Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • I já si už stěžuji, protože to co předvádí vláda ja strašné a nelidské. My obyčejní lidé se snažíme s tím trochu něco dělat, ale jak s tím nezačnou hýbat ti nahoře, jsme prakticky bezradní a to je snad všem jasné... Třeba i obyčejné bojkoty masa a nákupy z obchodů jako je tento by to mohlo trochu pomoci, ale jak to není nakázané, tak to nejde...

  • Znám lecjaké "biofarmy". I ty, které bez skrupulí provádí chem. ošetření. Všeho. Všeho "bio". Ten termín beru jako podvod. 😈

  • Nemohu si pomoci,,ale momentálně ten boj se suchem těžce dostává na "píp" v podobě t.č, probíhajících záplav na našem území.😈

    A k panu chytrolínovi, který je přisát na cecíky EU a ví o sedlačině asi tolik, co já o nesmrtelnostii chrousta.....tyhle "studijní týpky" všeho, jen ne zemědělství, ale žvanících tyhle neskutečné pitomosti, nemám vůbec rád. 😈

    • Boj s dlouhodobým suchem nemůže dostávat na nic ani v případě aktuální meteorologické situace.

      Ačkoli je ornice rozbředlá a podorničí mokré, v hloubce 60 cm je půda suchá. V této situaci další srážky odtékají po povrchu pozemku bez vsakování.


      • Uvedl jsem "momentálně". Platí to, ale jak kde, někde více, někde jinak. Zkuste tohle vykládat těm, kteří momentálně vyklízí bahno ze svých domů. Otázkou je, zda budou mít pro toto vysvětlení pochopení. Já bych  je raději neprovokoval. 😈 

        • Máte pravdu, rozdíl mezi podnebím a počasím se učí ve vlastivědě, ale jak vidno, nepamatuje si to skoro nikdo.

  • Jeho starosti na naši hlavu...

  • Ekologické zemědělství?Spíše se dá mluvit o ideologickém odvětví,na které nemá nikdo čas.A tak se to fláká v zemědělství tak,aby se honil především zisk a dotace z EU?tady si lidé závidí i nos mezi očima.Tady bych dal za příklad Polsko,které si své agrární bohatství zachovalo a má vládní prioritu.U nás v tom dlouhém přemýšlení jak dál,jestli dělit lány,nedělit lány,používat menší techniku,nebo tu větší techniku a s tímto jsme u konce.Zemědělství je odvětví,do kterého strká své nevědomosti každý  ideolog,nikoliv vzdělaný zemědělec.A na to venkov u nás dojede.

  • felix.julec

    "Ignác"bude stejný ekozemědělec jako jsem já třeba kosmonaut.Na začátku svého článku hořekuje,že tady máme oproti jiným státům velké zemědělské celky a hned pod tím zase rozjímá,že malí zemědělci by se měli spojovat do větších celků.

    Tomuto popletovi jde o zviditelnění se před volbami do EP kam ve své naivitě kandiduje.

    Nerozumím zemědělství,ale číst umím.Dřív se takovým lidem říkalo poraděnkové.Toto je přesně ten typ.Prakticky ničeho nedosáhl,ale teoreticky ví všechno ze všech nejlíp.

    Co se týká jeho boje se suchem je také "těsně" vedle.Po lijácích které nyní sužují Evropu,budou zemědělci zase naříkat a bojovat proti vodě.

  • Jak to jen ti komunisti dělali, že jsme byli soběstační v potravinách a ještě jsme vyváželi třeba obrovské množství cukru a sušeného mléka, bez dotací z EU, bez Agrofertů a podobných žroutů dotací, jen s těmi proklínanými JZD a jezéďáky a s jejich přidruženou výrobou přes zimu. .

  • Pán je zemědělec - teoretik. Podle mě byl v provoze jen jako návštěvník. Jinak by věděl, že opustit hospodářství byť na 1 den je velký problém.

    • Ne tak docela. Biosadař hospodařící na pár opuštěných zahrádkách se věnuje jarnímu prořezu, sklizni a posklizňovému průklestu, případně ztratí několik chvilek výsadbou. To je v rámci roku vlastně jen pár dní.

      • Biosadař není klasický zemědělec. Zemědělec - ekologický - musí mít rostlinou a živočišnou výrobu.

        Jedno bez druhého nejde.

        • Přesně.

          O biosadaři píši, protože duobojs (Tomáš Ignác Felix & Robert Thomas Zahr) tvořící podnik "Ekofarma Ochsen" se zabývá produkcí ovoce a bylinek s vlastní výrobou moštů, zavařenin a biovína.

          Ekologické zemědělství jsem vyzkoušel ve velmi malém měřítku a záhy zjistil, že nemáte-li rodinné nebo sousedské zázemí, i půldenní nepřítomnost je problém. Kráva sice může sežrat podestýlku, ale sama se nepodojí.

  • Rozhovor jsem si přečetl raději dvakrát a dvakrát jsem nevěřil svým očím. Pak mi to došlo. Autor, profesionální politik, je podle svého vyjádření ekologický zemědělec a studoval politologii a teologii v Praze,
    Erfurtu a Vídni, mluví plynně anglicky a německy. Od 90. let se
    angažuje v česko-sudetoněmeckém usmiřování. Roku 2012 založil ekologický
    statek Ochsen. Žije na klasicistním majeru v Pravicích na Znojemsku,
    který opravuje mj. pro účely živé kultury. Od roku 2017 coby první
    viceprezident Evropské rady mladých zemědělců (CEJA) usiluje
    o udržitelnější evropskou zemědělskou politiku. V poradních orgánech
    Evropské komise (CDG, EIP-AGRI) spoluprosadil zastropování dotací a
    jejich hodnocení dle environmentálních a sociálních dopadů v chudších
    evropských regionech. Angažuje se též v iniciativách na omezení odpadů,
    podporu lokálních a zdravých potravin a hodnotově orientované obchodní politiky. Za své působení byl
    v letošním roce vybrán think-tankem Friends of Europe mezi nejvlivnější
    mladé Evropany – European Young Leaders. V EP chce prosazovat silné
    postavení EU v mezinárodní politice a postupovat razantněji vůči
    agresivní politice Číny a Ruska. Rovněž usiluje o to, aby nadnárodní
    společnosti danily své zisky v zemích, kde jich dosahují. Je
    místopředsedou české Panevropské unie.

    K statku Ochsen na stránce obchodu Badeko.cz: Ekologické hospodářstvím Ochsen, které sídlí při hranicích s Rakouskem
    na Znojemsku. Počátkem roku 2012 se Tomáš s Robertem rozhodli na
    moravské straně řeky Dyje posbírat pár opuštěných zahrádek a oživit
    sady, které zde po staletí byly.Ze svých sadů nám dodávají BIO
    jablka, BIO hrušky, domácí kečup, ale do budoucna plánujeme zařazovat i
    další produkty a v sezóně i další čerstvé BIO ovoce.

    Na téže stránce: Aktuálně nemáme v nabídce žádné produkty tohoto dodavatele.

    • Bezesporu chytrý, schopný (doufám, že ne všeho) a ambiciozní mladý muž. 

      Žije a dělá jen to, co se mu může vyplatit.

      Barmbory za 60 korun/kilo, chleba za stovku a tak biozemědělství k milionům sedláčka dovedlo a ostatní přivedlo k hladu a na mizinu.

      No co? Každý, kdo má malinkou výhodu se z ní snaží vyždímat co může. To je trh. Ten slzy nezná. 

      A pan politolog, teolog a biozemědělec Fénix je člověk trhu. 

  • josef.chmela

    Ten mladý popleta neví o zemědělství nic. Před rokem 89 byla naše republika potravinově soběstačná, a čím to asi bylo? Státní statky a JZD hospodařily ve velkém a tím i hospodárněji a ekonomicky výhodněji než nějaký zaprděný malý zemědělec s 10 ha. Celý tento fungující systém pak totálně zničil nastoupivší režim po roce 89 a EU se svými dotacemi. Tenkrát, po zavedení státních statků a JZD, i lidé přestali utíkat z venkova když dřina u malého sedláčka byla k nevydržení.

    Dnes sklízíme to, co režim a politici zaseli po roce 89. Potravinovou nesoběstačnost, rozdrobení velkostatků na malé zaprděné hospodáře, kteří mají drahou a nákladnou výrobu, vybíjení stád dobytka, pěstování plodin které se vyplatí (řepka), atd... 60% potravin dovážíme, to jsme to dopracovali se zemědělstvím. A toto zemědělské embrio to vše obhajuje?  A ještě kandiduje do EU parlamentu? To hovoří za vše. Je neschopný ve svém oboru, tak jde dělat politiku.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit