Přejít na výpis diskuzí

V Hongkongu protestují desetitisíce lidí. Chtějí demokratické volby

30.9.2014 17:25
71 příspěvků

Hongkong právě zažívá největší nepokoje od roku 1997. Desetitisíce lidí vyšlo do ulic protestovat za plně demokratické volby. Protesty se zatím obešly bez násilností. Studenti, kteří tvoří největší část demonstrantů, předali vládě své požadavky. Mezi nimi je i například odstoupení vůdce Leung Čchun-jinga....

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Vůdcové protestního hnutí Occupy Central, které od června pořádá hromadné akce v Hongkongu, konali zvláštní přípravu u amerických tajných služeb. Po pravdě řečeno to už ale prakticky nikoho nepřekvapí.
  Revoluce růží v Gruzii, Oranžová revoluce na Ukrajině, Revoluce tulipánů v Kyrgyzstánu, Arabské jaro na Blízkém východě. Mění se pouze názvy, podstata zůstává beze změn. Mezinárodní experti (nikoli bez účasti bohatých ochránců) učí mládež taktice protestních akcí, strategii jednání s úřady, chování v sociálních sítích. Vyhlášeným cílem je prosazování tzv. demokratických hodnot. Ve skutečnosti se ale jedná o ovlivňování vnitřní situace v té které zemi a nastolení nového světového řádu.
  Podle údajů z čínských médií se hnutí Occupy Central zrodilo v Hongkongsko-americkém centru. Od studentských aktivistů požadovali, aby „prosazovali demokratické změny“, přičemž jim slibovali podporu Washingtonu, jejíž součástí byla možnost studovat a žít v Americe. Tyto akce navštěvovali pracovníci generálního konzulátu USA. Sám vedoucí centra Morton Holbrook, který byl do této funkce jmenován koncem minulého roku, je rozvědčíkem se třicetiletou praxí. Novináři rovněž poukazují na blízké vztahy ředitele centra a hongkongského mediálního magnáta Jimmyho Laie sponzorujícího opozici s bývalým ministrem obrany USA Paulem Wolfowitzem.
  • Ten Wolfowitz je morová rána.
 • Hongkong chce svobodné volby, byl na to zvyklý
 • A co na to ten fašistický trpajzlík z Kremlu?
 • Čína spustila burzu - prodej zlata , počítá s obchody v Asii. Do té doby měla tuto možnost jen burza v USA NY a Londýně a vida, najednou se nám objevila barevná revoluce - asi to bude zlatá - v tom Hongongu. kDO si dovolí mít něco, co je výsostným právem USA a VB tak je úhlavním nepřítelem a už se mu začnou dělat doma problémy. To je ta rovná soutěž, ta demokracie a svoboda podnikání.
 • To je fakt dobré, v Pekingu desetitisíce protestujících, na západě miliony, to je ale paradox!! *3* *3* *3*
  • Nikolilv v Pekingu, ale v Hongongu, v bývalé anglické kolonii, Cameron z toho má bezesné noci, jak tu ztrátu "demokracie" made ni UK přežijí a tak jim tam pomocí print dolarů z USSá začínají zatápět jako na Ukrajině, na Blízkém východě, v Jugoslávii, prostě pořád stejný scénář.
 • Ticho po pěšině. Nikdo nás neinformuje jak daleko jsou američané s převratem bohatých proti tomu taxikáři ve Venezuele.
 • Tak jako u nas v 89tem. Deti, zblbnute sliby propagandy ze zapadu si diktuji pozadavky a davaji ultimata. Dalsi srandarevoluce z dilny CIA. Demokracie v soucasne podobe = tunelovani, korupce a nasili. Neustupovat, obcanske nepokoje potlacit, tak jako to dela ten civilizovany svet v cele s Amerikou.
  • Studentíci si udělaji brigádu - revoluci za "demokracii" made in USSA a od CIA dostali královsky zaplaceno jako ti na majdenu v Kyjevě - za dengi my prichodili, za děngi, pravil jeden.
 • zase ta zas...r..ná CIA se snaží rozložit další stát, aby USA nemusela platit Číně svoje dluhy! Typický scénář! Jenže Čína na všechny z vysoka... Ti je tam studentíky srovnají a pozavírají a bude po demokracii a hlavně po zlodějinách ! *16*
 • Lidi radujte se. už jsem napsal zvací dopis. Putin bude naším prezidentem. *14* *14*

  Jeho pevná ruka se nezachvěje když udeří na zloděje všech druhů a barev. Vězně
  nažene makat a Západ zase bude křičet že je to týrání kriminálníků. *15* *15*
  Kmotry odstřihne od státního korýtka a bude kontrolovat podnikatele zda lidi neberou
  na hůl.

  A jako skvělý archeolog najde i naše Blanické rytíře. Oslovme hromadně pana Putina!
  Muže který se statečně vzepřel tržním mafiánům před kterýma klečí téměř celý svět!
  • přirozeně inklinujeme k našim Ruským slovanským bratrům. Nemáme nic společného s přivandrovalci za mořem kteří vyvraždili původní indiánské obyvatelstvo a už sto let terorizují svět.
   • Mluv za sebe, ty trapnej rusofile. *11*
    • Běž se umejt špíno, tvá k u r v a matka už čeká u popelnic
 • Jak by asi potlačili u Bílého domu,třeba "fialovou" revoluci.Dokáže si někdo u nás představit ten masakr.Ale byl to masakr velmi "humanitární a demokratický.". .Jak by asi řádila americká národní garda?
  • Číňané si udělaji v Hongkongu pořádek a mohou se Američané snažit, jak chtějí.
   Na Rusko mohou USA tlačit ekonomickými sankcemi. Na Čínu, ale nemají, čím by zatlačili.tak vymysleli myslitelé z Mc-xráče , místo mozku hambáče, revoluci deštníkovou v Hongkongu.
  • Největší revoluce bude, až si světové mocnosti dupnou na USA, aby pořádně vyšetřily události 11.9 - to pak bude mazec, až se zjistí, proč padají budovy z ocele za 10sec, jak se může velké dopravní letadlo poskládat do budovy "přes zeď" a s nepoškozením golfového trávníku před ní, atd.
   Pak se třeba zjistí, že mnohé války NATO byly na vylhaném základě, že by to měly USA svým spojencům i ostiženým zemím uhradit.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit