Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Dneska je to s tím podnikáním bohužel takové ošemetné. Zvlášť pak například pro ty, kteří podnikají v gastru. Pokud je nepoložil covid, tak kdo ví jestli zvládnou i tuto krizi. Právě jeden známý teď hodně investoval do své restaurace a vůbec si teď není jistý jestli si bude moct dovolit ji dál provozovat. Nejhorší je, že tam má kompletně nové vybavení, kvůli kterému se dost zadlužil. Ono takové gastro vybavení přecejen není zrovna levné. 

  • Malí podnikatelé se v dnešní době musí držet zuby nehty. Taktéž mám malou firmu. Jen mám teda to štěstí, že současná opatření se mě až tak moc nedotýkají, protože se zabývám kovovýrobou. Chvíli jsem sice měl omezený provoz, ale zastavit jsem ho naštěstí nikdy nemusel. Dokonce se teď chystám i na nákup nějakých nových strojů do výroby. To mě dovádí k otázce - nemá tu čirou náhodou někdo zkušenost s firmou Canmet? Díval jsem se totiž že právě ti stroje, které bych potřeboval nabízí.

    • Jo, tak to jste na tom podobně jako můj manžel. Toho se naštěstí opatření proti covidu také nijak zvlášť nedotkla. Naopak, teď se mu daří velice dobře. Dokonce se mu podařilo nabrat pár nových spolupracovníků a teď začal prý zvažovat i založení s.r.o. V současné době totiž pořád podniká pouze jako OSVČ.

  •  Já jsem se nedávno rozhodl, že zkusím začít podnikat, obor podnikání jsem si vybíral právě na základě dopadů EET, jako nejvhodnější mi tak ze seznamu volných živnosti na https://ideaclub.cz/media/seznam-volnych-zivnosti-obory přišlo tvoření webových stránek, kde zatím nic takového není.

  • ivannavratil386
    Moc zajímavý článek. Díky mockrát. Já myslím, že výborný způsob, jak vyzrát nad EET je přesunout svůj byznys do zahraničí. Já to tak udělal a jsem maximálně spokojený. Není to sice úplně nejlevnější, ale z dlouhodobého hlediska se to vyplatí. Tady je o tom super článek: http://sbankomat.cz/offshore-podnikani-zvladnete-i-vy/ Určitě doporučuji přečíst.
  • V jednom oblíbeném bufetu na benzínové pumpě, kam chodí na oběd i zaměstnanci několika firem v areálu, mají zlepšovák:

    EET účtenky jdou z tiskárny, procházejí vodorovnými špriclíky, po kterých si zákazníci posunují tácy s jídlem, a jejich cesta končí v rozměrném nerezovém kastlíku, namontovaném na pultu na straně k obecenstvu.

    Navrhl jsem toto upgrade: v kastlíku umístit plynový hořáček s věčným plamínkem... *1*
    • ... ale ONI chtějí losovat! A MČČ si příležitost, jak mít naději, že něco dostane (rádoby) zadarmo, si nenechá ujít. Viděl jste důchodce v Penny s letákem slev, jak se hádají u kasy?
  • https://zpravy.aktualne.cz/domaci/babis-prednasel-na-univerzite-kdyz-sel-do-menzy-na-jidlo-spa/r~bce1ff2213a711e794b9002590604f2e/

    Když na České zemědělské univerzitě přednášel Babiš, spadlo na universitě EET. Babiš se šel do menzy najíst, na jídlo si musel počkat, účtenku ale nedostal. Aby nenastal chaos, psaly si prodavačky ceny na papírky, aby je později mohly studentům strhnout z účtu.
    *1* *1* *1* *2* *15*
  • Objednám si kávu a číšník mi přinese šálek výborné kávy a k tomu mléko, cukr a perníček a k tomu ještě nejméně 10 cm dlouhou účtenku. Takže když je to 10 kafí, tak je to 1 m papíru, u tisíce kafí... a že se toho kafe u nás vypije, to je papíru a to se plundrují lesy. A toho času a dalšího papíru než to centrální účtárna na MF překontroluje...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit