Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Když se odehrává nějaká společenská krize a tragédie, lidé podvědomě hledají viníka.

    To je běžná lidská vlastnost a každý student klinické psychologie tohle ví. je to součást vyrovnávání se s realitou, kterou jedinec nemůže pozitivně měnit. 

    Nastupují ONI. Viníci všeho zla, které dopadlo na mě chudáka. A vláda je docela dobrý terč.

    Že si tito lidé stavěli domy 2 metry od řeky a divili se, že je velká voda vyplavila? Hanba vládě! Že si dělali srandu z protipožárních opatření? Hanba vládě! 

    Že si někdy matka příroda dělá, co chce? Hanba vládě!

    Hanba vládě, jako princip uvolnění kolektivního psychického stresu.  Nepřipomíná Vám to COVID?

    • No jo, kde je uvažování obyvatel antického Řecka. Tenkrát ještě lidé znali přírodní bohy a respektovali "jejich vůli".

      Dneska si lidé myslí, že oni, homo jsou 2x sapiens (vědoucím moudří) a chtějí poroučet větru dešti, jak se zpívalo u nás za komunismu.

      Za posledních  200 let se ten namyšlený druh homo 2 sapiens z necelé miliardy rozmnožil na víc jak 8 miliard a to je na tu naši Gaiu moc. Ona si s tím nejspíš poradí a pak zbude pár jedinců homo 2x sapiens někde v jeskyni a při ohni si budou vyprávět zkazky o tom, jak se lidé vzbouřili proti bohům a ti je za to potrestali. Nestalo se to snad už v minulosti? Kdo ví.

  • Kritisovat - to umí každý...

    A hloupě cancat, jako naši "ekologové" - to také...

    Včerejěí jejich vystoupení v ČT - to tedy "byla síla"

    • Náš milý Toníčku, včerejší vystoupení vašich ekologů v ČT jsem, bohužel, neviděl, takže nemůžu posoudit v čem byli tak silní. Nicméně jsem se rozhodl dát vám paleček, ať ten váš palec, který jste si udělil, není tak opuštěný. Teď už máte palce 2! 😉

      • Seděli jsme tři - já - moje milá - a - Antonín Zápotocký...

        Povídá se, povídá se - že má milá červená se...

        Má milá - nečervenej se...

        A Ty - zlý imperialisto - vzdej se ! ! !

        ---------------------------------------------------------------------

        P.S. - palce mám čtyři (dva u nohou a dva u rukou)

        a Ty v diskusi jsou mi ukradený,,,

        • Tak za to kopírování a za to, slejzání se se starejma komančema, vám, náš milý Toníčku, ten paleček zase stahuju. Už máte zase jen ten jeden. Ten, jež ste si přidělil...☹

          • Tonicka je nutny brat s velkou ressservou , jak on pise. Uz je trosicku dost silne uplne mimo . Ty jeho samopridelene palecky on tak nebere , sni o tom ze se mu sami kopiruji a udeluji. Vcera jsem mu taky dal palecek za jeho prinosny prispevek do plena politbyra UV. Dnes k tomu nevidim rovnez duvod. Mozna se tonicek za chvilicku probere , cvrnkne si do plinek a utrousi : ty voe !!!! To jsou takove jeho bezne metabolicke pochody starecka Tonicka. 

            • Tyyy voe - vy dva jste se hledali, až jste se našli...

              • Reakce na příspěvek:

                Když Vám pane doktore dva lidé přestanou rozumět, tak máte problém. 

                Co trochu lidověji? Tykačka, obhroublost.... nazvat je třeba bolševiky - to se dneska dost nosí nebo tak něco. 


                • Reakce na příspěvek:

                  Tedy , mohu psat jen za sebe , ale s velkym dovolenim se malicko opovazim i za kolegu , rovnez ctitele Tonicka Janacku. 

                  My jsme mu neprestali rozumet , my panimajeme jeho charaso. Zakladam fan klub tondy janaka , rikate ze doktora ? Tak to bude i s muzikou. Prima kluk , jeste malicko dozniva puberta , ale jinak uz stabilizovanej . Brzy dokonci po nekolika pokusech konecne tu patou tridu a konecne se ve svych 19 letech pujde dal vzdelavat. Vybrali jsme mu ucebni obor kopirovac/vkladac. Ma na to kluk talen jako malokdo jinej. 

                  Jeste mimochodem. Ja jsem bolsevik , proc me tak nazyvat coby urazkou ? Pro mne je to cest , byti tak nazyvan od velkeho myslitele a snad dokonce vynalezce  kopirky Tonicka janaka. 

              • Reakce na příspěvek:

                Depak Toničku , depak. My dva sme se nehledali. To ty jsi nás našel , nebuď tak skromnej. Myslíme to s tebou Toničku dobře. Tak nazlob a nepokaž si to. Jsi skrytej talent , musím tě pochválit ty revoluční bouřliváku. 

                • Reakce na příspěvek:

                  K ilustraci Vaší osobnosti stačí citovat ze včerejšího příspěvku v diskusi:

                  " Mimochodem pana Posselta znam osobne . Moc sympaticky clovek.

                  Jednou prisla rec na budoucnost Česka - ma velmi zdrave nazory ten pan."

                  Ty "zdrave nazory" poznala naše rodina v roce 1938 - během odsunu

                  z Nového Boru - nuceného odsunu... Ty "zdrave nazory" nemůže 

                  komentovat tátův kamarád Pepík Horáčků, toho utrápili náckové 

                  roku 1944 v "Reichu" během Totaleinsatz - vrátil se popel v urně...

                • Reakce na příspěvek:

                  ...nu což... mladá bouřlivá krev, oheň v srdci! Tyy voe

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit