Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Asi je dobré si přečíst ten výstup pana Orbána (není to přímo jeho osobní "dílo") celý a v originále - je dostupný na internetu i v angličtině.

    Můžeme diskutovat problém bezdomovectví z různých úhlů pohledu a přinášet řešení. Resrtikce kombinovaná s pomocí, vyžadující alespoň minimální aktivní spoluúčast dotčených.

    Jinak budou jen oběti dobra.

    Jen jsem se zasmál tomu trestu, že bezdomovcům bude zabaven majetek!! Super. Smradlavá taška plná haraburdí opravdu obohatí společnou kasu. 🙂

  • TheGGG

    ožralové a poveráci, kteří se ve svém bezdomovství vyžívají a otravují slušné lidi nemají na ulici co dělat...

  • Potenciální nebezpečí eurohujerského migračního běsnění není zažehnáno, takže migrační problém je latentní. Kriminalizace bezdomovectví je nedemokratická a vytváří nebezpečný precedent - která množina občanů bude příště kriminalizována ?

    • Kde bydlíš? si ustelu u tebe na dvoře no přece by jsi mne za to nekriminalizoval urcite mne u sebe na zahrade nechas, ja si tam dam celtu a par vetes co sebou taham JU? a ne abys mne vyhna to by byl nebezpečný precedent!   Jako co je spatneho dat bezdomovcum strechu nad hlavou? Ze kdyz nechtej a chtej bejt u tebe na dvorku tak je za to zavrou? 😀

  • KIMCID

    Rozumný člověk:

    https://www.tyden.cz/rubriky/domaci/politika/payne-eu-nas-oslabuje-a-musi-zaniknout_498411.html

  • Zákaz nic nevyřeší, jen to ukazuje na neschopnost přihlouplého populisty řešit problém.  I české "útulky" pro bezdomovce jsou strašidelné. Místo na fotbal by mohlo pár miliard směřovat na tyhle lidi, kteří jsou většinou obětmi státem podporovaného alkoholismu. Kromě Ruska a Klausova Vši-vegrádského spolku, je na světě málo zemí, kde si můžete koupit chlast úplně všude a prodají ho i malému dítěti.

    • TheGGG

      blábol, střadní a jížní amerika a mnoho zemí asie jsou bezdomovci a alkoholem a vším s tím souvisejícím zločinem prolezle... eurohujer jako vy si ale potřeboval rýpnout do v4... bordel jaký je v západních no go zonách, to je teprvé divočina

    • Je to teď tvrdé. Vzpomínám, když jednou před "listopadem" matka pekla vánoční cukroví a poslala mne pro láhev rumu, měl jsem v té době krátce po osmnácti letech, prodavačka mi nechtěla rum prodat a musel jsem domů pro občanku. Všichni z toho měli hroznou srandu....🙂

      • V USA jsem byl svědkem, že tři veselí boys seděli v parku na trávníku a popíjeli cosi z lahve v papírovém sáčku. Od amerických kolegů jsem se dověděl, že popíjení alkoholu na veřejnosti není dovoleno a mohlo by být pokutováno. Ale co mají v lahvi skryté v papírovém sáčku, to je jejich soukromá věc a nelze jim v tom bránit. Jo, jiný kraj, jiný mrav.

        • To je známá věc. Inu pokrytectví takzvané US demogracyje. Na povrchu huj a vevnitř fuj. Žeby to otevřeně zakázali nebo otevřeně povolili, to neudělají. Tak nahodí hezkou fasádu a pod ní plíseň....

  • Orbán začíná hitlerovatět... Co si Maďaři zvolili...

    • To ty hlupáku začínáš sluníčkovatět.Maďarský kluk je zatím ten nejsprávnější premier. Nemazlí se ani s vandrákama z Afriky ani s EU. To jen u nás se pořád přešlapuje. A policajt co autem sejme darebáka je kriminalizován.Bezmozci tobě podobní se derou na všechny vedoucí funkce.Jejda ti zas pofičí.

      • Hungaroši si po šestašedesáté válce (1866) prosadili změnu Rakouské monarchie na dvojstátí Rakousko-Uhersko a to byl začátek konce se všemi následujícími důsledky ve dvacátém století.

        • josef.chmela

          Neschopný člověk, jako ty, žije neustále minulostí. Rozumný a vzdělaný žije přítomností a budoucností.

          • "Kdo se nevyrovná se svou minulostí, ten je odsouzen prožít ji znovu" říká dávná moudrost. A prvním předpokladem tohoto vyrovnání se je tu minulost poznat a uvědomit si ji.

            Kdo žije jenom přítomností a nezná svou minulost, může být v budoucnosti velice nepříjemně překvapen.


            • KIMCID

              pořád to píšeš blbě.no ty nejsi ani schopen se poučit ani naučit.

    • KIMCID

      závist?

  • Orbán ten se mi líbí škoda, že nemáme taky takového rozumného politika. A že chudáčky bezďáčky umístí do špinavého útulku??? To je jako špatně že jim dá střechu nad hlavou a 3x denně jídlo? Nebo je špatně že bude špinavý??? No jaký si to uděláš takový to máš celý den nic nedělaj tak si ho snad uklidí a když ne... jejich věc!!!

  • Já bych pro bezdomovce měl práci......dělali by instruktory v kursech přežití. Takový parašutista vyskočí uprostřed neznámého území, v noci v dešti nebo zimě přijde o výstroj. Jak si poradí? Najít vodu, vybudovat přístřeší, zorientovat a zabezpečit se v neznámém terénu, přežít mráz....Užitečný kurs pro vojáky a třeba i adrenalinové turisty..... 

  • Když jsme se nechali v roce 1989 oklamat kriminálníky z Prahy, kteří si k svému podvodu neváhali vylhat mrtvého studenta, tak jsme nevěděli, že jim jde o navrácení majetku, který jim byl zabaven za kolaboraci s nacisty. A tito kriminálníci způsobili, že lidé přišli o práci a pak i o svoje byty. Pamatujete si na ty zločince, jak se nechali natáčet při likvidaci plotů kolem našich hranic a které bychom nyní tak potřebovali? Budiž tito zločinci navždy prokleti a doufám, že se brzo všichni sejdou v Pekle v jednom kotli vřelé smůly.

  • Div se světe!  Bezdomovectvi je ostudou kterékoliv země.  Stát by to neměl nikdy dovolit, dokonce ani těm,  kteří  si libují v takovém stavu žíti. Pro někoho je totiž život na ulici, bez práce, nutnost si na jídlo vyžebrat nebo hledat stravu v popelnicich kategorií svobody (dobrodružství).

    Jaký paradox: Umístění lidí v lepších podmínkách je nesvoboda a jejich obtěžování spoluobčanů na ulicích naopak svoboda. Jak je pokrytecké na jedné straně vytvořit takový systém,  kde pár lidí vlastní majetek, který  nezřídka získali různými spekulacemi a na druhé straně holedbat se dobročinností, která je vlastně hozená ohlodaná kost psovi z pánské tabule. A někdy stačí vystoupení umělce  gratis,  které stejně zaplatí středostavovští  posluchači.  Jediný  (sice velký) přínos je vedení lidí k solidaritě s ještě chudšími.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit