Přejít na výpis diskuzí

Zemřel kancléř sjednotitel a velký Evropan Helmut Kohl

16.6.2017 19:31
20 příspěvků

Ve věku 87 let zemřel bývalý německý spolkový kancléř Helmut Kohl, jeden z nejvýznamnějších evropských poválečných politiků, který se významnou měrou zasloužil o znovusjednocení Německa v roce 1990. V čele spolkové vlády stál 16 let, tedy déle než kdokoliv jiný. Výrazně se zasloužil i o zlepšení česko-německých...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Každý jednou zemře, tak čemu se divíte? 87 let je hezký věk.
  Je mi líto, že máme více jak 70 let po válce skoro 30 let od revoluce, ale platy nedosahují ani 50% toho Německého. Není se čím chlubit a je to jedno kdo byl u moci zda komunisté a nebo demokrati. Všichni by se měli stydět pro svou neschopnost a totální hloupost politiků.
  • Německo bylo po válce rozbombardované, ale díky Marshalovu plánu se ho podařilo znovu vybudovat. Nám se fronta vyhnula, USA nám také nabízely Marshalův plán, ale CCCP nám to zakázal a tak z vyspělé středoevropské země udělal stepní gubernii a navíc vydrancoval bohatá ložiska uranu, za které nám GB nabízela nevídaný blahobyt na mnoho desítek let. Místo toho jsme měli socialismus, tentokrát rudý, nikoli hnědý, a budovali jsme komunismus. A "odsun" na Sibiř, kterou nám vyhrožoval Brežněv už neměl sílu uskutečnit.
 • Sjednotil Německo- Rusové odešli z Berlína ale Američané svá okupovaná území tam mají obsazena dodnes. Ale tak již to je. Rusové hnali Němce od Stalingradu až do Berlína a jsou nyní špatní zatímco Američané bombardovali Plzeň, Prahu, Ústí nad Labem a je ticho po pěšině- jsou nejlepší.
  • Přispivateli,Rusové porazili Němce až do Berlína,ale nepřinesli svobodu,ale násilí dobyvatele.Američané sice bombardovali kdeco,ale svými,britskými a francouzskými silami zúrodnili během několika let t.zv.Západní Německo na záviděníhodnou ekonomickou úroveň.To Východní Německo pod okupací Sovětského Svazu žilo hluboko pod úrovní Západního až do sjednocení v r.1989.Chybí Vám objektivita.A vedení 2.svět.války bylo zcela odlišné na straně SSSR a záp.velmocí.Pro záp.velmoci byl lidský život rozhodující pro strategii boje,pro SSSR byly lidské ztráty vedlejší.Rozhodující byl úspěch na bojové frontě.
  • blbe BTW, ten sputnik ti opravdu tu kebuli vymlel
 • Německo mohlo být sjednoceno dávno, kdyby imperialisté nedělali problémy, nevytvářeli si z NSR svou předsunutou základnu a nechali sovětské osvoboditele aby vykořenili v Evropě fašismus.
  • Zloději nicku, škoda slov.
  • Sen sovětských osvoboditelů byl,bohužel,spojen s ovládnutím celé Evropy.Fašismus byl totiž pochován v den 08.05.1940.Copak jste chtěl "Občane" ještě vykořenit.Sudeťáky,kteří se nikdy nedomohli oficiální podpory?Zpochybňování Benešových dekretů?Jsou pořád pilířem ve vztahu k lidem chválícím Hitlera.
  • To zloděj nicku:
   V Německu budovali hitlerovci socialismus hnědý, v Rusku budovali stalinovci socialismus rudý. A obě bandy toužily po ovládnutí Evropy, kterou si rozdělily: Pakt Molotov-Ribbentrop. Představitelé západních mocností neprokoukly východostepní nájezdníky co je to za zrůdy a nechaly se ukecat hlavně E. Benešem, o němž se tvrdí, že byl Stalinův agent. A tak CCCP obsadil Střední Evropu a loupil, drancoval a znásilňoval, tak jak to mají ti stepní nájezdníci v krvi. Zatímco Západní Německo z velké části zničené válkou se za pomoci USA stalo přední ekonomickou zemí, ČSR jíž se fronta vyhnula CCCP kolonizoval, zotročil obyvatele, zavedl vražedný komunismus likvidující naše nejlepší lidi, vydrancoval bohatá ložiska uranu z vyspělé a bohaté země udělal ČSSR - češskuju sovětskuju socialističeskuju respubliku.
   • A co s tím nebohý Kohl?Byl to velikán a přihrály mu události.Nebyl by SJEDNOTITEL,nebýt změny v Sovětském Svazu.Tam bylo po desítky let zřejmé,že změnu nelze čekat odspodu revolucí,ale pouze osvícením osoby ve vedoucí funkci.A to se neuvěřitelně stalo.Kádrová rezerva ÚV KSSS Gorbačov byla na zkušenou poslána do Velké Britanie.Načichl tam demokracií a po svém zvolení do čela ÚV KSSS razil heslo "perestrojka" jako změnu ekonomickou i politickou.Právě osvícení Gorbačova umožnilo vyhovět Německu v čele s Kohlem požadavku sjednocení Německa.Gorbačov byl za to Západem uznán,doma je však za zrádce velikosti SSSR.
  • Máte to pěkně zjednodušené, zcela v intencích komunistické propagandy. Co byly země Varšavské smlouvy? To nebyly předsunuté sovětské základny? ....kde byl navíc jakýkoli pokus o změnu vždy brutálně potlačen sovětskou vojenskou silou. Víte kolik lidí bylo zabito v Maďarsku 1956?
  • Měli vykořenit i bolševismus - a byl by tu klid už dávno!

   A pokuď "osvoboditeli" nazýváte saubandu, co Československo okupovala po 21. srpnu 1968, tak to jen ukazuje, co jste zač!
   • nacisty kteří uvrhli celý svět do krve, ukazujete jaká jste lidská "úroveň" slušně řečeno. titul jste si na netu anonymně přiklepl sám, nebo vám ho prodali v Plzni dr.voštěpe?
    • Tady někdo vychvaluje nacisty? Asi neumíte pořádmě číst nebo alespoň zhruba pochopit smysl psaného textu.
     • smysl sdělených informací. S tím mají někteří lidé omezeného rozhledu problém. Psal jsem že osvobodili Evropu od nacistů 45 a nevyjadřoval jsem se k žádnému roku 68.
      • s pomatencem který plete páté přes deváté nemá to hlavu ani patu a popírá sám sebe. skutečně mne vaše podivné nelogické myšlenkové pochody překvapují. Asi je ztráta času od vás očekávat více.....
      • Vy máte sice rozhled asi neomezený, ale Vaše reakce je zmatená. Já jsem se k roku 68 rovněž nevyjadřoval. Zdá se, že v lepším případě jste chtěl reagovat na jiný příspěvek. Nebo nechápete smysl sdělených informací Vy.
 • Čest jeho památce - ať se místní bolševici po...!
 • se tu mažou příspěvky?
  • da
   YEAH !!

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit