Přejít na výpis diskuzí

Zeman pogratuloval prozatímnímu prezidentovi Venezuely a pozval ho do Česka

6.2.2019 19:49
35 příspěvků

Český prezident Miloš Zeman dnes písemně pozval prozatímního venezuelského prezidenta Juana Guaidóa na návštěvu Česka. Zároveň Guaidóovi poblahopřál k převzetí úřadu. V tiskové zprávě to dnes oznámil Zemanův mluvčí Jiří Ovčáček. 

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • ivislo

  Musí taky jednou udělat něco aby se zavděčil amíkům.

 • jak fašistické USA a EU  ukázaly ani volby nejsou potřeba ,koho uznají vládcem ten bude vládnout to je fašismus a fašismus odmítám, a to nemluvím o neustálé vojenské agresi USA a NATO po vzoru hitlera bez mandátu OSN .viz okupace Iráku, srbska, libye, sýrie,krádež kosova,spojenectví s islámskými teroristy 

  • Jó to by se u vás v Rusku nestalo. Podej na Zemana žalobu za vlastizradu, takhle podhulovat revanšistům.


   • KIMCID

    to už udělal nějaký láska a všichni  se mu smějí

    • Všichni Ááááno????

     Ne jen takových pár bezmozečků a s koblihou místo hlavy jako jsi ty.

     Všichni ostatní vidí co se povaluje na hradě za zrůdnou -pííííp- a zcela opravněně přemýšlí jak se jí zbavit než stačí napáchat další zvěrstva.

     • KIMCID

      tak co už se ti vrátil mozek VILe :D

 • pavel.zajda.7
  Ožralý Zeman se chce dnes zase pro změnu zalíbit Trumpovi, tak hodil Putina, Číňana a tureckého despotu do hnoje, kam vítr, tam plášť, krédo Miloše. Do WH se ale za svého života nedostane, Trump má těch řiťolezů plnou pr.....!
  • KIMCID

   ožralej zajda se nám tu vyzvracel a nikoho to nezajímá

 • Zeman zradil. Zejména podvedl své voliče tím, že projevuje tendence nevázat se již imperativy morálky a demokratických hodnot. S merkelovskou lehkostí přeběhl Zeman do tábora odpůrců demokracie, kteří ve Venezuele zlostně poštěkávají a uzurpují si moc, stejně jako kdysi Pinochet v Chile.
  • Být tady gen.Pinochet tak dnes by tady nebyli rudí a byl klid!

   • Citát z jednoho oblíbeného seriálu: "kdyby blbost nadnášela, budete se tu vznášet jako holubička."

    Rádi by jste stříleli do neozbrojených lidí? Máte podivné choutky vy dva. 

  • Obávám se, že se mýlíte - pan president - v souladu se stanoviskem vlády této země - písemně pozval prozatímního venezuelského pana presidenta, jménem Juan GUAIDÓ na návštěvu Česka. 

   Zároveň mu poblahopřál k převzetí úřadu. Nic více, a také nic méně!

   Pan president Zeman ve svém dopise ostatně své stanovisko formuloval dost opatrně - v souladu s diplomatickými zvyklostmi:

   " ... Blahopřeji Vám k odvaze převzít v souladu s venezuelskou ústavou odpovědnost za venezuelský národ a dovést ho ke svobodným a demokratickým volbám..." 

   V dopise není ani jednou zmínka o "presidentu Venezuely", ani jednou pana Juana GUAIDÓ takto netituluje!

   Že si novináři a Vy slova pana presidenta Zemana vykládáte jinak (pokuď jste ten dopis vůbec ráčili číst) - na to jsme ostatně u Vás i novinářů už zvyklí - není záležitost ani pana presidenta, ani kanceláře Pražského hradu! 

   • pavel.zajda.7
    Pan Guaido už se určitě nemůže dočkat, až se v Praze setká s tím  ožralým ruským prostitutem! To je fakt fór týdne!
    • KIMCID

     Nevím o tom že by Kalousek o to stál

     • Kim ir sene ,když vám vadí Kalousek,tak je vidět ,že to dělá dobře!Narozdíl od slovenského Bureše se nebojí chodit sám mezi lidi!Asi na rozdil od měj klidně spí!

      • KIMCID

       už nic nedělá tak že dělá nejlíp za život

 • DEMOKRACIE = MADURO, fašismus = sankce USA ,pokusy o státní převrat USA, protiústavně dosazený nikým nezvolený prezident ,EU fašistické státy které nerespektují demokratické volby ve Venezuele ,


  pučisti jsou teroristi = Nejvyšší soud Venezuely označil veškeré kroky a zákony, které parlament přijímá v rozporu s ústavou, za neplatné,


  jako demokraté musíme postavit antidemokratické země USA,EU mimo zákon ,kam patří ,za agresi, terorismus,vměšování se do vnitřních záležitostí jiných států, za hospodářská embarga šikanující obyvatele jiných zemí viz rusko, irán, kldr, kuba,venezuela, 

  jen v iráku usa a západ povraždil hospodářskými embargy přes 500 000dětí , jaké bestie by vrahouny dětí mohly podporovat ?

  • Váš slovník je veskrze bolševický...

   • No jo no, to máte těžké - ve VUML nic jiného než bolševické žvásty a slintgy pochytit nemohl.

 • jsem demokrat, Maduro byl demokraticky zvolen, Janukovič byl demokraticky zvolen, nemohu a nechci tolerovat fašistické chování antidemokratických států USA ,EU ,NATO ,které plivou na demokratické volby a vyvolávají v jiných zemích občanské války, zasahují do vnitřních záležitostí jiných zemí, porušují mezinárodní právo a lidská práva ,a podkopávají základy demokracie ....okamžitě vystoupit z EU ,NATO , a vyhostit teroristy z USA

  .,protože tak jako na ukrajině, ve venezuele, v sýrii, libyi,iráku mohou kdykoliv vyvolat občanskou válku v čr ,jen proto aby k moci dosadili své loutky = diktátory 

  • Hitler byl také zvolen, Kim Čong Un také, Gottwald také ty sovětskej demokrate.

   Tvá obliba bolševických a fašistických diktátorů je směšná.

   • Maduro byl demokraticky zvolen, pučista je terorista který se protiústavně prohlásil prezidentem ,agent USA ,fašismu ......takže ty  podporuješ teroristy , já demokraticky zvoleného Madura ,každý máme svoje, 

   • Demokracie je jenom jedna. Jedním z jejích projevem jsou třeba volby. Ať už se nám výsledek zamlouvá nebo ne. Mimochodem - všechny výše jmenované osoby uznalo mezinárodní společenství. 

    Pokud někdo nebyl demokraticky zvolen - nemá v demokracii právo na zastávání jakékoliv funkce. 

    Pokud ve Venezuele z vůle tamních proběhnou (a třeba i pod mezinárodním dozorem) demokratické volby, potom je nezbytné jejich vítěze uznat, byť by to byl Ferda Mravenec. 

    Docela jednoduché ne? nebo jen demokracie a výsledky voleb "po našem?"

 •  Maduro byl demokraticky zvolen ,je právoplatný prezident , Nejvyšší soud Venezuely označil veškeré kroky a zákony, které parlament přijímá v rozporu s ústavou, za neplatné.......Sankce USA zabíjejí obyčejné Venezuelany, „Sankce jsou smrtící," uvedl v rozhovoru s publikací a poznamenal, že nejchudší části obyvatelstva trpí nejvíce, umírají bez jídla nebo léků. 

  http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/sankce-usa-zabijeji-obycejne-venezuelany-ale-osn-neposloucha/

  navštívil zvláštní zpravodaj OSN Venezuelu a ve své zprávě dospěl k závěru, že sankce USA hrají klíčovou roli v hospodářské krizi, která v zemi převládá.

  jsou sankce USA vůči Venezuele nelegální a mohou být považovány za zločin proti lidskosti. Obvinil Spojené státy, že vedou ekonomickou válku proti Venezuelě, kvůli níž trpí obyčejní lidé.

  • - obvyklé bolševické bla, bla... S tím kontrastuje zpráva AFP z posledních hodin:

    Juan GUAIDÓ uvítal dodávku humanitární pomoci do zbídačené Venezuely. 

   Ovšem -  Nicolás Maduro ji odmítá. "Venezuela není a nebude zemí žebráků," prohlásil. 

   Na jeho příkaz armáda zablokovala most, přes který by měla humanitární pomoc ze zahraničí proudit do země. Umístila tam velký kontejner a cisternu....

   • venezuelu zcela prokazatelně zbídačily protizákonné hospodářské sankce USA ,a pokusy USA o státní převrat 2002,2014,2016,2018,2019........země potřebuje ,aby zločinecké režimy jako USA které cíleně likvidují ekonomiku venezuely a mnoha dalších zemí světa  byly postaveny mimo zákon, kam už USA patří od genocidy indiánů ....https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/usa-venezuela-sankce.A170825_183309_zahranicni_mpl

    https://www.tyden.cz/rubriky/byznys/svet/sankce-usa-vuci-venezuele-mohou-vest-k-jejimu-bankrotu_443654.html

    https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/usa-pritvrzuji-vuci-venezuele-vyhlasily-sankce-vuci-statni-r/r~6a2f032a233f11e9b981ac1f6b220ee8/

    • To jsou bláboly ,jak kdyby to psal Ovčáček! Na Praze 8 je zařízení v oploceným výběhem a doporučoval bych ho navštívit !

    • Další bolševické bla, bla...

 • Pan president - v souladu se stanoviskem vlády této země - písemně pozval prozatímního venezuelského pana presidenta, jménem Juan GUAIDÓ na návštěvu Česka. 

  Zároveň mu poblahopřál k převzetí úřadu.

  Nic víc - a také nic méně.

  Pan president se zachoval přesně podle protokolárních zvyklostí, obvyklých v Evropě, potažmo v České republice.

  • Pokud nebude americký Kačer hloupý, tak použije taktiku, že Venezuelce nakrmí, naslibuje jim cokoliv a oni Madura nezvolí. Nebo se koupí pár generálů a také to půjde.

   Nepřipomíná Vám to rozdávání koblih? V jiných podmínkách, s jinými rozměry, ale princip ten samý. Nakrm hladového a pak mu vládni. 

   Nejsem odborník na Venezuelu, kolik % ze sta lidí v ČR přesně ví, kde leží? Ale principy jsou aplikovatelné všude.

   Pokud nebude Guaido zvolen legitimním způsobem, tak prostě prezidentem není. To je zásada protokolu. 

   Tzv. "prozatímní vláda" byla i v Rusku. Zase nic nového. 

  • Pan president Miloš Zeman je vzděláním i celoživotní praxí EKONOM - a zcela jistě si dovedl spočítat, že celá situace ve Venezuele  je jen a jen důsledek skutečnosti, že meziroční inflace v této zemi v listopadu 2018 dosáhla 1,3 milionu %! 

   Což znamená, že se spotřebitelské ceny zvýšily o 144% - každý měsíc - jen během roku 2018! Je více, než evidentní, že Venezuela se potýká s hospodářskou recesí provázenou hyperinflací!.

   A co bylo platné, že to, co se nazývá "venezuelský president Nicolás Maduro" koncem roku 2008 svým "presidentským dekretem" zvýšilo minimální měsíční mzdu o 150% na 4500 bolivarů - když to odpovídá v oficiálním směnném kursu méně než 10 USD (cca 230 Kč).

   Z to se z ekonomického hlediska se jedná o zemi, jíž se - před Madurem - říkalo "Saudi Arabia of the South America". 

   Byla to právě Madurova pseudosocialistická revoluce (tedy klasický bolševický terror, který jsme znali i u nás), co  srazila Venezuelu do hospodářského krachu a z těžby ropy, jediného zdroje dolarů v zemi, udělal  jen stín minulosti. 

   A ony Madurovy bolševické experimenty vedly k tomu, že na začátku roku 2018 Venezuela nebyla schopna vytěžit více, než ubohých 1,6 milionu barelů ropy/den! 

   Což znamená, že od roku 2013 klesla těžba ropy ve Venezuele o 40% - nemluvě o tom, že ještě před 12 lety Venezuela dokázala vytěžit 3,3 milionu barelů/den.

   Ukazuje se, jak oprávněné je volání opozice k prověření zahraničních kont onoho bolševického tyrana, analfabeta jménem Nicolás Maduro a jeho nohsledů! Stejně jako rozhodnutí bank Spojeného království Velké Britanie a Severního Irska - i mnoha dalších bank v Evropě - zablokovat účty Venezuely.

   • Nebudu vůbec polemizovat s legitimitou někoho, kdo sám sebe za někoho prohlásí. To můžete být pane Janáku zítra prezidentem třeba Súdánu. 

    I tam mají lidé hlad a trpí a jejich pohlaváři žijí v přepychu. Tuto situaci můžeme konstatovat téměř u 80 zemí světa. A všude bude tenhle postup legitimní?

    Nebo jenom tam, kde nám to bude vyhovovat z ideologických důvodů? Přestaňte myslet přes momentální politiku a pokuste se na problém podívat obecněji prosím. 

    To, že se někdo vyhlásil panovníkem, vůdcem bylo oblíbené už v antice. 

    • Stalo se tak z důvodu, že jako lídr venezuelského Národního shromáždění (Parlamentu), byl pan Juan GUAIDÓ tímto Národním shromážděním prozatímním presidentem Venezuely řádně zvolen! 

     Nikoli, jak se mylně domníváte, že se by se pan Juan GUAIDÓ presidentem Venezuely nějakým nezákonným postupem sám prohlásil!  

     Stalo se tak v důsledku toho, že Parlament Venezuely usoudil, že stávající president Nicolás Maduro nevykonává řádně svůj úřad a není schopen ho zastávat. . 

     Na podobné případy totiž Ústava Venezuely (na rozdíl od ústavy české) pamatuje a opravňuje Parlament podobný krok provést! 

     Vaše úvaha je tedy veskrze mylná!

     • Ostatně -  pan president ve svém dopise své stanovisko vyjádřil dost opatrně - v souladu s diplomatickými zvyklostmi:

      " ... Blahopřeji Vám k odvaze převzít v souladu s venezuelskou ústavou odpovědnost za venezuelský národ a dovést ho ke svobodným a demokratickým volbám..." 

      V dopise není ani jednou zmínka o "presidentu Venezuely", ani jednou pana Juana GUAIDÓ takto netituluje!

      Že si novináři slova pana presidenta Zemana vykládají jinak - na to jsme ostatně už zvyklí - není záležitost pana presidenta, ani kanceláře Pražského hradu! 

 • Nemá smysl nadávat. Nic to nezmění. Jen si pamatovat, jak se může člověk změnit. Tedy pokud je to, co je zde uvedeno pravdou.

  Potom se musel starý pán definitivně zbláznit. 

  Zítra se třeba Kalousek, Kubera nebo kdokoliv další vyhlásí prezidentem a bude vymalováno. Nač diskuse, nač volby? Pan Zeman dává sám návod, jak se ho zbavit. 

  Prostě svůj k svému. 

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit