Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Čtu, že tady má někdo starosti o miliony. To je v pořádku. Už řekl Prasáček, kde jsou ty roušky za ty miliony. Po porovnání to nějak ekonomům nesedí. (Jak jsem se dočetl)

  • dzixy

    Domnívám se, že pochybovat o dovednosti a umu našich vědců není správné, protože nejednou již ukázali své světové schopností i prvenství. Vývoj a výzkum podle mně neměl být přerušen, protože jak se ukazuje mutace víru "nezná mezí" a než se výsledky výzkumu ověří v praxi, bude po celém světě X druhů mutací. A bude jenom přínosem, pokud budeme mít vlastní látky jak proti nemoci, tak pro prevenci.

  • Janak, máš plnou pravdu, ale to by ti čobolové jako Bureš z toho nic neměli. Poukazují na nesrovnalosti, tak jaké? Potom hlavně milionové Burešovo a Prasáčkovo taky?

  • Opakuji - produkce vakcin proti infekčním nemocem v Česku byla dobře rozvinutá a významná už před bolševikem.

    Na Česko stačí docela malý poloprovoz typu manufaktury - a kvalitní lidé. 

    Kvalitní lidé pro tento úkol tu jsou - absolventi farmaceutických a lékařských fakult, ale také zdravotnických škol všech oborů a stupňů vzdělávání ...

  • Pokračovat ve vývoji české vakcíny nemá smysl. Předpokládané výdaje nemohou stačit na klinické hodnocení a registraci vakcíny. Náklady na vývoj se běžně pohybují v miliardách. ČTK to napsal předseda České vakcinologické společnosti Roman Chlíbek. 

    Reagoval tak na pondělní usnesení vlády, která rozhodla o pokračování projektu české vakcíny, jejíž vývoj byl loni kvůli dostupnosti komerčních vakcín zastaven."

    • dzixy

      Kde je napsáno, že Roman Chlíbek ma naprostou pravdu. Jiný názor mají jiní vědci stejného věhlasu, jaký má on.

      • ...a kde je psáno, že mají pravdu ti druzí? Já bych byl rád, kdyby se to našim povedlo. Ale po utracení prví dávky milionů byla akce zastavena. A tak je spíš pravděpodobné, že se jedná jen o další zbytečně utracené peníze. (řečeno velmi diplomaticky) 

  • Důležitá zpráva :

                                    https://www.pokec24.cz/nezarazene/the-wall-street-journal-putin-vyhral-svetovy-zavod-s-vakcinami/

    • ano Valdimír Vladímirovič Putin " vyhrál "a proto sedí v protiatomovém krytu a návštěva musí projít 14 denní karanténou , vyhrál si Putine ale vostokem ses ještě napíchat nedal .První vakcína pro komunisty by se měla jmenovat sputnik 1 řady ak47 a stačila by skutečně jen jedna dávka .😎

      • Vy jste si jistý, že pan Putin nebyl dosud očkovaný? Nebo je to zase jen tak do větru? 

        • Jindřichu nejsem , ale lidi kteří si mohou nechat vyměnit krev každých 30 minut si něco co není na 100% dát nedají , to by byli sami proti sobě .Opravdu plácáme do větru ?, tak se vrat až do toho 1.3.2020 . Ted se nebavíme o Babišovi a spol . ale o tom čemu se říká šíření virového onemocnění , prostě když facebook chce tak to bude kapénková nákaza a zápal plic i kdyby si se měl každých 10 minut dívat na asiata jak kejchá na 8 metrů , co k tomu dodat i daleko chytřejší lidi jsou znechuceni tím že pokud nejdeš s hlavním proudem budeš zesměšnován a vyhozenej z práce i kdyby si měl 100 krát pravdu . Pamatuješ na ty zachranáře , kdy si se ptal jestli je Jégl jejic velitel ? Prostě lidi co k tomu mají co říct pokud narazí na hordu arogantních hlupáků co jsou u moci to sami vzdají jako ten Rastislav Madar který byl vlivem a postem nejblíže změnit ten"best"in covid. 

          Tak R<1 a covid <20 mil (35km)

          to sluníčko a ochrana zraku a dýchacích cest je už jasná  , jo a nekřičte a netancujte , minimálně produkujete více aerosolu a ještě ho víříte , nemusíme mít výzkumy za rok ze světových univerzit , stačí ta fyzika a matematika. Že je to nemoc krve a virus je usazenený v  nervové soustavě už snad taky nikdo nepopírá - před rokem to byla poplašná zpráva a nebo hoax .😎

          • Obávám se pane Martinko, že jsem, patrně vzhledem ke své mentální indispozici, zcela nepochopil meritum Vašeho sdělení. 

            Někdy jsem se ptal, zda je pan Jégl velitelem záchranářů? O tom skutečně nevím. Kdo si každých 30 minut vyměňuje krev? Fakt tomu, co jste psal, moc nerozumím. 

          • A to se podívejme. Zdejší vyhlášený prasič stránek se nám transformoval na doktora. Chytl jsi i náznaky lékařské terminologie. Zůstalo jen to lopaťácké myšlení. Gejzíry pitomin které se běžne prostě nedají stvořit. Jen do toho doktore!

            • zase mimo 😎

  • Každý ministr chce svůj tumýlek. Honem, dokud to jde..😂

  • ten tunel ještě pokračuje?? Kdyby byly náklady na vývoj vakcíny i proti mutacím jen nějakých 255mil. navíc KORUN, pak si je vyrobí, věřím, každá země sama a Pfizer a spol se do toho vůbec nepouštějí jako komerční subjekty...To jsou lidé opravdu tak hloupí už dnes, že tohle nevidí, co za tím je?? :-o

    • Nejsem opravdu biochemik nebo odborník na tuhle záležitost, ale vývoj a vznik nějakého převratného vynálezu v medicíně ne vždy doprovázely ohromné investice. 

      Kolik stál vývoj Penicilinu? Jak moc se investovalo do kontaktních čoček? Megalomanství 21. století je spíš tou příčinou deklarovaných ohromných nákladů. 

      Netuším, proč bychom vakcínu neměli umět vyrobit i v ČR. Je to spíš o lidech, kteří na tom pracují. 

  • Darvine, je ten článek k pláči. Ty víš co měli a mají vědci rozpracováno? Nemohou to možná zveřejnit, protože ten čobol velmi rád krade nápady. Nejraději by vstupoval - já som zariadil, já som urobil. Na takové pitomce skuteční odborníci nejsou zvědaví.

    • Andrej v tom jede s nimi, vždyť to řídí jeho poslankyně. Zapoj trošku analytické myšlení.. A náklady 80 mil. jen na přestavbu?? Nepřestávám zírat..

    • Já jen tvrdím,  že než se taková vakcína vyvine, otestuje, dojde ke schválení a použití, to je hodně dlouhá cesta. Navíc to samozřejmě nikdy není jisté, že se to vůbec povede. Již existujíci vakcíny se dají na nové kmeny viru upravit celkem snadno a rychle. Přijde mi to prostě trochu zbytečný.  

  • Já teda nechci naše vědce podceňovat, ale když to největším světovým výrobcům, podporovaných velmocemi, jako USA, Čína, Rusko,  trvalo rok, než něco vyvinuli. Rozpočty měli miliardový,  tak jestli to my vyvineme za 300 mega našich korun.... to mi zní spíš jako dalši pěkná malá domů. 

    • O vývoji  a aplikaci vakcín víte asi něco kulového. Nepodceňujte naše lidi. 

      A pokuď budou vyvíjet vakciny jen pro Česko - tak náklady budou prakticky jen jejich platy...

      • Ono je jedno jestli vyvíjejí vakcínu pro jednoho člověka, 10 miliónů lidí, nebo 10 miliard. Ten vývoj stojí pořád stejný peníze. To si pletete slova  vývoj a výroba. A znovu opakuji. Farmaceutické firmy, které se tím zabývají, mají na to laboratoře a nejlepši vědce,  to vyvíjeli rok, spusta jich to nemají doteď otestované. To není jak si to představujete asi vy, že to spíchnou někde v bývalém JZD a hned to píchnou lidem do žil a bude hotovo do dubna. 

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit