Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • To topol:
    Jistě nelze popřít, že desítky a stovky prostých lidí dřely třeba jen za stravu. Ale těm lidem musel někdo říci kde mají stavět, co mají stavět a jak to mají stavět. A vymyslet to a zorganizovat stavbu je také práce, ke které ovšem nestačí silné svaly, ale je třeba mozek, zkušenosti, znalosti a schopnost tvůrčího myšlení. To komunisti neuznávají, ti ve svých fantasmagoriích akceptují pouze práci rukou. Kdyby se tím lidé řídili doslova, tak by stále žili v jeskyních a živili by se lovem divoké zvěře a sběrem lesních plodů. A po takových lidech by zbyl jenom devastovaný les a vybitá zvěř. Lidé si nejsou rovni ve schopnostech, ale jak hlásá křesťanství, jsou si rovni pouze před Bohem. Proto je třeba, aby každý dělal to, pro co má předpoklady, co umí a samozřejmě ve vzájemné koordinaci s ostatními.

    K tomu, aby ten prostý Jack, Oliver, Pablo, Jirka ale i Petr a i ten Ivan mohli tvořit dějiny, k tomu musí vědět co a jak mají tvořit a někdo musí být schopen to tvoření zorganizovat !!!!!!!!!!!!!!!!
    • Koukám, že klikajuščaja mašinka chorošo rabotajet. Místo klikání "nesouhlasí" bych spíš uvítal, kdyby mi klikáček sdělil v čem a proč nesouhlasí. V tom bych viděli rozumnou diskusi.
      • za tu pitchovinu bys chtěl nobelovku, to je blábol o ničem.
        • Napadá mě rčení "házeti perly sv.ním". Prosím, aby to pisatel nevztahoval na sebe doslova. *3*
  • Jste všichni kozomrdi z Brna a okolí !!!!!!!
  • Nechci a nebudu polemizovat s "Veselé Zviře" ale taky se nezůčastňuji diskuse ke každému článku. Takže je jasné,že stavby minulosti není nutné vždy bourat a je to i určité dědictví,které vypovídá o minulosti. A tady já vždy říkám,že platí jak pro koho a z jakého pohledu !!! Já za stavbou hradu vidím desítky a stovky prostých lidí kteří dřeli třeba jen za stravu a nejen to ale i nebudu hádat kolik jich tam zahynulo !!! Podle mě je potřeba se takto dívat na dějiny protože ty netvoří nějaký cézar,král a dneska i president a samozřejmě zbohatlíci kteří jdou dějinami !!! Je jasné,že prostý lid,který neměl přístup ke vzdělání tak musel někdo vést a nedá mi to abych nepoužil slogan Napoleona"Armáda beranů, kterou vede lev, je silnější, než armáda lvů, kterou vede beran!" !!! Nebudu předjímat ale tak to dnes vypadá v mnoha státech ! Jde o to,že i když je ten v čele a bere ten prostý lid dá se říct jako "Sobě rovný" asi se toto přirovnání nebude dnes líbit ale třeba car Petr I před bitvou vždy zdůrazňoval "Vojáci nejdete do boje za cara ale za Rusko!" No nic jde mi o to,že každy kdo chce vést musí s lidmi nejenom cítit ale jak se říká být jeden z nich!!! Jen na závěr.I ti bankéři a finční magnáti zajdou ale ten prostý Jack,Oliver,Pablo,Jirka ale i Petr a i ten Ivan ti tvoří dějiny !!!!!!!!!!!!!!!!
    • ... ty tvoříš akorát tucty dětinských pravopisných chyb, pitomečku :)))
      • to ty s prasatama u vás v chlívě tvoříte nosné myšlenky do slámy. Jsou řídké, ale je jich moc.
  • Paní Kalendová, opět krásný článek, který ukazuje na bohatost kultury Zemí Koruny České. Lidé si často neuvědomují, že toto jsou skutečné nadčasové hodnoty naší země. A také ukázka toho, jaká kulturní zvěrstva v naší zemi provedli komunisté.
    Děkuji za článek.
    • josef.servit.9
      Naprostý souhlas, ale třeba to byli zrovna tvoji rodiče ?
      • Moji rodiče se živili poctivou prací a s rudými komunistickými zvěrstvy neměli nic společného. *4*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit