Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • dzixy

    Není hrabě  jako hrabě. Porovnejte zemřelého se živým. Šternberg vs. Schwarzenberg. Nebe a dudy.  První si zasloužil  svá léta i klidné odpočinutí.

    • Pokud někdo trochu pracuje s historickými reáliemi, ví moc dobře, že Sternberkové se nemohou porovnávat s antičeskými  prokatolickými habsburskými Schlafenbergy. 

      Viz vystupování Josefa proti českým živlům za C.K. Rakouska, to byl pane "vlastenec!"

  • Kdyby nebylo Covidu-19, tak tady mohl být ještě třicet až čtyřicet let.

  • Hrad je pěkný, ale vytápění musí stát majlant. Chtělo by to vyměnit okna za plastová a zateplit zdi polystyrenem, aby to splňovalo limity pro nízkoenergeticky náročné budovy....😯

    • Super nadsázka, to by to musel dostat do rukou okresní stavební úřad v Benešově.  Jen aby na to nakonec nedošlo, až budou u vesla váleční ekologové plní marjánky. 

    • Plastová okna do tak starého hradu?

      Mnooo...............

      • Tomu se říká IRONIE, víme...?

        • "Myslel jste totiž,

          a v tom je ta potíž,

          že trocha ironie, nikoho nezabije...

          A proto ta píseň o ..."

  • Budiž mu země lehká.

  • Před lety jsem se svou (tehdy malou culíkatou) dcerkou navštívil krásný hrad Český Šternberk. 

    Seděli jsme ve stínu stromu a čekali, až se otevře prohlídkový okruh. Dcerku zaujal stařeček sedící na vedlejší lavičce (protože sama dědečka nikdy nepoznala) a tak jsme se dali do řeči. Byl to milý a na pohled chytrý starý muž. Posadil si dcerku na kolena a živě spolu (s tříletou holčičkou) hovořili. 

    Ke konci rozhovoru jsem se ptal, odkud že přijel a ten pán mi odpověděl, že tady bydlí. Ptal jsem se, jestli má na hradě byt a on mi s úsměvem řekl, že hrad je jeho celý. 

    Bylo to milé krátké letní setkání s milým a moudrým pánem, na které budu rád vzpomínat. 

    Čest Vaší památce starý pane. Bylo mi potěšením Vás poznat. 

  • Čest jeho památce - byl to bezvadnej chlap!

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit