Přejít na výpis diskuzí

Žižkovská Klinika bude vyklizena, aktivisté plánují happening

9.1.2019 16:58
šar 18 příspěvků

Ve čtvrtek dopoledne zahájí soudní exekutor Ivo Luhan vyklizení budovy v Jeseniově ulici na pražském Žižkově, kde sídlí Autonomní sociální centrum Klinika. Jak exekutor uvedl pro server Aktuálně.cz, nejprve zkusí situaci vyřešit po dobrém a ohledně případné asistence policie se rozhodne až podle situace....

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Letitá záležitost bývalé plicní kliniky na Žižkově je jen jednou z mnohých ukázek, kdy naprosto selhává tento stát. Zákony této země se nemusejí řídit různé pochybné komunity (squateři aj.).  Slušný a spořádaný občan jen žasne, co je možno zažívat v této "demokratické anarchii". Nedivte se proto představitelé státu, že lidé jsou otráveni poměry v této zemi a vyloženě kašlou na nějaké volby, které jsou jen pro srandu králíkům - nic se tady k lepšímu nezmění, vy političtí kecalové zprava, zleva, od středu napravo, od středu nalevo apod. Jen umíte kecat, kecat a zase jen kecat, pořádek a zákonnost zjednat neumíte. A vo tom to jééé.  • KIMCID

   je zajímavé že kdejaký pisálek či moula napadá hlavu státu za porušování zákona. ale tady je to naprosto v pořádku

   • Chlapče zlatej, ty jsi moc rozumu nepobral. Než na něco budeš reagovat, tak se snaž pochopit napřed napsané, ať nejsi za bl..

    • KIMCID

     já to chápu ale tys chyběl že?oni porušují zákon a nikdo nejedná!

 • Happening by to byl kdyby všichni aktivisti dostali ubytování za mřížema kde by si ovšem svůj pobyt museli odpracovat v uranovejch dolech...

 • KIMCID

  pendrekem po lebeni místo hepeningu.

  • To umíte, vy rudokožci, moc dobře, že.

   • Donucovací prostředky se používají běžně, v každé civilizované zemi, pokud lidé neuposlechnou výzev policie. Dokonce i v baště demokracie a svobody - v USA.

    Myslíte že třeba ve Španělsku (Katalánsku) stříleli do lidí, kteří chtěli vhodit lístek v nepovoleném referendu, rudokožci? A to dokonce zakázanými gumovými projektily?

    A co na to tenkrát evropští politici? Nic. Mlčeli a dělali mrtvého brouka.

    Jó, to kdyby se to samé stalo někde v Rusku, tak je z toho poprask světové významu.


   • KIMCID

    ale jo klidně si je nastěhuj domů. rudokožec? diky já se k Indiánům hlásím.vás soudruhy máme u zadele

 • Denně procházím kolem tzv. "kliniky." její obyvatele je víc cítit, jak vidět. jde ale o precedens.

  Pokud nebude objekt vyklizen od těchto individuí - mám potom stejné právo obsadit jakýkoliv nevyužívaný bytový prostor v Praze.

  Platí pro mě přeci stejná pravidla, byť nehulím marjánku, nenosím dredy a pravidelně se myji. Nebo ne? 

 • ""Proti exekuci se zástupci Kliniky opakovaně bránili, soudy všech instancí jejích námitky zamítly. Aktivisté i přesto odmítají prostory opustit

  .

  Ostuda našeho státu, že neumí vyhnat a potrestat extrémisty z nemovitosti, kterou nelegálně obsadí. A jaké námitky a soudy?Teď si zkuste představit dva případy a jen si sami odpovězte, jestli by vše mělo stejný průběh:

  1. Kliniku by obsadili nějací holohlavci, náckové, pravicoví extrémisté. Jak dlouho by je tam policie nechala?

  2. Stejná banda, která obsadila Kliniku by z podobných důvodů obsadila nějakou nemovitost patřící soudci, vrchnímu policistovi, politikovi. A znovu se ptám - jak dlouho by je tam policie nechala?

  A už vůbec nechápu ta soudní rozhodnutí všech instancí. To jako, že když přijdete domů a tam se vloupe skupina extrémistů (dle mého výstižnější, než aktivisté), tak nemohu zavolat policii, která je sebere, odveze a začne vyšetřovat, ale místo toho si musím najít jiné bydlení a podat žalobu k soudu a dva roky nebo jak tam jsou dlouho čekat, kdy je konečně někdo vyžene? Jak asi po těch dvou letech bude ta nemovitost vypadat?

  A teď si zkuste představit, že po těch dvou letech se tam dostanete, uklidíte, vymalujete a za tři dny vám tu nemovitost obsadí jiná skupina a budete absolvovat to samé. 

  Jak je možné, že tady něco takového prochází? Kromě aktivistů snad každý cítí, že je to špatně, ne?!

 • TheGGG

  vykopat tu feťáckou sebranku... no třeba až do afriky

 • Pokračování další kapitoly hrátek mezi aktivisty a zástupci úřední moci.

 • Panebóóže to snad není pravda.

  Pár feť..ckých sm..žek a "stát" si nedokáže poradit. To je opravdu nářez.

  Druhý den po uplynutí lhůty k vyklizení by po nich nebylo v normálním státě ani památky.

  A že se nějaká sm..žka přiváže na střeše ke komínu a nechce slézt - no my nemáme např. vodní dělo??? - byl by dole rychleji než blesk a ještě by se i bezplatně umyl. Do místností pár slzáků, ani se nemusí policie namáhat je vyvádět a mají to i s "desinfekcí" zdarma. Do pár minut je "vymalováno" a není dál co řešit.


  • Děkuji soudruhu cenzorovi za upozornění že všeobecně používané označení feť..cká sm..ška je pro označení existencí práce se štítících, zhulených a jinak ....... pro tyto stránky nepoužitelný.

 • Pojďme se vážení vsadit jak to dopadne? Osobně bych vsadil na to, že stát opět stáhne chvost a odtáhne.

  • Zatím bych vyhrával, impotentní policie opět nezklamala. 

 • Mají podporu od feťáckých Pirátů, tedy Serešovi děti!

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit