Přejít na výpis diskuzí

Zeman obšťastnil svou návštěvou Radu seniorů.Zkritizoval reformy i restutice

17.5.2013 15:05
7 příspěvků

Prezident Miloš Zeman dnes kritizoval vládní důchodovou reformu. Pokud by se podle něj plně realizovala, odsála by ze státního systému 14 procent peněz a zhoršila pozici starobních důchodců. Změnit by se prý měla i valorizace penzí. Neměla by se podle prezidenta přidávat určitá procenta důchodu, ale...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • S jeho návrhem na valorizaci penzí souhlasím. Zásluhovost byla odměněna výškou penze a nyní by mělo být valorizováno všem stejně.
    • Také souhlasím. Valorizace slouží k pokrytí zvýšených nákladů z titulu zvýšených daní atím i inflace, cen potravin a energií a ne aby několik osob, pobírajících vysokou penzi dostalo přidáno majlant, zatímco totální většina důchodců dostane pár šupů, které jim nepokryjí ani zvýšení cen potravin, natož energií atd. Valorizace není přece výpočet nového důchodu, ale kompenzace za zdražení. A ty jsou pro všechny stejné, tedy relatívně k jejich dosavadním nákladům.
  • Jistě si s tou radou seniorů cvaknul.Jen aby se mu z toho zase nezanítil palec u nohy nebo by z toho nedostal virózu.
    • Ty seš kre.t,én.
  • Druhý důchodový pilíře je podvod. Nejenom se prodlužováním doby odchodu do důchodu se ho nikdo nedožije, taknení žádná jistota, že tam na něho ty peníze budou čekat a že to vše nedopadne jako s kampeličkami nebo s Lotýnkou. A sami viníci již třeba nebudou žít, aby byli potrestány a třeba by se znova našel nový Klaus, který by je osovobodil a ukradený majetek by jim přiklepl. Klaus to taky určitě zadarmo neudělal. Bude mít u těch šmejdu otevřený neomezený fon, protože již moc ani nepotřebuje.Takže to ještě jednou shrnu. Dělejte do 73 let a utrhávejte si od huby a potom dostanete stejně hov-o.
  • Já bych si přál aby "sodo" jsi se dostal do situace většiny důchodců, pak by Ti změkla huba.
  • Mě by obšťastnil, kdyby byl v hrobu !

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit