Přejít na výpis diskuzí

Výbuch měl Hitlera roztrhat, plán však zhatily náhody

19.7.2019 12:02
Šárka Novotná 2 příspěvky

Na Adolfa Hitlera byla spáchána řada neúspěšných atentátů. Ten v rámci takzvané Operace Valkýra patří k nejznámějším. Spiklenci se během této akce pokusili zabít nacistického vůdce 20. července 1944 ve Vlčím doupěti v Rastenburgu na východě Pruska.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Operace Valkýra..i se týká počtu statečných lidí atd..byla přímo dokonalá, neskutečně odvážná i s velmi reálnou možností na úspěch a tím i velkou šancí, jak pro Německo, tak i pro celou Evropu., Bohužel !..nebýt pár hloupých náhod !..Je to taky důkaz, že zdaleka ne všichni Němci byli zfanatizovaní magoři..

  • I v Třetí říši byl odboj a protagonisté odboje proti Hitlerovi si zaslouží náš historický dík a jejich památka naši úctu. Akce Valkýra vyšla u nás už dávno před rokem 89 knižně a mnoho jiných publikací, které si zaslouží pozornost každého člověka hltajícího zajímavé informace o hitlerovském režimu.  Tehdy ještě nebyly v módě fake news a další pitomosti z katechismu merkelovské politické korektnosti, které předčily stupiditou obsahu i nejdivočejší goebbelsovské propagandistické lži.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit