Přejít na výpis diskuzí

Zrušte bezdoplatkové zóny, žádají senátoři Ústavní soud

6.12.2017 19:52
šar 5 příspěvků

Dvacítka senátorů se obrátí na Ústavní soud kvůli vyplácení doplatků na bydlení. Ve středu odpoledne mu pošlou návrh na zrušení části zákona o pomoci v hmotné nouzi, podle které mohou radnice vyhlásit takzvané oblasti se zvýšeným výskytem nežádoucích jevů. V nich pak noví žadatelé dávku nedostanou,...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Smutné je, když musí o příspěvek žádat, a má na něho nárok zdravoní sestra,
  která pracovala více než 40 let a bydlí v tom nemenším bytě jaký je ve městě.
 • Obydlí nejchudších poznáte již zdálky - podle hromad odpadků okolo, dohladka vyšlapaného okolí a také podle toho, že se zchátralá budova ježí mnoha satelitními anténami jako lunární modul.

  Kdo chodí do práce, nemá čas na přešlapování z nohy na nohu kolem domu za neustálého kouření, nebo na celodenní čumění na televizi.
  Na vynášení odpadků si pracující čas vždy udělají - žít ve smradu s obtížnými hlodavci a žloutenkou se jim nějak nechce.

  Viděl jsem několik případů, kdy si bezdomovci vybudovali vcelku zdařilá obydlí, i s kamny na zimu, a nikdo je nevyháněl.
  Z místa se vyhnali sami - hromadami odpadků.

  Jak to řekl jeden obyvatel "vyloučené lokality" TV štábu - "Jen si to natočte, ať všichni vidí, jak se tu o nás starají..." *1*
  • To je problém společného vlastnictí nebo věcí zdarma... mají tu hodnotu jakou jste za ni vynaložil... tedy NIC.
   Takhle to prostě funguje vždy a všude... když je něco zdarma má to přesně tuto hodnotu.
 • S Ďéňou nesouhlasím. Základní listina práv a svobod nic neříká o tom, že jsme povinni platit lidem bydlení dle jejich vlastního výběru. Nebo že by každý měl právo na to bydlet kde se mu líbí bez ohledu na naklady.
  Základní listina práv a svobod hovoří přeci o právech a ne o povinnosti někoho vyživovat.
  Buď je Ďéňa lhář nebo máme každý jiný výtisk :D

  Možná jen nešetrně chtěl naznačit že je pochybný celý koncept příspěvku na bydlení.

  Pokud stát chce lidem kteří neumí sami ekonomicky uvažovat zajistit bydlení, určitě to nemůže dělat tím že jim vrazí prachy do ruky a nechá je v tom. Pokud chce stát zajistit živobytí vexlakum s pronájmy, tak ať to dělá tak jak doposud. ale ať nám netvrdi, že příspěvek na bydlení je charita, je to biznis pro vexlaky a očividně všichni senátoři za ten biznis kopou.
 • a jiných podobných alternativ by nechtěl bydlet ani rozumbrada Dinsbír.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit