Přejít na výpis diskuzí

Zmírněte pravidla pro zaměstnání cizinců, žádají firmy vládu

10.1.2019 17:15
19 příspěvků

Zástupci firem vyzývají vládu, aby zmírnila pravidla pro přijímání cizinců. Navrhují zkrátit ze 30 na 10 dnů dobu, po kterou musí oznámení o volném pracovním místě být vyvěšené na úřadu práce a nepodaří se post obsadit. Dosavadní režim získávání sil ze zahraničí by pak měli mít možnost využívat i malí...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • V titulku chybí dodatek kvalifikované pracovní síly.

  Dovoz pologramotných individuí, kteří dřou rukama, potom se nalijou pivem a ve svém okolí dělají binec a nepořádek, asi nebude tou prioritou.

  Mluvil jsem s mistrem, který pracoval na renovaci Národního Muzea.Říkal něco v tom smyslu, že do tří let budou zase opravovat, protože tam dělali lidi, kteří nikdy nebyli v oboru vyučení, neznají technologie, postupy a tak to prostě "nějak" zbastlovali. České slovo jsi na staveništi neslyšel.

  Tohle tady chceme? Kolik lidí s IQ62 potřebuje Průmysl4.0?  

  Vím, poněkud konvenční a nepříliš korektní příspěvek, jen reflexe skutečnosti. Žiji totiž v Ruské kolonii Prahy a kromě burlaků vidím jen podvodníky, šíbry a podivné existence. To, že jsou to rusové a ukrajinci není špatně - špatně je, kteří rusové a ukrajinci se u nás uchytili.

  Našim vekslákům a podvodníkům to ale nevadí. Není na ně vlastně tak dobře vidět. 

 • Asi to s nedostatkem lidí nebude tak zlé,když si stále mohou dovolit vyhodit lidi před svátky, aby jim nemuseli platit sváteční volno. Slibovat náborový příspěvek, který stejně nevyplatí atd...

 • josef.chmela

  A to se vyplatí? Nabrat jako pracovní sílu Poláky, vozit je zdarma denně na 3 směnný provoz ze vzdálenosti 60 - 80 km, dát jim stejný plat a pracovní podmínky jako kmenovým zaměstnancům, tolerovat jim špatnou docházku do zaměstnání a špatnou pracovní morálku, přehlížet vzestup zmetkovosti o 100 - 200%? Ano, stále se to vyplatí přet tím, než by byly zvýšeny platy kmenovým zaměstnancům. Protože levná pracovní síla v ČR tyto ztráty a náklady bohatě vykompenzuje.

 • Pořádně zaplaťte nejdříve našim lidem..a nedělejte z cizinců levné otroky, co nám pak zůstanou na krku !.

  • jak jednoduché i ta nezaměstnanost může být nížší než prý 4 % což je prý procento lidí co nechtějí dělat a ouha ona je 2 % a co se tady ještě živí Slováků,Rumunů,Bulharů a Ukrajinců a jiné.jen ty kvanta nezaměstnaných Italů a Španělů tu naši ekonomiku míjí ,proč asi?Tak kdo tady lže že Babiši,díky těmto lidem rostou ceny bydlení a mzdy rostou velmi pomalu ,co na to Rusnok a ta hlava pomazaná z Hradu která varuje před růstem mezd a krizí ?To už se odehrálo v 90 se Slovákama kdy tady zabrzdili růst platů a ještě nikdo nechtěl stavět fabriky na Slovensku a logicky když do té země peníze nepřitečou tak nebude nic a každý se bude snažit odejít ,to samé Ukrajina , holt si pak investor musí vybrat vyšší mzdy a nebo produktivitu ale v každém případě je špatně že lidi odchází ze své země a mementem Evropy je Ukrajina.

   • Vy jste již v roce 2019 přišel na to, jak funguje kapitalistická ekonomika. Nebo jste k tomuto ohromujícímu poznatku dospěl již loni?

    Mementem evropy není Ukrajina, ale Německo a dovoz tureckých gastarbeiterů.

    Odchod lidí ze země není v Evropě nic nového - od Haliče po Irsko odešlo do Severní a Jižní Ameriky nezanedbatelné množství lidí.


    • A proč odešli bud je vyhnala bída nebo vládnoucí bludaři a kam zatáh Německo demokraticky zvolený Adolf (pravda s prachama od amerických bank).Kdyby se spojenci nezalekli že se Stalin zastaví na břehu v Normandii tak z Němců nezbylo nic.To je historie ,ale mě zajímá dnešek a budoucnost neb mám rád svoje děti a táky bych rád dožil ve společnosti které mi aspon drobet rozumím a ne v ghetu fabrik se Slovákama a Ukrajincema a už vůbec nechci abych než vystoupím z tramvaje musel pusti 12 pubertaků aláh akbar a dávat si řízek potají v kůlně aby mě náhodou někdo nenaprášil.

     Zatím ještě nikdo nevynalez nic lepšího než ten zpropadenej kapitalismus s demokracií.V jednom filmu se praví já ten systém nesnáším ale lepší nemáte.Nebo nevíte jak funguje socialistická ekonomika a předpokládám že jste se neměl možnost setkat se s lidma v Číně či v bývalém Sovětském svazu ,natož z USA.Pak by jste tady tak nekecal.Bohužel systém demokracie upadá vzhledem k nenažranosti ,kdy se kapitál vyvez jinam ,Čína,Indie a nevěřte tomu že v Číně jsou dnes menší výplaty v průmyslu jak v Česku ale na lidi a životní prostředí sserou ještě víc než bolševík za socialismu u nás.

     • Vládnoucím bludařem míníte například Jeho císařské a královské Apoštolské veličenstvo Františka Josefa von Habsburk?

      Rozumím tomu, co byste rád, ale nemáte žádnou šanci toho dosáhnout, v tom jste na tom stejně jako naprostá většina obyvatel Evropy.

      • aspoň to nevzdávám a to už bych prý měl🙂

       • Reakce na příspěvek:

        Z hlediska jednotlivce postupujete správně, zatímco z hlediska kolektivu (EU) je věc již ztracena.

        • Reakce na příspěvek:

         ještě jsem chtěl dodat až budou bohatí Američané a Evropané utíkat do Číny a do Ruska pak dám za pravdu všem kteří tvrdí že Západ stojí za nic.Kampak uklidil Babiš famílii -do Švýcarska  jo vyjímka pokud si není jistej Interpolem tak na Krym ,tam nemůže ani ruský Interpol.Kde studuje dcerunka Zemana inu soukromou školu ve Velké Británii.To jen na okraj až budete poslouchat žvásty babišovců,komunistů a okamurovců v čele se soudruhy BabišemZemanem.Sakra už aby se objevil nějaký Žižka,protože "slepejch" už tady máme tolik že nám pastelky nestačí.

         • Reakce na příspěvek:

          Můj spolužák mi před lety na základě zkušeností z Hamburku řekl: "Mizérie je to vlastně úplně stejná, ale to pozlátko je fajn."

          Nechápu, co máte všichni s nějakým utíkáním do Čína a Ruska - dekadence vždy přitahuje. Bylo to prokázáno i době před druhou světovou válkou, ne? 

          Babiš uklidil syna před Interpolem? To je významná novinka, odkud ji máte?

          Co se pak týče jeho rodiny, tak ta stále bydlí v Průhonicích, které pořád ještě leží v ČR. 

 • No je je než by firmy zvedaly výplaty tak sem radši dovezou půl Rumunska a Ukrajiny ,který to podnikatel slibuje že pokud nebudete dělat za nízké mzdy tak sem doveze půl mega Ukrajinců?No Babiš a ty lidi budou chybět doma a produktivita klesne a klesne ,nebo věříte že Španělům by tady byla zima i když jsou z Pyrenejí.No a než by zved odpočet daní na dítě pro pracující tak radši obědy zadáčo ,normální dítě normálních rodičů by se stydělo ,ale určitě se nebudou stydět ty jejiž rodiče léta vegetí na sociálních dávkách.😬

  • Wolfcastle

   Loni v září jsem viděl jak to dopadá když někdo dostává něco zdarma pracující rodiče musí svým dětem kupovat školní pomůcky ale ti nepracující nemusí jejich děti je dostanou zdarma... takže hned první týden školy jsem viděl partičku dětí z prvního stupně ZŠ jak po chodníku rozmačkává tempery a pohazuje pastelky hrozná psina to byla jak ti se nasmály... no do jednoho hnědočeši... a tak to dopadá když někdo dostane něco zdarma NIKDY SI TOHO VÁŽIT NEBUDE!!!  To bude jídel končit v koši!!!!

  • KIMCID

   pravda je že to není tempo a rust který by čr přivedl na uroveň západu.

   • pravda naše mzdy nás chrání před uprchlíky , ale to je slabá útěcha.To řeší jen jedna věc si přivandrovalec budeš dělat a když ne tak se seber a jdi tam odkud si přišel a ne že budeš vyžírat sociální systém a ještě poslouchat v mešitě jak tě ostatní vykořistujou a že na tebe čeká v ráji 12 panen.Teda mě ani nepřekvapuje že první džihádista v ČR je Slovák , no holt holečku i Čechách se musí dělat a ne poslouchat žvásty jinověrců.

    A tempo nikdy nemůžeme dohonit 50 let vyžírání Německem a pak SSSR a dnes to taky není žádná sláva.

    • KIMCID

     čsr se po rozpadu RU doakázalo postavit na nohy do dvaceti let než je sežral nácek.my máme 30let od sametu a je to v .....


     • jen 10 let trvalo než se ekonomika zvedla na uroveň 1990,což byl poslední rok započítaný jako ekonomika socialistického typu.90 léta kdy EU radila Klausovi aby prodal podniky zahraničním vlastníkům tak se radši na přání starých komunistických kádrů a veksláků v bankách "zhaslo" a když mu EU vyčitala černé peníze jenž on neznal ,že se přelejou do politiky ,dalších deset let.Na druhou stranu jestli to šlo jinak? ten pokřik když se prodávala Škoda auto a poptávka estébáků ,Junek,Soudek,Stehlík,Babiš, vytáhnout ze systému ještě něco.Nelze upřít Klausovi dobře nastavený nový systém daní ,zavedení DPH,a částečné ochránění úspor obyvatel před úplným propadem měny .

      Slováci kdyby neměli Euro a sazby uvěrů jak v Německu díky Euru tak jsou tam jen holiny z vytěženého dřeva a kdo má nohy tak je pryč,to je celá pravda o Euru a Slovensku.Ale samozřejmě stejně jako strašil Slováky Mečiar ,tak dnes tu je klika Babiš Zeman a lidi kterým to vyhovuje viz.nákup O2 a to byla jen nevýznamná předehra manipulace s měnou na přání,oslabovat korunu jako Euro , chápu , je s ním také s99,99%spjatá ale bezmyšlekovitě pokračovat a ještě se chválit? Rusnoku tak to seš trouba a to již od dob kdy si jako předseda penzijních spoření tvrdil že si na důchod máme šetřit od dětství a to bez ohledu zda máme děti či bydlení.Ještě chybí rady Gregra anebo Husáka který ssral prachy na Slovensko a kecy kterak slovenský vojenský průmysl s 10 letejma "moderníma" licencema z SSSR vyváží do celého světa,jo a to na sekyru kterou museli vykoupit pracující v České zemi a to v Čechách i na Moravě a Slezsku aby se zaplatila.Zastarání výrobního parku v ČR o 20 let to byla zbrojní výroba na Slovensku a dělení 50 na 50 ,kdy se zemi která nedokázala vyprodukovat ani 20% HDP dostávalo štědré pomoci od bohatší země,ale to by jsme ještě unesli ,ale podhodnocení měny 10 x vůči rublu a zemi kde chudoba a 20krát víc obyvatel čekalo na každý výrobek porobených zemí tak to nás dostalo o 50 let zpátky a oni si dnes ty národy SSSR myslí že nám pomahali.

      • KIMCID

       Oni to byly národy VS.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit