Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • V souvislosti s prvotním uvedením her pouze na konzole, za absence PC verze, mě napadá variace na známý slogan "Kopírování zabíjí hudbu" - neboli "Kopírování zabíjí hry". PC je samozřejmě králem pirátství, čímž se tato platforma stala pro vývojáře nerentabilní a marginální. Výjimkou jsou hry, u kterých lze zajistit unikátnost každé kopie - a sice ověřovaním skrze internet, bez kterého by si spousta lidí to WOW-ko nebo StarCraft prostě nezahrálo a neužilo. A pak jsou tu výjimky typu Minecraft - hl. díky své platformové exkluzivitě a dobrému obchodnímu modelu.
    • Hm, a třeba že na xbox se pirátí mnohem víc jak na pc ti jaksi uchází...
    • Jenže ty slogany jsou blbosti, protože je to přesně naopak. U konzolí jde o HW, protože se na něj lépe dělá. Když budou na PC vycházet kvalitní věci, určitě si je dost lidí koupí. Nebo myslíš, že BO mělo problémy na PC?
      • Není pravda. Třeba na PS2 se programovalo hůře než na běžné PC, a přesto průlomové díly Grand Theft Auto série vznikly právě tam. Též o PS3 je všeobecně známé, že je pro programování těžká. XBox360 je někde mezi. A v oblasti hudby je potvrzením onoho sloganu fakt, že i spousta populárních kapel/interpretů prostě musí mnohem více koncertovat než v minulosti, nejlépe v rámci programu vystoupení hned několika interpretů zvučných jmen, aby si nějak vydělala.
        • Ne hůře, ale jinak. Podstatný je, že víš, pro co děláš. Až tohle bude mít i PC, dá se mluvit o dobré herní platformě. PS3 taky neni nijak extra odišné, prostě trochu jiné.

          Když někdo neumí dělat hudbu, tak se asi neuživí, za to já nemůžu. Když tu byl pack nějakých indie her, tak měli dva miliony dolarů během chvíle. V čem je teda problém. Kvalita se vždy kupuje, ale brak jen občas.
          • Třeba na PS2 bylo třeba programovat i v assembleru (což je otročina). A členit program na postatně více linií výpočtu (threads) za účelem využití hardwaru konzole (hl. v případě PS3), než pro běžné PC, samozřejmě těžší je. A protože je PC platforma tak rozmanitá, (skoro) nikdo se nebude zabývat s optimalizací pro dražší, početně méně zastoupené, konfigurace.
            • Naughty dog dělá taky některé části v assembleru. No a? To ještě žádnýho programátora nezabilo, když rozumí svýmu HW. PS3 tu bude třeba 9 let, tak se jim to vrátí. Více vláken je potřeba kvůli nedostatečnému HW v oblasti počítačů. Už dávno se nezvyšujou frekvence, ale jen jádra a jejich složitost, takže zase žádný problém. PS3 to má sice trochu hloupě udělaný, ale určitě to není takový problém, když o tom víš předem. A to každý vývojář ví a určitě máš plno knihoven.

              Na konzolích dostanou vývojáři k hráčům přesně to, co chtějí. U PC si musejí vybrat, jestli medium bude výsledek a vše ostatní už bude vypadat jinak. Lepší možnost je jasná.
    • sleepless
      Koncept ctenarskeho hlasovani jsme zvazovali, ale pro tento rok vynechali...nebyl cas to pripravit tak, abychom s tim byli spokojeni a bylo to nachystane poradne a ne uplacane, proste "jen, aby to bylo". Cili pristi rok s tim urcite pocitame! A mozna ze jeste v mezicase udelame alespon mensi pruzkum mezi ctenari za rok 2010, casu na to je porad dost :)
      • Jo to by byla paráda *4*
  • Co říkám hned dáte 1- jste ubohý ubožáci!
    • Mně se zdá že pro některý lidi to slouží jako volná diskuze. *1*
    • No hlavně že ty jsi lepší. A neprožívej to tak chudáčku.
  • best hra na PC mass effect 2
    fallout new vegas je v poho, ale pripada mi to vic jak datadisk, nez jako plnohodnotna hra
  • Doufám že Red dead redemption nevýjde na PC !! Kupte si konzole a nemečte *12*
    • Ale když nikdo ty konzole má rád tak ať každýmu se líbí něco jiného.
    • Konzole mně přídou jako zbytečnost možná dobrí na hry ale na hraní to není nic moc extra když se mi dostal ovladač pod ruce u známých vůbec jsem si nezahrál. *3* Ať žije svaté PC.
      • GuruSerpent
        Konzole jsou podle tebe dobré na hry,ale ne na hraní...chápeš ten paradox? *4*
      • To chce cvik.Já jsem to taky skoušel ,ale vůbec mě to nebavilo ,i když mě to docela šlo.Prostě PC je PC.Mě na konzolích štvě že spomalujou vývoj grafiky.Navíc je plno PC her,který jsou díky konzolím zmršený
        • Konzole spomalují možná tvou babičku ale hry rozhodně ne. Vše je jen o penězích a o tom co se vývojářům vyplatí. Takže spávně by jsi měl říct že lidé spomalují vývoj a ne konzole. Svádět problémy na spotřebič je dost trapný.
    • souhlasím s tebou :)
    • Hlavně to ovládání by se špatně převádělo. By se to muselo dost zjednodušit a to asi nechtějí.
      • si děláš srandu ne? jak chceš zjednodušit ovladaní z konzole ktery je to nejjednoduší co snad existuje?? to jako chceš aby už tak trapny automaticky zaměřování bylo jak aimbot a hitboxy velky jak stodola?
      • ovládání je u konverzí z konzolí občas pěkně na prd, u GTA4 bylo ale ok, problém bude v něčem úplně jiným..
        • OK ovladani v PC verzi GTA4 rozhodne neni. Je jenom ''hratelne''. K dokonalosti o ma sakra daleko. Obzvlast chuze pesky
    • Nikoho tu nezajímáš konzolisto!
      • chceš bonbón?
  • RDR je fajn (singleplayer), mulťák omrzí po pár hodinách. Zase další článek o ničem.
  • A pak se recenzenti divi ze jim nikdo v recenzich atp. neveri :-)
    • My nerozumět...
      • Amylee.Anderson
        jenom mu tam chybí "diví", češtine :D
        • A pak se recenzenti diví, že jim nikdo v recenzích atp lidi nevěří.

          Opravdu, teď už tomu rozumim...
          • Moje chyba omlouvam se uz jsem to opravil.Zrovna jsem hral a nezkotroloval jsem si to po sobe :)
  • Pokud se nepletu tak Red Dead Redemption neni pokracovani
    • Ale je první byl Red Dead Revolver.
  • Delate si srandu ? Me letos zaujala pouze jedna jedina hra a to Battlefield Bad Company 2 a hodnotim ji jako best of 2010, ikdyz top best hra to neni. Mozna jeste F1 2010 je dobre a to zavodni hry moc nehraju. Jo jeste sem zapomel na Minecraft ten je super.
  • Delate si srandu ? Me letos zaujala pouze jedna jedina hra a to Battlefield Bad Company 2 a hodnotim ji jako best of 2010, ikdyz top best hra to neni. Mozna jeste F1 2010 je dobre a to zavodni hry moc nehraju.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit