Přejít na výpis diskuzí

Vyjednávací tým ČSSD se rozpadl, nový by měl být ve čtvrtek

29.10.2013 17:48
Jakub Konečný 112 příspěvků

"Máme zodpovědnost za Českou republiku, za to, abychom sestavili funkční vládu, abychom začali jednání velmi brzy. Čekat do 10. listopadu (kdy se sejde ústřední výkonný výbor strany) mně přišlo nebezpečné, proto jsem odstoupil z vyjednávacího týmu a vyzval kolegy, aby učinili totéž," řekl...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • zdenapro
    Jak nemám náladu koukat na politické diskuze v televizi, tak se mi stalo, že jen tak mimochodem jsem nechala zapnutou televizi na ČT2, kde se objevil v pořadu Daniely Drtinové – Michal Hašek.
    Teda doteď jsem se ho zastávala a považovala jej za skutečného vůdce sociální demokracie, který by mohl stranu někam dostat. Po tom, co jsem protrpěla jeho nicneříkající odpovědi a mletí jedné a téže věci na jakoukoliv konstruktivní otázku, došla jsem k závěru, že je to opravdový politik (nejradši bych použila mnohem horší výrazivo, ale jsem dáma), který by v nové vládě neměl co dělat, jinak se nic nezmění. Pak ve zprávách na ČT1 byli dotazování Hašek a zároveň Zaorálek na stav ve straně. A zase Hašek mlel hovadiny a Zaorálek velmi konstruktivně odpovídal na dotazy. Takže ono to jde, jenom mít za partnery opravdové lidi a né politiky typu Hašek. Och jak krutě jsem se mýlila.
    A ještě lhal před celým národem, takový člověk by se neměl dostat do vlády, to by byl konec. *10* *13* *9*
    • Vy,že jste dáma? Neví.
    • Kdybyste si paní Zdeno uvědomila, že Hašek má více než 27 funkcí, což zvládne jen nadčlověk a Hašek, v PS mu říkají, že má více funkcí než japonská kalkulačka, tak už z tohoto hlediska byste si musela položit otázku, zda nejde o karieristu toho nejhrubšího zrna. Ještě v době přezidentské kampaně běhal do Loretánské za Zemanem se slivovičkou a samozřejmě za to čekal jeho podporu , protěžování a získání premierského místa, když je tím krajským hejtmanem. S tím, že má nejvyšší absenci v Poslanecké sněmovně, protože nestíhá a přesto se tohoto postu nechtěl vzdát je prostě výmluvné. Puč v jeho provedení na příkaz Zemana byl jasně vypočitatelný a proto jsem letos po dvaceti letech díky němu a nebezpečí tohoto puče, což se stalo, nevolil ČSSD.
  • Zemanovi se asi rosí čelo . Plán byl jednoduchý . SPOZ získá nějaké mandáty a uzavře koalici s Haškovou ČSSD a bude vládnout s tichou podporou nějaké další strany podle výběru . Asi KSČM dolézání před volbou presidenta nebylo jen tak a Zeman už by dohlédl aby si komunisté přišli na své . Vládu by nadiktoval Zeman a Hašek úslužně přikyvoval . Jenže , chybička se vloudila SPOZ mandáty nedostal a tak zbyla možnost poslední , puč v ČSSD a ten jak to vypadá nevyšel a pokud vše klapne jak má tak bude na tahu Sobotka ( jak ho nemám ani trochu rád ) a v parlamentu si dědulu z Hradu vychutná .
    • ... tobě nemá co, neandertálové nemají skoro žádné :)))
    • No, snad to "vychutnávání" vyjde a bude nakonec ku prospěchu věci a většiny občanů ...
      • Uznávám , je to jen hezká představa ale pokud si Sobotka pozici udrží možná . Nicméně stejně nevěřím ani na okamžik , že Zeman Sobotku pověří sestavením vlády . S naprosto největší pravděpodobností se vymluví na politickiu nestabilitu a pověří Rusnoka a jeho melody boys aby vládli dál dokud se situace nevyjasní a to může být dlouho , DLOUHO .
        • Gregory Jen taková zajímavost. Všiml jste se hádky mezi Sobotkou a Haškem ohledně kroužkování před volbami. Jak to, že v jedné partaji takové rozdíly. A ono to pokračuj i teď. Jenže hlava pomazaná v ČSSD není známa, všichni na 2/3 území volili ČSSD. Ne Haška. A tak prezident musí, protože to prohlásil veřejně, že sestavením vlády pověří firera partaje a to je Sobotka. Takže Sobotka sestaví vládu. Jestli ji prezident bude chtít to nevím. Akorát si myslím, že Haškův klan nebude v parlamentu vždy hlasovat tak jak chce Sobotka, ale spíše podle přání prezidenta. Proto by měl Sobotka jednat s Úsvitem, aby to měl sicher. Dám Fernet že to takhle dopadne
          • Pokud si pamatuji Zeman prohlásil , že se sestavením vlády pověří zástupce vítězné strany . Neřekl předsedu . Nechal si otevřená zadní vrátka . Ostatně v zásadě může pověřit naprosto kohokoli podle vlastní úvahy . Jistě , situace se komplikuje ale Rusnoka pověřil taky i když se nedalo očekávat , že dostane důvěru . Dejte na mě , stařík se svých plánů jen tak snadno nevzdá a přiznat si porážku , to už vůbec NE .
            • Prezident už jen může čekat. Má možnost nabídnout Sobotkovi dohodu. To, co se nepovedlo s Haškem, udělá tentokrát veřejně se Sobotkou. Nemusí nic tajit a klidně mu podá ruku. A pokud Tejc nebude velet parlamentním flákačům, ale bude to Škromach tak by to bylo pro něj i záchrana. Zůstal by pořád politikem co drží slovo. Jak říkám, je otázkou jak to bude fungovat při hlasování v parlamentu. Pokud prezident teď veřejně vystoupí a řekne, že jmenuje předsedu pol. strany sestavením vlády, tak to je jasné. Ale Sobotka nemusí být premiérem. A ani to není dobrá pozice při předkládání zákonů a o hlasování o důvěře vládě, škoda mluvit. Lépe býti poslancem a předsedou partaje. A být Sobotkou, tak mizím do europarlamentu. A pozvolení položím funkci předsedy. A doporučím Haška jako kandidáta. Ať se v tom hrabe.Teploučko, klídeček a prašulky. Lepší než tady
        • Ano. A v tom případě nastane konečně vhodný okamžik pro Zemanovu defenestraci rovnou do Jeleního příkopu - po hlavě.
          • Vážený, ale to tam nesmí být měkko, tedy konkrétně nasrááno - to už tady jednou bylo a moc dobře to bohužel nedopadlo !!!
            • Pro JFK: v tom případě to bude naprosto O.K. !!!
            • Tak snad hradní stráž bystře zareaguje a doveze betonové panely...
        • Pokud vláda sestavená premiérem pověřeným jejím sestavení nezíská po dvakrát důvěru sněmovny, musí president podle Ústavy pověřit sestavením osobu, kterou navrhně sněmovna. I když Zeman považuje ústavní zvyklosti za idiotské, musí Ústavu respektovat, protože by jinak mohl být zbaven funkce.
          • Opravdu si nemyslím , že by si Zeman s výkladem ústavy nějak moc lámal hlavu . Nepostřehl jste jeho holedbání , že získal mandát od LIDU a to je nad vše ostatní ? Plán A mu sice nevyšel a plán B je těžce v ohrožení ale staříka bych nepodcěňoval. Pokud vyloučíte vše co nemožné zbyte vám možné . ( Poněkud volná interpretace ).
        • Ano, současně se ale v těchto souvislostech nabízí vtíravá (možná až zlomyslná) otázka, zda by to byla skutečně ta nejhorší možná varianta ? Nepochybně v tom má jasno korektor, jehož intelektuální příspěvky jsou vždy a za všech okolností důstojnou a neodmyslitelnou okrasou zdejších názorů i diskusí ... *2*
  • Pokud výše jmenovaní zmizí navždy z politiky, bude to velká úleva. Naopak švanda bude, že jako vždy se udrží to selátko Škromach, který se vždy obdivuhodně vynoří ve správný čas na tom správném místě
  • Jak se máte, voliči ČSSD ? *1* *1* *1*
    • Voliči ČSSD mají naprosto jasno . Za všechno může Kalousek a jeho zákulisní intriky proti obyčejným lidem .
      • Univerzální hromosvod se vždycky hodí, vážený pane ! Myšlení bolí a zamyšlení se nad sebou sama bolí nejvíce !!!
        • Vždy je nejsnadnější a nejpohodlnější uvěřit tomu , že za moje problémy může někdo jiný .
  • Korektore , kdy konečně pochopíte , že si z vás všichni dělají pouze prču jako z obecního blázna ? Ale jo , nepochopíte a budete se vztekat dál .
    • ... neznám vztek, rozšířil jsi řady slaboučkých návštěvníků, co na ale mě vůbec nemají :)))
      • Nemohou na tebe mít, neb jsi hovedo non plus ultra *1* .
      • ... srovnej slovosled, máš na to, tupane, to zvládneš :)))
  • Vážení přátelé. Omlouváme se za rušení debat ze strany našeho dlouholetého
    pacienta korektora. Provádíme pokus zda je tento cvok schopen žít v lidské
    společnosti. Bohužel není a bude nutná jeho trvalá izolace v lůžkové kleci.
    Je srandovní číst tohoto Barona Prášila který tvrdí že nemá čas zde smrdět protože
    má mnoho práce bab a koníčků. Přesto ho zde máme neustále ať už v kabátě
    prda prdíka či korektora. *1* *1* *1*
    • ... děkuji za poklonu, dnes jsem dostal rekordní počet primitivů na pokraj zoufalství
      • Máš evidentně divoké sny,patrně jsi zrovna levitoval po nějakých lécích mezi sny a realitou,protože přivést někoho na pokraj zoufalství skutečně hloupými a neplodnými řečmi není ani trochu jednoduché.A tvých vysněných ''rekordních'' je skutečně pouze sen a akt zoufalství,ovšem z tvé strany *2* *2* *2*
  • Korektore dvojjediný a nepostradatelný , napište ještě něco chytrého ať si rozšíříme obzory . Neuvažujete o vydání svých příspěvků knižně ? Možná by se to dobře prodávalo studentům psychiatrie . Všichni se zde v hluboké pokoře skláníme před vaší moudrostí , možná by si vás i soudruh president vybral za svého poradce .
    • ... tě jebu, jsi neškodná nula :)))
      • korektora s IQ houpacího koně snadno překonává každá nula. *1* *1*
        • Nebuďte krutý, on za své postižení možná ani nemůže !
          • ... jak vidíš, korektůru jebu, jsi o něco lepší, blboučkej bobo :)))
            • Ale korektore, i když už ztrácíš síly, netřeba mi hnedle lézti do řiti !!! Nicméně děkuji. *1*
      • Přidejte , to je moc krátké . Trochu rozvést . Jak je v baru ? Nebo už vás vyhazovač vyprovodil kopancem do zadní části těla , že pobudové tam nemají co dělat ?
  • Pro KOREKTORA: už mě nebavíš, meleš jako flašinet dokola. A nic nového. Jdu něco užitečného dělat - musím z papiňáku vytáhnout uzené koleno, chápeš ? Nejen duševnem je člověk živ. Takže korektůrku - vyčůrat, pomodlit a hajdy spát !
    • ... v hajzlu s nervama, bobo?
      ... neva, to se srovná, až dorosteš, hlupáčku, buď trpělivej :)))
      • Proč z nervama ? Spíš jiné smysly vrní - chuť, čich, chápeš primitive "o co go" ? Aha, nechápeš ! To nevadí - neřeš to, to je u tebe úplně, ale úplně normální, ó největší inteligente. Asi tě doma málo řezali, zato ti hodně (sprostě) nadávali, takže jsi dnes takový deformovaný mamlásek s velmi omezenou slovní zásobou, navíc očividně bez špetky sebevědomí ... Na tobě by si doktor Chocholoušek mohl "udělat" docenturu, možná i profesuru !!! *7*
  • Soudruh Hašek & co je záruka dodržování každé koaliční smlouvy. Je na ně spolehnutí. Určitě nepodrazí žádného koaličního partnera. To s tím Sobotkou si nevšímejte. To je jen pro pobavení voličů.
  • To, že v takto zadlužené a zbídačené zemi nemá dosud skutečná levice sílu vládnout, je zapříčiněno tím, že komunisté mají ve vedení výstavní lumpy a ČSSD, která se též za levici vydává, není strana levicová, ale strana lumpácká. Takže zadlužování a cesta ke státnímu bankrotu bude nadále pokračovat. Stále v Česku nadále kraluje obyčejný český blb. Pokud se nadále na vše dluží, tak se cítí spokojen. Tím kdo nasekané dluhy zaplatí, svoji přitroublou hlavu nezatěžuje.
    • Nějak zapomínáte, kdo ty dluhy začal, spustil, kdo to tu rozkradl, a ve vedení mají výstavní lumpy v podstatě všichni a pravicové strany od shora až dolů, tak si to tečko přiznejte. Kdyby tomu tak nebylo, tak to tu nebude, po převážně pravicových vládách, vykazovat jednoznačně znaky obrovského Augiášova chlévu a to dlouhodobě. .
    • Nenamítám nic proti obsahu příspěvku. Ale krádež je krádež i když je ukraden pouze nick.
    • Některé citáty se dají použít a souhlas-bohužel / je to jen boj o moc a lepší postavení a tím to končí a volič - po volbách jako, vždy ztrácí ......... co jim jen popřát -sebereflexi

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit