Přejít na výpis diskuzí

Země, kde tatéři končí ve vězení, když nemají diplom z medicíny

5.1.2019 21:44
red 10 příspěvků

Tetování je jen pro zločince, znesvěcuje tělo a stačí jen několikacentimetrový inkoustový obrázek na těle a vyženou vás nejen z koupaliště, ale i třeba ze sportovního stadionu. Japonská konzervativní společnost vybočení z řady nepromíjí. 

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • KIMCID

  Původní obyvatelé Ameriky se tetovali méně, obvyklé bylo spíš malování těla, které není trvalé. Nejvíc se tetovali indiáni Severozápadního pobřezí Kanady a Aljašky, zejména Haidové, kteří si zdobili hruď a ruce obrazy totemových zvířat. Tetovali se indiáni z jihovýchodu Spojených států včetně KríkůTimukuú a Načezů, a to i z léčebných důvodů nebo aby se ochránili před démony. Ve Střední Americe si Mayové vedle tetování a malování těla oblíbili i jiné tělesné deformace včetně umělé šilhavosti. Z amazonských indiánů se nejvíc tetovali Tupinambové a Mundurukúové, ostatní kmeny dávají přednost malování červeným barvivem urucú nebo tmavě modrým, nesmyvatelným ganipapo, které vydrží na kůži i několik měsíců. Kaďuveové s pomocí genipapového barviva vytvářeli jemné a nesmírně propracované smyetrické ornamenty na obličejích, velmi podobné tetování.


 • Stačí se podívat kolik je u nás idiotů, kteří nechápou, že tetování je pro zločince.

  • Proc jen pro zlocince...?

   • Pro lidi z generace nad 50 roků je tetování jen symbolem kriminálníků...

    Kdo neví proč - nepochopí. V podstatě stejná averse, jako v Japonsku!

    • KIMCID

     jistě Maurové jsou všichni zločinci :D

     • Jiný kraj - jiný mrav. 

      Ale Evropa má přece podstatně odlišné tradice od primitivních aboriginals Nového Zélandu.

      A jak vidno - Japonsko též...

      • KIMCID

       globalizace ti nic neříká.já vim zaprděné česko

    • Lidé co se nechávají tetovat většinou nechápou, že jim to zůstane celý život. Až jim bude přes 60 let tak se za ty malůvky budou stydět.

     • KIMCID
      Historické rozšíření[editovat | editovat zdroj]

      Tetování má dlouhou tradici v různých částech světa. Původní obyvatelé Japonska Ainové se věnovali především tetování tváře, a to u žen i u mužů. Tetování trupu, rukou a končetin geometrickými motivy bylo velice rozšířené v oblasti Jihovýchodní Asie, zejména na FilipínáchSulawsi a Borneu. Velmi rozšířené a propracované umění tetování se rozvinulo v Polynésii, především na SamoiMarkézechHavaji a Novém Zélandu i na mikronéskémsouostroví Kiribati. Vyskytovaly se geometrické ornamenty i figurální motivy, Maorové z Nového Zélandu vynikali v tetování obličeje spirálovitými ornamenty. Nástroje k tetování se vyráběly z rostlinných trnů nebo ze zubů žraloka, barvivo se připravovalo ze sazí.


      • KIMCID

       Africe byla rozšířena spíše skarifikace, neboli umělé vytváření jizev, s ohledem na barvu pleti Afričanů lépe viditelná než pravé tetování, Tetování bylo známo od nejstarších dob ve Vietnamu a později v Číně, kde bylo ale spojené s označováním trestanců.

       Není známo, zda starověcí obyvatelé SkotskaPiktové a britští Keltové praktikovali tetování nebo pouze malování těla modrým barvivem z borytu barvířského. Tetování bylo běžné i u určitých náboženských skupin ve starověku v oblasti Středomoří, například u uctivačů bohyně Kybelé, což pravděpodobně vedlo k zákazu tohoto zvyku ve Starém Zákoně.

       Tetování v pravěku[editovat | editovat zdroj]

       Tetování bylo zvykem v Eurasii od neolitu. Poukazuje na to i mumifikované tělo Ötziho nalezené v Alpách, jehož stáří se odhaduje na 5 300 let. Tento neolitický člověk měl na svém těle speciální terapeutické tetování – malé paralelní čáry na nohou (může souviset s akupunkturou).[1] Potetované byly i tři mumie nalezené v permafrostu pohoří Altaj. Jejich tetování zahrnovala obrázky zvířat, která byla zobrazena pomocí křivek. Tetování Pazyrského muže, jenž byl tetovaný kolem páteře, byla tvořena velkým počtem malých teček.

       Tetování ve starověku a středověku[editovat | editovat zdroj]

       Ve starověké a středověké Číně bylo považováno za barbarské a někdy, stejně jako ve středověkém Japonsku, sloužilo k označování zločinců, podobně jako v Evropě cejchování. V klasickém Řecku bylo běžné jen mezi otroky. V době antického Říma bylo tetování používáno k označování vojáků (proti dezerci) a otroků. Pod vlivem křesťanství tetování zakázal postupně Konstantin I. Veliký a Druhý nikajský koncil jako pohanské.

       Znovuobjevení tetování[editovat | editovat zdroj]

       Evropané znovuobjevili tetování okolo roku 1770 v době dobývaní jižního Pacifiku kapitánem Jamesem Cookem. Až do první světové války byli průkopníky v tetování námořníci. Za druhé světové války bylo tetování používáno v koncentračních táborech.

       Současné tetování[editovat | editovat zdroj]

       V současnosti je tetování populárnější než kdykoli předtím. Přestalo být stigmatem a stalo se módou. Statistické údaje ukazují, že až 1 ze sedmi obyvatel Severní Ameriky má jedno nebo více tetování.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit