Přejít na výpis diskuzí

Vídeň a Visegrád aktuálně spojuje jen postoj k migraci - jinak nic

12.1.2018 0:03
Lukáš Strašík 15 příspěvků

Nová rakouská vláda lidovců (ÖVP) a svobodných (FPÖ) funguje pár týdnů, ale nesmyslů na svou adresu už si musela vyslechnout požehnaně. Od obvinění, že FPÖ je pohrobkem nacistů, přes svou údajnou protievropskou orientaci až po podezření, že se kvůli boji proti nelegální migraci spřáhla s visegrádskou...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Jinak nic? Co je to zase ta účelovej blábol. Každej i žáček ví, že nás spojuje třeba bývalý Rakousko - Uhersko. Zvláště po onom filmu Marie Terezie. A při troše dobré vůle by bylo možno naplnit alespoň zčásti onu vizi posledního Habsburka o soustátí či jakémsi volném seskupení všech těhle národů. A dnes, když konečně víme, co je zač onen vysnívanej "zlatej západ", je to nanejvýš aktuální. A tyhle státy to konečně začínaj tušit.
  • Přesně tak. Spojuje ná 300 let společné historie.
 • Jenom poznámka k tomu "natahování ruky i po roce 2020". Kdyby po 2. svět. válce nebyla Evropa rozdělena na kvetoucí "kapitalistickou" část a uvadající "komunistickou" část, nebyly by dnes bohatší a chudší země. Ty, přirozeně, brzdí celou Evropskou unii a v jejím zájmu (nikoli v zájmu tzv. chudých zemí) je vyrovnat celkovou úroveň všech čl. zemí, aby se EU mohla lépe a rychleji rozvíjet. Chudší země, konec konců, žádné peníze navíc samy o sobě nepotřebují. Budou pro své občany, zvyklé na komunistický ráj, pořád fungovat uspokojivě. Navíc, přiznejme si, sjednocená Evropa, jako silný geopolitický útvar, je pro všechny evropské země v dnešní době i v budoucnu životně důležitá. Nesmí být ovšem řízena nekompetentními politiky, ale kompetentními odborníky. Ale to jsou problémy- kupř. tzv. uprchlíci - na jinou debatu. Ono k řešení uprchlické krize stejně brzy dojde. Všechno má totiž své přirozené meze. A až je ten nával na neexistujících hranicích EU překročí, tak se to rozeběhne. A jsem zvědav, kdo to pak všechno udrží v klidu.....
 • Ještě dodatek.Měl jsem tetu v Rakousku i babičku s dědou a všichni vzpomínaly na zlaté časy Rakousko -Uherska,což na povídálka a fantastu Masaryka a Beneše nikdy.Mě to připadá jako rozpad Česko-Slovenska o nás bez nás.Beneš se napáchal takového zla např.darování Zakarpatské Ukrajiny Ukrajincům.Pomlouváním nemocného Háchy a sám hrdina nebyl s lidem,ale rozhodoval o životy mnoha lidí u nás za doby protektorátu.Myslím,že se nemáme čím chlubit a rozhodně ne po roce 1989.Nikdy bych nevěřil,že za tak krátkou dobu bude provedena demontáž fungujícího státu,proto volte srdcem,volte Zemana a ne tu bídu co se předvádí na obrazovce veřejnoprávní televize za naše peníze.
  • Ukrajinu nikdo nikomu nedaroval a určitě ne ukrajincům. to si ukradli rusáci a připojili k sssr.
  • Souhlasím s pisatelem, že rozpad Rakouské monarchie byla velká chyba. Měla se decentralisovat, jak měl v úmyslu následník trůnu Ferdinand (proto musel zemřít?). V opačném případě bychom zde dnes měli konstituční monarchii Österreich, něco jako je Velká Británie, a centrum EU, budoucích USE by nebylo v Bruselu, ale v Praze a možná by ani nedošlo k WW1 a WW2, možná...

   T. G. Masaryk byla osobnost, vzdělaná, vysoce morální a proto mohl být "neodpovědný". Rozhodoval parlament a vláda, president byl především symbol.

   Pokud jde o E. Beneše, ten se svými stoupenci napáchal hodně zla propagováním neexistujícího "československého národa" (což ani Slováci nepřijali) a to jak si ke konci války a po válce "hrál" na presidenta, kterým nebyl (zbaběle abdikoval ještě za svobodné ČSR) a mnohé svědčí pro pravdivost podezření, že to byl Stalinův agent, napáchal dost zla.

   A "fungující stát před r.1989?" To jsme byli pouhou kolonií CCCP, který nás drancoval a vnucoval své nájezdnické východostepní zvyklosti.

   A už nevím jak to všechno souvisí se Zemanem a proč by měl být volen. Vždyť je to "bývalý" komunista a agent StB a proto zřejmě vydíraný ruskými tajnými službami, který nás nepokrytě "táhne na východ". A té ostudy co napáchal svou nízkosti, pohrdáním práva, cti a slušnosti, svou úrovní se řadí k opilé lůze ze 4. cenové.
   • Ano. ...president byl především symbol... A ti dnešní se o to snaří seč mohou. Stačí se na ony nové "kandidáty" podívat.
  • babička mě vyprávěla jak za masaryka bylo nejhůř, oni totiž v té době se měli dobře kurvy, právníci, novináři, herci, vlastně podobně jako dnes
   • jestli se ti bába válela po putykách, tak je jasný, že pak dřela bídu. kdyby se válela v putyce u kaštanu v břevnově, kde komouši založili stranu, mohla být třeba ministrině.
 • S chutí jsem si přečetl kvalitní příspěvky hned ráno na Tiscali a jsem rád,že příspěvky pánů Jégla ,Strašíka a rádo by novinářů již nikoho nezajímají.Mají štěstí,že plácají na internetu.Noviny od nich bych nikdy nekupoval.V demokracii i když totalitní jsem měl vždy několik novin a časopisů ,což v demokratické totalitě dnes nemusím a také nemám.Zatím internet je pro mě ještě důležitý než spadne na úplné dno jako tento server Tiscali.
  • Vzhlem k tomu, že všechny zprávy, jdoucí do tisku, byly schvalovány na ÚV KSČ, konkrétně tiskovým odborem a až po té předány ČTK,a pak převzaty do tisku, byly všechny doslova a do písmene stejné.
   Takže sis určitě rozšířil duševní obzory v nebývalé míře. *1*
 • Milý Strašíku, zase se jednou hluboce mýlíš.
  1. Tak jako Okamura není žádný nacista ani rasista, nýbrž jen člověk (i když poněkud svérázný), který se nebojí nazývat věci pravými jmény (a proto dostal ve volbách tolik hlasů, které by ale nedostal kdyby spousta "tradičních" politiků netrpěla ve svém vyjadřování tzv. politickou korektností), tak ani rakouští svobodní nejsou žádnými nacisty, i kdyby se na západ od hranic bývalého Rakouska-Uherska zbláznili.
  2. Rakousko s námi, Slovenskem, Maďarskem a dalšími částmi Rakouska-Uherska (územím Rusínů, Slovinců, dalších částí bývalé Jugospávie a částí severní Itálie) spojuje velmi mnoho. Kromě genetické a kulturní spřízněnosti i mnohaletý společný pobyt jak v rámci říše Římské, tak i v jednom státním útvaru, který se po nesmyslné 1. světové válce rozpadnul na drobnější státní útvary. A teď nastala doba, kdy je potřeba to na novém základě zase stmelit. Proti této dlouholeté společné tradici je pár let samostatného vývoje jen velmi malým a nepodstatným obdobím.
  3. Že Rakousko není v NATO (a má to své historické důvody, které ti asi nejspíš unikají) rozhodně není určující pro jeho velkou spřízněnost se zeměmi V4. Ostatně v NATO nejsou ani Švédsko a Švýcarsko, a není to důvod proč bychom se od nich měli nějak výrazně oddělovat. Na druhé straně Rakousko, Švédsko a Švýcarsko mají svou vlastní silnou (což bohužel není případ Česka) a bojeschopnou armádu, takže si mohou dovolit stát mimo tuto vojenskou organizaci (se kterou ale jsou schopni účinně spolupracovat).
 • To známe i u nás, to nálepkování na nacisty. Je to hrozná doba. Nálepkuje ten, kdo má k uvedenému svým chováním blíže a přitom se tváří jako plamenný demokrat.
  Ještě před pár lety to nebylo. Jedni volili to, druzí ono, ale mezi lidmi nebyla taková nesnášenlivost, až nenávist vůči těm, kteří mají jiný názor. Snad to vzniklo až s uprchlickou krizí. Ti, kteří souhlasili s nelegální činností (nelegální migrací) se chtěli nějak ospravedlnit vůči sobě, i ostatním a tudíž jako první začali napadat své názorové odpůrce. Samozřejmě každý podvědomě cítí, že podpora jakékoliv nelegální činnosti je špatná, ale i cestu do pekla si můžete vydláždit "dobrými" úmysly. A nejlepší ospravedlnění svého chování je vždycky házení špíny na druhé.To funguje obecně. třeba i při celkem častém "zahýbání" jednoho z partnerů ve vztahu si vždycky ten, kdo podvádí zdůvodní, že to dělá proto, že ten druhý..je takový a takový (najdete mnoho důvodů). Podobně i podporovatelé nelegální migrace začali ihned dehonestovat každého, kdo s touto nelegální migrací nesouhlasit. A mohutně se do toho opřela i "nestranná a objektivní" média. Výsledkem bylo to, že podpora nelegální migrace je to správné, kdežto nesouhlas s ní média automaticky změnila na nenávist a z těch, kdo se dovolávali dodržování mezinárodních zákonů, dohod a smluv se rázem stali nenávistní xenofobové, rasisté a nacisté.
  Stále mám před očima klidnou a pokojnou demonstraci, kdy lidé s dětmi stáli někde na náměstí a vyjadřovali nesouhlas s nelegální migrací. O kus dál stáli příslušníci Antify a na tyto lidi s dětmi řvali: "Náckové neprojdou". Mnozí z nich měli zahalené tváře a jestli z někoho čišelo náckovství, bylo to právě z nich, z Antifa. Mrazilo z toho..... :-(
  A taková situace je dnes v celé Evropě. Zloděj křičí. "Chyťte zloděje" a nácek křičí: "Náckové neprojdou". A v tu chvíli na ně nikdo nemůže.:-(
  • třeba takový ryzí demokrat štětina a jeho podpora ukrajinských banderovců, to je jeden příklad dnešní demokracie
 • opravdu komické, jak si TI hrají na politiky VŠEZNÁLKY a DUŠÍNY, že Rakousko nemůže spolupracovat s V4 je až směšné, tady je vidět, že novinář musí být chytřejší jak profesionální politik. Těším se, že brzy bude z V4-V5, nebo aspoň užitečná spolupráce pro tyto národy, nejen pro vyvolené globální ELITY, které tito TUTI z TI hájí !!!!!

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit