Přejít na výpis diskuzí

Vláda chce, aby nový blok Dukovan postavil ČEZ. Jenže je tu háček

22.11.2018 11:38
šar 9 příspěvků

Stavbu nového bloku Jaderné elektrárny Dukovany by podle premiéra Andreje Babiše (ANO) měla zajistit dceřiná firma společnosti ČEZ, jež elektrárnu provozuje. Stát je připraven podpořit investici tím, že ji bude garantovat jako druhý v pořadí, řekl Babiš. Firma ČEZ uvádí, že se proti staví minoritní...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Stavět v dnešní době jadernou elektrárnu je ekonomická sebevražda a žádná firma by si to dobrovolně  nevzala na triko , navíc je tu velký problém o kterém tady úmyslně nikdo nemluví a to je jaderný odpad který nikdo za barákem mít nechce a musí se navíc skladovat a hlídat tisíce let ,  o tom kolik bude jednou stát a kdo zaplatí  likvidaci takové elektrárny která bude dražší než její postavení ani nemluvě.
 • Skutečně jsou minoritní akcionáři proti podpoře státu při dostavbě Dukovan? 

  Ptali se všech - nebo alespoň "osob zájmově zúčastněných" (disponujících alespoň 5 % akcií)?

  Také jsem minoritní akcionář ČEZu a jsem pro dostavbu - i s účastí státu.

  ---

  Vytěsnění (sqeeze-out) se dostalo do obchodního zákoníku z iniciativy poslanců ODS a zákon podepsal nynější emeritní prezident profesor Václav Klaus, nepochybně s velkou radostí.

 • Vlada chce - nemeli by se zeptat odborniku na jejich nazor ...?

 • KIMCID

  Asi tak stejně to zaplatíme my 

 • Věřím, že za nejpozději tři až čtyři roky tento zbytečný problém nebudeme už muset řešit.....

 • Ing. A. Babiš je vysokoškolsky vzdělaný ekonom - pokuď řekne, že ČEZ (a žádné zahraniční firmy) má provést dostavbu Dukovan, popřípadě Temelína - tak ví, o čem mluví.

  Na rozdíl od středoškolsky vzdělaných "expertů" z TOP09, případně z dalších partají! 

 • Pořád platí okřídlené rčení "Naše budoucnost je v jádru". Tedy nevidím naši budoucnost mezi merkelovskými  migračními nájezdníky a v příliš pevném objetí merkelovského Německa, které se z nesmyslných důvodů dobrovolně zbavilo jádra a nás bude tlačit do vyšších cen za energie, aby si svoji  frustraci z neprozíravé energetické politiky aspoň na někom zchladilo. Špatnou energetickou koncepci Německa odnesou spotřebitelé energií, tedy občané, a na této nepřijatelné koncepci se přiživí další paraziti tak, jako se už teď v ČR přiživují solární baroni, kterým v každé spotřebované kWh platí každý spotřebitel "výpalné". Plán vlády ohledně dalšího rozvoje naší jaderné energetiky je rozumný, jen si nejsem jist odolností vlády v hard-sevření pod tlakem Rosatomu a jeho západních konkurentů. Velké balíky peněz přitahují velké finanční predátory.
  • On ten hard attack není ze strany Rosatomu, viz nedávná návštěva ministra obrany USA Johna Mattise (příležitostí bylo výročí republiky) a následovaná o týden později ministrem energetiky Rickem Perrym.

   Možná si Babiš tím, že řekl, že řešení dostavby posuneme o 10 let, zadělal na úplně jiný problém, který jen čekal dobrý měsíc v záloze na pokyn z určitých nevládních kruhů, a teď mu dělá težkou hlavou nestabilitou ve vládní koalici.

   • KIMCID

    martin.janecek proč myslíte že jede teď kauza Babiš.Nebo proč skončil ve svém úřadě Nečas.

    Normálně by se na žádné odposlechy nepřišlo ,ale Nečas začal jednat s Ruskem o dostavbě.A to byla chyba. Teď je to tu zase.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit