Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • moc nerozumím tomu, že podnikatel má nulový zisk , platí nejnižší odvody , má leasing na auto za dvě mega , žije v domě za deset mega.
    Zřejmě šikovný účetní , který mu neporadí jak zajistit důchod.
    Já vím - už je zabezpečený
  • Jsem zivnostnik a nejsem prijemce dotaci od statu .Stat dotuje vsechny vetsi organizace tak to se plati dobre dane kdyz nane dostanu ob statu dotace.Stat se o zivnostnika nestara ani nedotuje jen bere.Zivnostni musi vydelat na provoz,plat,odvody,plat zamestnancu dane atd.Pokut drobni podnikatele zrusi podnikani stat musi zadotovat.dalsi penize na odvody dani.
    • Vážená paní Dvořáčková, jako živnostník platíte poloviční odvody oproti zaměstnancům.
      Podle údajů ministerstva práce roční odvody průměrného zaměstnance na penzi v roce 2014 dosahovaly 76 116 korun. OSVČ v průměru za rok odvedla 32 184 korun.
      O daňových úlevách pro živnostníky ani psát nebudu.(Daň ze 40 procent zisku!)
      Tak nelžete, že nejste příjemcem dotací.
      Tímto stát dotuje všechny živnostníky.
      Když se Vám to nelíbí, tak se nechte zaměstnat, práce je dost. *3*
      • pravil závistivý ruský žalud od pásu v kolbence *15*
        • pravdu Sajmone, každej prus je žalud!
    • Dobře ti tak, měla jsi se lépe učit.
      • sklapni ruskej ksindle, jak přispíváš ty do rozpočtu státu ? smrdíš tu 24 hodin denně a dehonestuješ vše co nevytvořil bolševik, jsi odpad bonzáku BTW
  • Jednoduchá rovnice. Kolik platím = tolik dostanu. Když si živnostníci platí pouze zákonem dané minimum, tak pak brečí, že mají malý důchod. Když jsou neschopni více vydělat, více odvést na důchod, tak ať jdou dělat k pásu na 3 směny, budou více odvádět na důchod a budou mít ten důchod i vyšší. Ale to stejně živnostník s IQ tykve nechce nebo nemůže pochopit a bude i nadále nesmyslně brečet.
  • Všichni velice dobře víme, jak to chodí, že? Co si budeme nalhávat!
  • Já jsem živnostník nemohu marodit a podnikám již od revoluce.
    Platím zdravotní a sociální dneska deset tisíc měsíčně.
    U nás v domě bydlí spousta cikánů co mam 100% ověřeno jsou tam i tací je jim 25 let mají plný invalidní důchod jsou naprosto zdraví protože se mne ptaly zda bych pro ně neměl práci, ale říkají nikdy jsem nepracovaly. Mají důchod 8 000 Kč. měsíčně a já když teď půjdu do důchodu mam odpracováno 42 let, tak mi vychází něco přes 6 000 Kč. měsíčního důchodu.
    Prostě absurdní a pro mne nepochopitelné. Stát z nás dělá blbce.
    Ještě by mne zajímalo kolik berou muslimští utečenci co nic neodvádějí a nedělají.
    • Blbce děláte vy z nás.
      Pokud platíte jako živnostník zdravotní a sociální deset tisíc měsíčně, pak váš
      čistý měsíční příjem činí asi 100 000 Kč.
      http://kalkulacky.idnes.cz/cr_kalkulator-osvc-2017.php?


      *14* *14* *14*
      • Bože ty jsi nikdy nepodnikal proto meleš kraviny. Podívej se co jsi tam dal za kalkulačklu!!!!! A to co já jsem napsal.
        • To je kalkulátor daní a odvodů, je tam i zdravotní a sociální pojištění.
          Musíte si zatočit tím kolečkem na myši.
          *14* *14* *14*
    • Kecáš nebo neumíš počítat. Kdybys platil sociální 10 tisíc měsíčně, tak ti vyjde důchod alespoň 12 - 15 tisíc. Je otázka jestli těch 10 tisíc platíš už od tzv. revoluce.
  • Kolik do důchodového fondu zaplatili (event. jako předtím zaměstnanci přispěli) - tolik mají!
    Navíc - mohli si platit u kterékoli banky důchodové spoření, které je na financích státu (Bohu díky) nezávislé. O oddělení důchodového fondu od státního rozpočtu a - jako tomu bylo za Rakousko-Uherska, za 1. republiky, za Protektorátu Böhmen und Mähren, a vlastně až do roku 1948 - o finančně silném Penzijním ústavu si můžeme nechat jen zdát!

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit