Obětí bolševiků se stalo 300 řeholnic, co se staraly o sirotky a invalidy, několik jich "republikáni" před smrtí ještě znásilnili. 

          V provincii Ciudad Real bolševické kreatury vrazily matce dvou jezuitů do krku kříž a tak ji zavraždily. 

          Biskupa z Jaénu popravili republikáni spolu s jeho sestrou před zraky 2
          tisíc lidí. Faráře z Torrijosu mučili jako Krista: nejprve ho bičovali, nasadili mu na hlavu trnovou korunu, donutili vypít ocet a přivázali mu na záda trám, vedli na jej popravu jako Ježíše,  pak ho zastřelili.

          Svůj život při obraně katolické víry tehdy položilo celkem 11 biskupů, tj. pětina celkového počtu v zemi, cca 7.000 kněží, nemluvě o statisících laiků, včetně dětí.


        • Proto mu ve Španělsku nemůžou přijít na jméno

          • Hlupáku,běž s podívat do Barcelony kolik je tam míst pojmenovaných po Frankovi.Nejdál jsi byl u vás v Hornídolní,tak drž hubu!!!!


            • Ty víš o té občanské válce úplné ouno tak tu nemachruj vemeno. Proč je.asi tak Španělsko rozdělené že.

              • Reakce na příspěvek:

                https://www.google.com/amp/s/www.seznamzpravy.cz/clanek/generala-franka-exhumuji-ze-statniho-mauzolea-a-pohrbi-na-jinem-mene-uctivem-miste-79401%3famp=1

  • Trocha soucitu , by ti neuškodila ...

    Jinak si, KIMCIDE, zopakuj si češtinu...😉

    • Už jsme ti psal že mě nezajímá tvá výuka češtiny. Jestli nechápeš obsah tak na mě nereaguj.

      Kde byl soucit posledních 8 let u tebe. Neviděl jsem tě tu plakat za mrtvé děti a civilisty z Donbasu.

      Kde byl soucit posledních 20 let za zabité civilisti Američany ,na středním východě?


      • přesně a trefně řečeno, o genocidě rusů na východě UK ani slovíčko. Rozhodně UKáčkám nehodlám pomáhat

      • Jasně, že neviděl - neznáš mě...

        Obsah příspěvku v diskusích chápu - dokonce i ve tvých...

        Ale hrubky v příspěvcích mi zkrátka nedají nereagovat na ně...😉

        • Mě ale je fuk co vypadne z telefonu.Ale pokud nechceš napsat něco k tématu nereaguj

  • Nemají co žrát ale zbraně mají :D

    • Tak jim pošli několik kamionů potravin...

      Ty kritiku...


      • vanhorne

        "pošli několik kamionů potravin..."

        Kremlobot kdyby na to mel rad by poslal, ale Rusakum.

        • já bych poslal, neznáte adresu pane Bruselská podržtaško? Vám teda nevadilo vraždění a genocida dětí, žen na Donbasu...jojo, pravda bolí co

        • A teď nám napiš tu o Karkulce

      • Jsou mě ukradený. Čím dřív to skončí tím lépe pro svět.


Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit