zavřít
...

AMD zahajuje prodej procesorů Ryzen. Má se Intel bát?

Uživatelé, kteří si v několika posledních letech stavěli herní počítač sami, nebo si koupili zkompletovaný systém od výrobce či prodejce, volili ve velké většině případů procesory Intel. Řada Bulldozer FX od AMD výkonnostně oproti Intelu zaostává, i když v její prospěch hovoří výrazně nižší cena. Avšak...

Novější 1 2 3 4 Starší

• tomaš (anonym)
    0 souhlasí, 0 nesouhlasí
    INTEL je lepši to už core i3 ma stabilnějši fpska než ryzen ! jinak intel core xeon a i7 jsou nejlepši a core i3 utahne gta 5 na 60fps tak mi ukažte amd ryzen za 3500kč a hrejte gta 5 60fps high 1080p
    24.3. (6 dnů)

reagovat

• kolemjdoucí (anonym)
    1 souhlasí, 0 nesouhlasí
    Si pište, už se bojí. Bude muset zlevnit a o to tu jde. Zatím vyšli 3 cpu r7 (8-16) pro pracovni stanice nepřesahující cenu 15tis...a i na nich se dá vcelku dobře hrát. Až vyjdou šestijádrové r5, budou pro hráče luxusní. A to nemluvím o r3 až ty vyjdou může intel pohřbít jeho Core i3.
    Jinak jsem vlastníkem i7 2600K Sandy Bridge, poslední řada s ještě s poctivou pájkou pod Heat spreaderem. Takže buď se intel probudí a příští rok něco vydá bez prasopasty, a solidním herním výkonem za rozumnou cenu, nebo jdu k AMD.
    Pokud se konečně probudí i vývojáři her a upřednostní multithread výkon nad singlethreadem Intelu budou tu hry jak víno! *5*
    11.3. (18 dnů)

reagovat

• n (anonym)
      0 souhlasí, 0 nesouhlasí
      6 jadra budou dost mozna nejvetsi fail na hry, protoze budou 2x 3/6
      11.3. (18 dnů)

reagovat

• kolemjdoucí (anonym)
        1 souhlasí, 1 nesouhlasí
        Co já vím:
        AMD Ryzen R5 1500 (6jader/12vláken
        AMD Ryzen R5 1300 (4jádra/8vláken
        AMD Ryzen R3 1200 (4jádra/4vlákna
        *5*
        12.3. (17 dnů)

reagovat

• n (anonym)
          0 souhlasí, 0 nesouhlasí
          jo, ale vsechny puleny... to je ten problem

neni to 6 jadro, jsou to dve trojjadra
          neni to 4 jadro, jsou to dve dvojjadra

https://www.cnews.cz/znaceni-procesoru-ryzen-odhaleno-devet-cipu-r3-r5-r7-ma-stat-proti-core-i3-az-i7-6900k/
          24.3. (5 dnů)

reagovat

• n (anonym)
      0 souhlasí, 0 nesouhlasí
      a i3 pohrbil intel sam, kdyz vydal pentium g4560 taky s 2c/4t
      11.3. (18 dnů)

reagovat

• cmd (anonym)
    0 souhlasí, 0 nesouhlasí
    AMD drzim palce i ked som "Intelak", konkurencia je fajn vec. Ale ako tak vacsinou pozeram testy tak za tie peniaze mi nieje treba menit staru i7 2600K. Za tych 5-6 rokov co ju mam stacilo zatial menit len grafiku.
    8.3. (21 dnů)

reagovat

• Realtoltek (anonym)
    1 souhlasí, 3 nesouhlasí
    AMD to přeji. Intel jsem neměl nikdy ve svém kompu a nikdy mít nebudu :))). Tedy pokud bude něco jinýho než INTEL :)))
    7.3. (22 dnů)

reagovat

• Vlasec (anonym)
    1 souhlasí, 3 nesouhlasí
    IPC - instructions per cycle, tedy počet instrukcí za cyklus. Nikoli mezi-procesorová komunikace.

V podstatě je to číslo, které když vynásobíme frekvencí, tak získáme nějaký hrubý odhad výkonu na jedno jádro. Intel má IPC asi ještě o kousek vyšší, a vyšší frekvence k tomu. Ale novější hry už většinou dokážou využít více vláken a na starší hry, pokud nevyžadujete 240 FPS, stačí celkem cokoli.
    7.3. (23 dnů)

reagovat

• pelik (anonym)
    0 souhlasí, 7 nesouhlasí
    AMD a Intel = jeden vlastník
    7.3. (23 dnů)

reagovat

• czlukas tiscali.cz
    5 souhlasí, 3 nesouhlasí
    Jako pokud chcete z 1080Ti na 1080p vytáhnout co nejvíc (144, 240) FPS, pak je 7700K jasná volba.
    Na všechno ostatní je tady maste... eh tedy Ryzen R7 1700 *1*
    6.3. (23 dnů) upraveno v 21:15

reagovat

• Dworkin (inkognito)
    10 souhlasí, 0 nesouhlasí
    Přál bych AMD velký úspěch, protože Intel by musel začít zlevňovat. Ty procáky jsou ukrutně drahý. Nechci se ani domýšlet, co bychom za ně dávali, kdyby AMD kleklo a Intel si mohl neomezeně diktovat ceny.
    6.3. (23 dnů) upraveno v 21:05

reagovat

• cpu-kindergarten (anonym)
    4 souhlasí, 1 nesouhlasí
    amd aj intel si zasluzia uznanie za to kolko fanboyov dokazu vygenerovat aj v situacii ked 6-7 rokov uplne 8eru na desktop
    6.3. (23 dnů)

reagovat

• Zetko (anonym)
    2 souhlasí, 3 nesouhlasí
    Více jader určitě správná cesta. Vzhledem k architektuře konzolí bych řekl, že se více jader začne využívat více a více. Jsem zvědav, jak odpoví intel. Doufám, že to nebude jen přidáním jader. Rád bych viděl nižší ceny.

Pro stávající sestavy nemá samozřejmě Ryzen moc smysl. Museli byste přikoupit desku minimálně. I ve hrách je bohužel význam procesoru relativně malý, takže se dá hrát v podstatě i na dual corech - samozřejmě záleží hra od hry. Maximální slovo ale mají GPU. To se dost možná časem změní. Kdo by si chtěl pořídit nový systém a uvažuje o Ryzen, řekl bych dobrá volba. Jako upgrade dnes ne, jako koupě celého nového stroje ano. Stejně bych s nákupem ještě počkal do vychytání drobných nepříjemností.

Osobně by mě taky zajímala spotřeba a jak to topí. V tomto AMD dlouhodobě není jedničkou, přestože jinak jejich produkty považuju za skvělé (sám je mám, vlastním ale i intel).
    6.3. (23 dnů)

reagovat

• Ztko (inkognito)
      3 souhlasí, 0 nesouhlasí
      To už tady s těmi více jádry bylo ve 2012 a kam to ten bulldozer dotahnul víme všichni.
      6.3. (23 dnů)

reagovat

Novější 1 2 3 4 Starší

Tento formular nevyplnujte!!!
Jmeno:
Email:
Text:
povolené tagy

Přidej příspěvek

Přistupujete z neznámé IP adresy 54.205.60.171.
Opište kód z obrázku:   (Kód je nečitelný, ukaž jiný)

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PS4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Wii, 3DS, DS, PS Vita, iPhone a iPad. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Call of Duty, World of Warcraft, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield nebo FIFA.