Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • KIMCID

  Takže abychom měli jasno - když MZ ovlivňuje proces jmenování ministrů, což jsou politické funkce, je to špatně. Ale když slovenská prezidentka zasahuje do personálního obsazení úřednických postů tak je to dobře? Inu, když dva dělají totéž, není to totéž.....

  https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/kocner-o-ni-rikal-ze-je-jeho-opicka-caputova-ted-politicku-v/r~b25e9412c7ef11e999160cc47ab5f122/?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

 • Zaorálek je především kvalitní plantala.To zejména když se ON nikdo vyjádřil ve sněmovně k misím zahraničních vojáků.Nikdo se jej nedotazoval, nikoho absolutně nezajímalo jeho stanovisko.Ale přispěchal s trapáckým komentářem, hodným socana.Je takový typ Zubaté pleši - Sobotky.Nic na práci, výsledky žádné, ale vyhryzovat umí na každého.To zas budou kotrmelce na ministerstvu.To zas bude předvádět komediální výstupy a divadelní skeče.

  • vanhorne

   "Nic na práci, výsledky žádné,"

   To Bures je jiny makaczenko, ten ukradne co socani vymysli a pak se chlubi cizim perim. 

   • A DOBŘE DĚLÁ.Pan ministerský předseda jen vrací socanům to, co mu prováděla Zubatá pleš.Jejda co ten ve sněmovně nyvymýšlel kravin.Národ jej poctivě odměnil.Vzorově vyfičel od voleb.A nyní špinavec, pěkně za bukem čeká, jestli nebude šance.Bohumile Sobotko klidně vylez mezi lidi.Už se na tebe čeká.Nejvíce se zdviženýma rukama.Zaťatýma v pěst.

 • Pana Zaorálka jsem nikdy moc nemusel, ale musím přiznat, že se v tomto případě zachoval jako státník, a ne jako zapšklý partajní zabedněnec... Že by v ČSSD přece jen někdo byl schopen používat mozek ???
 • ČSSD prošla různými peripetiemi, byla nahoře i dole, dokonce jí hrozilo semletí komunistickým mlýnkem, ale jako bájný pták Fénix ČSSD vždy povstala a dál se profilovala a etablovala. Nyní je ČSSD nadále solidní politickou značkou a má velké naděje být v hlavním proudu politických subjektů i v budoucnosti. Socani jsou vysmíváni, ponižováni, též jsou vystaveni snahám o ostrakizaci a zemanizaci. Zaorálek nepochybně bude lepší ministr než v nedávné minulosti lidovecká družinářka, jejíž jedinou kvalifikací byla ta skutečnost, že občas chodila s dětmi do kina, nebo smutně proslulý vysávač stovek miliónů na obskurní projekty a tisíckrát provařený Herman, jehož jedinou "předností" je, že je vždy správně politicky uvědomělý, však také nahlas vyslovil přání, abychom byli další spolkovou zemí Německa. Zaorálek není břídil jako ona družinářka a ani vždy konformní konjunkturalista typu Hermana. Zaorálkova rétorická cvičení jsou někdy zahlcena expresívními výrazy a přehnaným zanícením, ale to není na škodu. Zaorálek přes své politické stáří má potenciál přivést do resortu kultury nový svěží vítr, který vymete zatuchlinu a některým občanům připomene, že ministerstvo kultury pořád ještě existuje a hodlá něco udělat pro občany.

  • Partaj, na jejímž triku je křivárna, kterou provedla JUDr. Altnerovi - přesto, že mandátní
   smlouvu s Altnerem podepsali za ČSSD 2. května 1997 (a k jejímu plnění se partaj zavázala) její
   tehdejší předseda Miloš Zeman a místopředseda Ivo Svoboda. 

   JUDr. Altnerovi v případě úspěchu ČSSD se zavázala vyplatit 50 milionů korun a k tomu "10% z částek složených na účet nebo do pokladny klienta třetími osobami na základě právní pomoci provedené advokátem" při zajištění využití nemovitého majetku - tedy výnosů z pronájmu, který platili nájemci Lidového domu. 

   ČSSD se zavázala v případě prodlení s platbou uhradit smluvní penále 0,3 % denně = 109,5% ročně.

   Ale až v létě 2000, po zásahu Ústavního soudu, přesto, že fakticky už ovládala Lidový dům, podivným způsobem "zaplatila 50 milionů Kč" - z toho jen 17 milionů Kč poslala přímo JUDr Altnerovi, aby dalších 34 milionu Kć dala do úschovy "k ůhradě dluhů. které JUDr Altner má vůči jiným klientům" (právní to nonsens non plus ultra)!

   O penále se ve své zprávě o úhradě dluhu nezmiňuje vůbec, natož o ostatních částkách které dědicům JUDr. Altnera ze smlouvy po právu náleží...

   Opravdu - spolek hodný důvěry!

 • Vzor podle soudruha:

  Karel Juliš funkci ministra školství zastával do října 1988. Pak přešel do československé vlády, kde v období říjen 1988 – červen 1989 zastával funkci ministra hutnictví, strojírenství a elektrotechniky .Univerzální soudruh jako Zaorálek,ten umí taky vše!!!!

  • Ministři dělající kolečka po různých resortech nejsou českým patentem. Třeba v UK nebo ve SRN se někteří političtí kádři točí po různých ministerstvech, protože ministr je primárně politik, odborně může či nemusí být vybaven. Především je ministr členem vlády, která jako jednolitý mocenský orgán hlasuje pro různá politická rozhodnutí. Jen u nás se snaží Zeman neustále narušovat ústavní systém a destruovat demokratické uspořádání společnosti, ač nemáme prezidentský či poloprezidentský systém. Podle Ústavy by vláda měla i u nás být vrcholným orgánem moci, o což se Babiš nesnaží a fakticky uznává dominanci Zemana, což je v rozporu s Ústavou a zájmy občanů ČR.
   • Tam, kde mají ministerstva zaběhnutý chod a na všech podstatných místech od náměstků, případně nějakého státního tajemníka až po posledního úředníka a vrátného sedí lidi, kteří jsou pro svou práci na dostatečné odborné úrovni, je možné při změně nebo rekonstrukci vlády vyměnit jen ministra. To ministerstvo musí fungovat jako rozjetý rychlík, kde se jen u řídícího pultu za jízdy vystřídají strojvedoucí. U nás tomu tak bohužel není, protože po každé změně vlády následuje "průvan" zvlášť na těch nejlíp placených místech, dosavadní jsou poněkud odsunuti na místa méně významná, a nový ministr si tam přitáhne svoje lidi. Takže bohužel musí o problematice ministerstva ten nový ministr aspoň něco vědět, aby se nechoval jako slon v porcelánu.
 • Je zajimave, ze na navrh Hamacka jasaji Bures i MAN.

  • vanhorne

   " jasaji Bures i MAN"

   protoze koho mu ti dva povedeni soudruzi z vedeni nadiktovali, toho jim nabidnul, aby mel jistotu, ze se jim zavdeci.

   • Táhni do Mongolska a nejeb se nám do ČR!!!

    • vanhorne

     "Táhni do Mongolska"

     Nejaky Mongol te prastil pytlem pres makovicku?

 • Bez komentáře k dalšímu a čistě jen z holého pragmatismu... Zaorálek.,má skutečně ke kultuře o něco blíže, než např.herec Stropnický k armádě a zbraním obecně..takže se dá předpokládat, že to tak nějak do příštích voleb doslouží..

 • L.Zaorálek?Je především vyhlášený prcíř.Někdy okolo 2002 nebyl   v Ostravě.NIC I začal se tahat s nějakou Šarinou Bednářovou.Hlasatelkou TV na ČT. A najednou ejhle pikolík každé regionální zprávy začínali tady tímto miláčkem žen.Klidně ať se s ní peleší.Ale to by v té době nesměl mít svoji rodinu.A takové lidumily, přesněji prcíře žen máme u socanů hromady. Takže toto nám povede ve vší vážnosti ministerstvo?Jen aby tam nebyla nějaká nohatá asistentka! Třeba Bednářovou za odměnu upíchnul tehdy na úřad vlády.To nám šlo pěkně od huby, Lubošu.Co?Jen aby vydrželo.

  • To by francouzský pan president François Mitterrand svého času musel na funkci resignovat hned při svém zvolení, ne-li v průběhu své politické kariéry... 

 • KIMCID

  Jediné jeho plus je že stojí za zachování ambasády v Damašku

 • L. Zaorálka natolik neznám, abych mohl hodnotit, zda je či není vhodnou osobou na daného ministra. Když ale může být ministerským předsedou osoba trestně stíhaná za zneužití dotací, bývalý komunista a konfident StB, když presidentem může být alkoholik, dementní stařík chorobně toužící po moci a ovládaný chánem východostepní říše  a také bývalý komunista a konfident StB MAN a ochotný (nebo nucený vydíráním) zatáhnout naši zemi opět do východní řiti, když v parlamentu máme členy organisace podle dikce zákona zločinné a opovrženíhodné a když tady máme stádo nesvéprávných  nemorálních ovcí, které si je volí...

  • Zapoměl jste na huhňavého levobočka co nemá ani maturitu a chrápe ve funkcích  již 30 let

  • vanhorne

   "zda je či není vhodnou osobou"

   Je asi nejvhodnejsi, protoze ho ti dva soudruzi sami vybrali a kdo by jim neveril, ze.

  • SKRYTÝ PŘÍSPĚVEK

   bla bLA bLA bla bLa vavne zr mam nazor domrdance se sem napis nam jeste neco Zajimavyho rozmrdance asi budes z piiiiici!!!!! nebo ses zena hystericka ze slovenska!!!!!!!!!!!

  • My ovce, vy volové, takže radši nechat volit ovci než vola! Jasný Sajmone

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit