Přejít na výpis diskuzí

Zažeňte kojofašistky a nedělejte z kojení (na veřejnosti) vědu

17.4.2019 19:45
Alina Koupá 32 příspěvků

Když si jedna z kojících maminek postěžovala na internetu, že ji vyhodili z banky, kde se pokoušela ve frontě nakojit své hladové dítě, skoro to vypadalo na kojokalypsu. Rozzuřené maminky na internetu vyzývaly k hromadnému protestnímu kojení, pobouření odpůrci kojení na veřejnosti je zase žádali, aby...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • A doufám, že už nebudou pokutovat Malou Stranu do květináčů v hale...

 • Lidstvo tou přemírou civilizace už natolik zdegenerovalo a zblblo, že vše přirozené je pro něho nepochopitelné a odsouzeníhodné. Proto maminka s malým tvorečkem, který se hlásí o kojení, by měla mít přirozenou úctu a ohled od okolních lidí, i když ke kojení dojde v situacích jako je např. fronta čekajících lidí.

  Bohužel v naší lidské společnosti kvete přemíra hlouposti a vyložené zhovadilosti, že přirozený akt kojení je dnes něco tak pohoršujícího a pobuřujícího, že by se nám kultury s nižší civilizační úrovni notně divily a možná i smály (protože jsme k smíchu, ne-li přímo k pláči).


 • Jejího starýho doma její kozy nezajímají protože kojí, tak je ukáže aspoň na veřejnosti a bude se ohánět "právy dítěte"....

 • KIMCID

  Jako je přirozené kojení je přirozený sex.Tak že budeme provozovat sex na veřejnosti?

  • Sex je určen jako metoda rozmnožování, nikoli jako prostředek k ukrácení dlouhé chvíle nebo pro zábavu.

   • KIMCID

    tak to máš dost smutnej život :D

   • Ale tohle snad vážený Občane píšete s véééélikou ironií?? Tvor nadaný vyšší nervovou činností bere sex i trochu z jiného úhlu, než jen jako nástroj k rozmnožování. 

    Chtělo by to seznámit se základy lidské psychologie. Děkuji

    • Nejen lidské, a to nemyslím jen otřepaný příklad šimpanzů bonobo.

 • Osobně jsem čerstvým a hrdým dědečkem tříměsíční holčičky. Nechtěl bych celý "problém" kojení démonizovat.

  Existuje totiž něco jako slušnost, zdvořilost a takt. Když pochopíme a správně aplikujeme zásady plynoucí z těchto pojmů, asi předejdeme mnohým nedorozuměním.

  Když už přijde čas na kojení (což je samo o sobě velmi citový okamžik mezi maminkou a dítětem) moudrá, slušná a taktní maminka vždycky najde způsob, jak tuto situaci uspokojivě vyřešit.

  Mnohdy stačí jen slušně upozornit a požádat o trochu soukromí. Vždyť bychom měli být lidmi v každém ohledu.
  Tím se nezastávám bezohledných militantních maminek. Ale slušných a normálních žen  - matek. Děkuji


  • Přesně.

   V každé společnosti existuje rozdíl mezi obvyklým (t.zv. slušným) chováním a exhibicionismem.

 • Kojeni je velice intimni vec mezi matkou a jejim ditetem a proto by melo probihat v soukromi...

  Kojit rocni dite - ktere uz ji ''normalni'' stravu - na verejnosti je vazne dost ''pres caru''...

  • U přírodních národů (už jich ubývá) není problém, když mateřské mléko přímo od zdroje požaduje 5 - 6ti leté dítě. A nemusí jít přímo o biologickou matku.

   Máte pravdu, tady v civilizaci jsou zcela jiné vzorce chování, závislé na okolnostech (místě / čase).

   • U evropských národů nebyl problém, když mateřské mléko přímo od zdroje požadoval 60-90ti letý stařec. A nikdy nešlo o biologickou matku.

    "...ostatně, předešle vypravoval jeden pán v hospodě, že má dvě kojný a že každej den třikrát je císař pán u prsu.“ (samozřejmě bez odkazu, byla by to úrážka čtenářstva).

    Časem zkusím zajít do banky a požádat ochotnou nebiologickou matku, aby mě nakojila.

 • Wolfcastle

  milknazi 😂

 • Už jen čekám, kdy přijde nějaká alternativní maminka s miminem do divadla, opery na vážný koncert a bude prosazovat práva maminek chodit s mimi kamkoliv a tam ho samozřejmě i kojit. Další úrovní bude i přebalování. I návštěvníci koncertu vážné hudby musí pochopit, že dítě má své potřeby!

  • Vy ještě čekáte, já to zažil na promoci své neteře. Přítomná biomatka, takto sestra budoucího magistra, se dožadovala místa v první řadě s jedním volným místem v sousedství, aby měla dost prostoru pro kojení v průběhu promoce. Nebylo jí vyhověno - jak se ukázalo, z příkazu Jeho Magnificence nemají děti do tří let po dobu obřadu do auly přístup. Biomatka sice tvrdila, že u nich, na staroslavné Karlově universitě, by se to stát nemohlo, ale bohudík neuspěla. Navíc byl požadavek na další volné místo vzhledem k počtu zájemců a počtu dostupných sedadel opravdu nehorázný.

   Poznámka: dotazem u tehdy přítomného zástupce Jeho Magnificence jsem zjistil, že hranice tří let byla stanovena na základě dlouhodobé empirické zkušenosti - takto malé dítě obřad obvyklé délky s obvyklým průběhem bez výrazných zvukových a pohybových projevů nevydrží. I když, nejsem si již jist, zda hranicí nebylo pět let.

 • KOJTE SI DOMA nebo na místech k tomu určených vy uchylný teroristky- feministky

 • Kojení je podávání potravy, což je zcela přirozený proces.

  Přiznám se, že ani ve studentských letech mě ale nenapadlo zajít do banky a v klidu posvačit láhev mléka, zatímco doprovázející mě spolužák by zvolil lahváče. Totéž pak v průběhu přednášky či cvičení, neřkuli v průběhu zkoušky či promoce (ano, loni to jedna biomatka požadovala).

  Ovšem když jsme svačili na pasece v pauze předloňského týmbildinku, kolegyně přitom pohodlně nakojila synka a nikomu to nepřepadlo nemístné, nebo nevhodné. Nezvyklé to bylo, jistě, byla první kolegyní, která se akce účastnila s kojencem.  Jindy, v oupnspejsu, použila malou zasedačku, on si kojenec občas ublinkne, což běžné klávesnici neprospívá.

  • To už si člověk ani nemůže u práce ublinknout??? To je diskriminace .... K ten svět spěje.;)

   • zkus začít jíst v bance a nebo si tam ublinknout.

    vyletíš hned

    • To jako że alkoholika banky mohou diskriminovat? Vždyť je to člověk nemocný a ne odporný . To už by tam rovnou mohli diskriminovat i tam bezdomovce co se nemá kde umejt a kam dojít na záchod. No Jen aby se toho nechytala nějaká neziskovka.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit