Přejít na výpis diskuzí

Zaslouží si výročí konce blokády Leningradu 'svatokrádežný karneval'?

26.1.2019 20:16
41 příspěvků

Blokáda Leningradu - nyní Petrohradu - si v letech 1941 až 1944 vyžádala nejméně 800 tisíc životů. Sedmdesáté páté výročí prolomení blokády má v neděli uctít obří vojenská přehlídka. Místní považují akci za urážku přeživších, jejich protesty ani petice však ministerstvo nezajímají. 

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Podle pár blbců za Stalingrat  nemůžou Němci a jejich spojenci, ale Stalin. No to je opravdu na Bohnice.

 • "Přehlídka podle odpůrců akce uráží památku těch, kteří přežili hrůzy 872 dnů obléhání Leningradu nacistickou armádou."

  .

  To je fajn, když někdo živý tvrdí, že něco uráží mrtvé. Vojenská přehlídka armády, která porazila ty, kteří Leningrad obléhali někoho uráží? Takže měla tu přehlídku udělat německá armáda v dobových uniformách wehrmachtu a vzít na ni i jediného pojízdného Tigra?  

  • KIMCID

   jj v kubince ho,mají

 • KIMCID
  https://www.reflex.cz/clanek/historie/92643/behem-oblehani-leningradu-zemrelo-pres-milion-obyvatel-lide-trpeli-hladem-za-kanibalismus-se-strilelo.html?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetuhttps://www.seznam.cz
 • ObcanHaveI

  Německejm bestiím je POTŘEBA pořád připomínat jejich ZVĚRSTVA a ukazovat jim jejich místo za okrajem společenstva LIDÍ

 • Pamětníci ze Stalingradu moc dobřde vědí, že je tam Stalin díky svému egu a zvrhlému experimentu nechal vychcípat.

  Tohle skřet Puťka nevychytal.

  • KIMCID

   a je to jasné že ta oběť těch lidí zachránila evropu?


 • Ti z mála, co ještě dnes žijí.,a co ty nepředstavitelné hrůzy a neskutečné až zvěrské ukrutnosti 2sv. přežili !.., kde mnoho z nich., má sice ještě plno metálů doma ve skříni atd., ale většinou taky i hluboko do kapsy a daleko k lékaři atd.., by určitě ocenili, spíše lepší zdravotnictví, péči ve stáří a lepší penze po celé RF.,kde žijí i jiní..,než okázalou přehlídku voj.techniky k výročí, které se dá připomenout i jiným způsobem., např. sirénami po celé RF, starým tikáním metronomu, co tehdy znamenal.. ještě zatím žijeme..atd. Měli by to být naopak Němci-politici, Merkel atd. co by ten den.,tam měli doslova a do písmene klečet na kolenou u hrobů a prosit ve vlastních slzách., za celé Německo., ty všechny mrtvé i ty dnešní živé o odpuštění a o milost, za to, co provedli celé Evropě a být vůbec šťastní, že válka se ukončila v Berlíně a ne dobytím a totálním zničením celého Německa, na což by měl tzv východní front v té době., plné právo !

 • pavel.zajda.7
  Kéž by měli na Sputniku pravdu, ruský vlastenec a český kolaborant Zeman by na oslavách chybět neměl!
  • KIMCID

   že tam lezeš a že to čteš?

 • pavel.zajda.7

  Ono už se nesmí slavit drtivá porážka nacistických swiní hrdinnou Rudou armádou?

  Německej nacismus už zase vystrkuje drápy?

 • pavel.zajda.7
  Na Sputniku psali, že na tu slávu přinesou i ožralého Ovara, poletí tam prý i s čínskou pandou??? To jsou ale opravdu fake news of russia...nevěřím tomu, že nemocný ovar by letěl..
 • ""V někdejší metropoli carského Ruska žije 108 tisíc veteránů a přeživších blokádu."" Na petici je 5000 podpisů,od koho ?Od přímých účastníků?Či "liberálů,demokratů" a jiných lepšolidí,měli by se zeptat samotných pamětníků .... 

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit