Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Mimochodem, ten sestrih na zacatku mi pripomel.. Jakto že tu nemate recenzi na monkey island 2 lechuck´s revenge?? dokonce ani kartu hry *16*
  • Amylee.Anderson
    Prostředí se mi hodně líbí, to že tam neni akce beru jako plus, u takových prostředí vždy očekávam, co na mě kdy vlítne. Jenom se mi nelíbí ten pohyb pomocí posunů obrazu :/
    • sirWallace
      Adventuram skoro nerozumim.. Muze mi tedy prosim nekdo vysvetlit, v cem spociva ta atmosfera toho, ze na mne neco vlitne, kdyz vim, ze nemuzu umrit a ze tam neni akce ?? Nejak to nechapu... a rad pochopim :)
      • To je stejne jako u hororovych filmu. Tam je taky jasne, ze hlavni hrdina neumre, a stejne se bojite - bojite se proste toho, ze na vas neco hruzostrasneho bafne, a vy nevite kdy, kde a co. A to ke strachu staci.
        • sirWallace
          Aha :) No prave, ze jak komu :) Ja jeste nevidel horor u kteryho bych se nejak vazneji bal, jediny ktery za neco pro mne stal, byl 4.druh.. a proc ?? Prave proto, ze je tam malinko nastolene neco, ze bych se bat mel, protoze to muzu prozit realne :)
          A ze v hororu vim, ze hlavni hrdina neumre ?? Timhle nevedomim se prave horor ma prece lisit od klasickyho akcniho filmu.. Ze tuhle skutecnost nevim ! :)
          Kazdopadne dekuju .)
  • Hrál sem od nich scratches a díky příběhu a atmosféře sem se bál víc než u penumbry a amnesie.
  • Ještě stojí za zmínku, že engine Dagon, který pohání Asylum, Agustín uvolnil jako Open Source, takže pokud máte zálusk udělat vlastní hru v tomto duchu, můžete. Trochu jsem si s ním hrál a potřebujete se naučit LUA, ale udělat pár pohledů je otázka doslova několika minut. Kompletní zdrojáky toho teaseru jsou součástí balíčku, takže se můžete podívat jak se co dělá.

    V principu potřebujete 6 pohledů a je k tomu nástroj, který z nich poskládá sférickou bitmapu pro každý pohled. Zatím mínus je absence grafického editoru hotspotů (ten se má objevit), ale na druhou stranu je perfektní konzole přímo v enginu, takže můžete všechno zkoušet a ladit přímo v prostředí.
  • http://www.hrypc.cz#a_aid=4e5deea6e126e
  • Ta uvodni fotka ze jak vystrizena z American Horror Story - 2. sezona
    • Amylee.Anderson
      To spíš ocean House Hotel z Bloodlines :P
  • Si blázon, ale štát nemá peniaze na tvoju liečbu?
    Tk potom patríš do blázninca, aspoň toho vrituálneho. *1*
    Ak už budeš hrať, buď zošalieš z hororových efektov, alebo sa zblázniš z nudy.
    Pri hraní tejto hry nebudeš hráč, ale staneš sa pacient.
    Ja od človeka ktorý chce sto tisíc a symbolických 666 (kvôli identifikácii svojho nábotenstva), nič dobré nečakám. Snáď to tej korporácii ktorá to zatiahla v mene hráčov stojí zato. Mne tento vyslovený psycho-brak stojí akurát tak za vtip.
  • Adam_M
    Tak ze tam nemuzu umrit kdyz nebojuji?
    • Už si nevzpomínán, jestli jsem se Agustína přesně na tohle ptal, ale myslím, že ve hře umřít nelze. Opravdu to není Amnesia, spíš klasičtější point-and-click adventura. Nicméně - zeptám se a dám vědět hned, jak budu mít odpověď.
      • Tak potvrzeno přímo Agustínem Cordesem - ve hře nelze za žádných okolností zemřít. Přirovnání s Darkfallem někde tady v diskusi je trefné, jen Asylum bude technologicky dokonalejší
        • ucho
          hm. moc jsem si o tom nezjišťoval, ale celkem mě mrzí ten starý styl, kdy se jen vyměňují obrázky a kliká se, raději bych hru viděl plně 3D a mohla by vypadat stejně.
          zajímá mě tedy, jak se u tohohle řeší různá rozlišení a proč jim ta hra trvá 4 roky? i když je dělaná na koleně, tenhle styl zrovna nepůsobí, jako že by měl vývoj trvat déle než rok...
          • Tak až za rok uděláš adventuru s více než 100 takovýchto lokací, dej prosím vědět - rád se podívám. Samozřejmě včetně svého nového engine, grafiky, příběhu, nascriptování, hudby, namluvení apod. Musí ti ale stačit jeden grafik a pár lidí na externí smlouvu. :)
          • Čtři roky trvalo, než udělali komplet grafiku a dofinišovali tenhle engine. Uznávám, že je to zastaralý model. V podstatě vychází z Quicktime panaromatických enginů, které představil poprvé v roce 1996 Zork Nemesis. V Asylum Agustín přidal detailnější efekty, grafiku až ve FullHD a pak efekt houpání při chůzi. I pokud hlavní hrdina zhluboka dýchá a stojí na místě, tak se obraz pohupuje mírně. Při přechodu z uzlu na uzel se pak nový obraz přibližuje a stávající oddaluje, což - pravda nedostatečně - simuluje efet plynulého přechodu.

            Prostě, zvolili si tenhle typ enginu, osobně bych také uvítal plně 3D jako byla Amnesia, ale to je volba autorů. Zcela evidentně to bude "pomalejší" a méně adrelinalinová záležitost, než je Amnesia, bližší klasickým llogickým adventurám. Co se rozlišení týče, interaktivní teaser se spouští v rozlišení nastaveném ve Windows, testoval jsem 1920p a 1280p a oboje vypadalo dobře, takže s tímhle hra problém nemá.
    • deridon
      v Amnesii se taky nebojovalo a umřít se tam dalo snadno, stejně tak i v realu, pokud má člověk slabé srdce
    • O tý hře nic nevim, ale asi to bude fungovat jako v každý neakční adventuře ne? Nějaká možnost pro smrt tam asi bude...
  • Ked som zbadal ten ilustracny obrazok a precital si, ze ma ist o hororovu adventuru, prve na co som si spomenul, bol Undying. To bola neskutocna pecka...
    • PLuto.petr
      Jj, Undying byl pěkný horor, ale bohužel jenom akční střílečka.
  • Co je to na zacatku za Monkey Island????? Ten chci hrat!
    • To je ukázka z promo traleru, speciálně vytvořeného pro E3 2010 (nebo 2009?). Bohužel až takhle skvěle hra ve finále nevypadá.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit