Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Zdálo se mi to, nebo tuhle nějakej trouba ve Fight Clubu prozradil pointu Her Story? Pokud to tak je, tak to prosím zcenzurujte, ať to nezkazí zážitek dalším hráčům. A pokud se mi to jen zdálo, tak to beru zpět.
    • jak dlouho bys chtěl držet spoilery pod pokličkou? pět let od vydání hry? nebo deset let?
      • Neomezeně. A není to o nějakém předpisu, ale o duševní vyspělosti každého jedince, protože pořád "dorůstají" další a další hráči/diváci/čtenáři, kteří dané dílo neznají a kterým spoiler zkazí zážitek (proto nedává smysl dávat nějaký "časový limit" na spoilery ve stylu "koho to zajímalo, už si to zahrál"). Dospělý jedinec podle mě může říct, že se mu např. konec Arkham City líbil, protože byl působivý a překvapivý a nepodlehne dětinské touze vyplácnout, jak tam XYZ udělal ABC, aby ukázal, že "on ví".

        Jedna věc je, že se někde v diskuzi zřetelně označí spoilery a pak se řeší, jestli je daný příběhový zvrat dobře vymyšlený nebo ne, co z něj plyne atd. Druhá věc je, vyplácnout dějový zvrat ve snaze být alespoň trochu zajímavý, čistě pro vlastní osobní uspokojení a na úkor druhých.
  • Osobně mi v tomto seznamu chybí Tales from the Borderlands. Pro mě určitě adventura roku a možná i hra roku. Jelikož jsem ještě nikdy před tím nehrál hru u které bych se tak nasmál. *15*
  • klasicke adventury sa musia v hrobe obracat z toho jak ich zaner zdegenerovali
    • Skutecne je hlavni hodnota klasickych adventur to, ze chodis z pokoje do pokoje pul hodiny a nahodne zkousis vsechny mozne kombinace veci, dokud se netrefis a hra te neodmeni dalsi minutou pribehu, nez se cely proces rozjede znova?

      Adventury jsou hlavne o pribehu - to kolem je nejaka ta omacka. Napriklad I Have No Mouth And I Must Scream je vsemi strasne ocenovana hra a je oznacovana za jednu z nejlepsich adventur, i kdyz se bez navodu v podstate neda hrat - tak obtizna je. Jeji skvely pribeh to proste vyvazil.

      Ja ti nevim, ale ja si ten pribeh proste uziju vic, kdyz se do te hry naplno na dve tri hodky ponorim a nic me z toho nevyrusuje. Absurdni zaseky a nasledne googlovani je presne to, co mi dokonale zkazi pracne budovanou atmosferu, ktera je klicova.
      • del0
        "Ja ti nevim, ale ja si ten pribeh proste uziju vic, kdyz se do te hry naplno na dve tri hodky ponorim a nic me z toho nevyrusuje. Absurdni zaseky a nasledne googlovani je presne to, co mi dokonale zkazi pracne budovanou atmosferu, ktera je klicova."

        Největší ironí je, že tohle není problém adventur. On to ani není problém. Spousta žánrů byla takových. Problém je spíš přístup "nehci, abych u hry musel myslet a nějak mě to zdržovalo". Ten způsobil, že hry zdegenerovaly, což by nebyl problém (nedá se holt nic dělat, lidstvo hloupne a vše kolem s ním), pokud se ovšem ta degenerace nezačne stavět na piedestal jako přednost.

        Mimochodem, pokud chceš atmosféru s příběhem a zároveň nechceš, aby ti ho kazila nějaká "přiblblá" interakce hráče, tak se radši koukej na filmy. Hry asi nejsou pro tebe.
        • Ty tvrdíš o složitý herní mechanice jako o něčem, co by se mělo glorifikovat. On nepopisoval, že by se u her neměl používat mozek, ale že googlovat na netu nějakej návod mu kazí atmosféru, v čemž má pravdu. Hra může být složitá, atmosférická a zábavná i bez toho. Dark Souls budiž příkladem - pro mě je to naprosto absurdní titul a nepochopím, jak někoho může bavit neustále proběhávat stejným koridorem za stejným bosem 20x za sebou. Tahle mechanika se používala u her v minulým století pro umělý prodloužení gameplaye, protože nebyl výpočetní výkon na vytvoření velkýho množství obsahu.
          • del0
            DODATEK.

            "ze chodis z pokoje do pokoje pul hodiny a nahodne zkousis vsechny mozne kombinace veci, dokud se netrefis"

            Pokud zkouší kombinace náhodně, tak je buď hra špatně navržená (o čemž pochybuju, většina puzzlů mívá nějakou logiku), nebo je lazy hráč, který... pokračování v předchozích postech.
            • nema cenu im to vysvetlovat...dnesni hraci su uz proste vymleti a lenivi...takze cim jednoduchsia hra tym lepsie zjavne...pouzivat mozog pri hrani je dnes uz zjavne narocne...predstav si ze by dnesne rpg nemali šipku, ktora ta zavedie az ku questu...sak by sa vsetci zblaznili...nedajbože aby tieto ich interaktivne filmy mali nejake logicke hadanky
          • del0
            "Ty tvrdíš o složitý herní mechanice jako o něčem, co by se mělo glorifikovat."

            To samozřejmě netvrdím. To mi jen neobratně vkládáš do úst. Už jen to, že používat mozek hned překládáš jako složitou herní mechaniku, což nebyla vůbec pointa. *7* Hra by měla od hráče očekávat nějakou komplexnější interakci než jen odklikat cutscény a odchodit koridor, popř. nabídnout nějakou formu výzvy, jinak může koukat na film, nebo to odehrát na YouTube, když si stěžuje, že mu jde jen o příběh. Nevím, co je na tom k nepochopení.

            "On nepopisoval, že by se u her neměl používat mozek, ale že googlovat na netu nějakej návod mu kazí atmosféru."

            Hmm. Aneb jak si protiřečit v jedné větě. Pokud potřebuje u hry hledat návod, tak a) buď nechce nebo b) neumí používat mozek = hra není pro něho = ať si zahraje radši interaktivní film (který si zřejmě plete s adventurou), v pořádku. Jen bych netvrdil, že DOBRÁ adventura je o tom, že jen procházím nějakým příběhem. Příběh může být i v arkádě, ale příběh nedělá arkádu, stejně jako nedělá adventuru. Herní žánr dělají primárně herní mechaniky, ne příběh. Jednoduchá logika.

            Mimochodem, s tím Dark Souls si mě pobavil. Já se bavím o používání hlavy při hraní adventury (pro které byly puzzly vždy základním prvkem) a ty uvedeš jako příklad akční hru, která je primárně o reflexech a koordinaci. *7*
      • Jsi trochu v extrému. Samozřejmě i takové adventury byly. Velmi těžce hratelné, ale rozhodně ne bez příběhu a kolikrát velmi kvalitního (například hra Woodrof).

        Drtivá většina klasických adventur ale je naprosto v pohodě a zcela logicky hratelná a pyšní se, troufnu si říci, příběhy, kterým může LiS i tiše závidět.

        Nepochop mne špatně. Mě se LiS líbilo, jen mne mrzelo, že to skoro žádné principy hry ani nemá. Vyplněné prostory mezi cut scénami několika kliknutími myši, která ti hra i jasně sdělí, jak a kde máš kliknout, moc hru nepřipomínají - a se žánrem adventury opravdu moc společného nemají. Jako interaktivní film to ale vůbec nebylo špatné.
        • Drtivá většina klasických adventur má aspoň několik případů pixel huntingu a naprosto nelogických hádanek typu "zkombinuj havrana s lubrikačním legem a odpal ho pomocí želvy do starostova oka, který následně spadne na kliku a otevře dveře". Spousta starých adventur prostě používala těžké hádanky k prodloužení hrací doby, logická řešení byla na druhém místě.
      • Ty starý adventury si aspoň na nic nehrály, jasně, byly občas hodně hardcore, ale byly poctivý. Na druhou stranu používat jednu grafiku na pět her (tedy sérií) a dávat hráči možnost voleb které nemají žádný vliv mi nepřijde úplně košér..
    • I když pominu jakýsi "vývoj" žánru, musím souhlasit, že tyto klikačky nemají s žánrem adventury nic společného.
  • Ja bych to dal presne naopak. Prekvapeni roku LiS a adventura roku Until Dawn.
  • Adventura je to dobrá nicméně teenage supernatural lesbian love story není jen tak pro někoho a vydržel jsem pouze první 3 epizody než mě to celé začalo opravdu s*át *1*
    • tak to jsi můj člověk! Lesby jsou naprd. Zakládám klan tvrďáckých GTA Online hráčů. Nechceš se přidat? Můžem hrát u mě.
  • Klobasor
    A co Sherlock Holmes: Crimes & Punishments,
    Tesla Effect: A Tex Murphy Adventure,
    The Wolf Among Us ?
    • Sherlock holmes je 2014, wolf among us vydání poslední epizody taky 2014 a hádej co, tex murphy je z roku
      .
      .
      .
      wait for it
      .
      .
      .
      .
      2014 gratuluju za naprosto zbytečný příspěvek
    • Sherlock je paradani, ale bohuzel rok 2014, takze vyhrat nemohl:(
  • Veskoslav
    1. Tales from the Borderlands
    2. Life is Strange (zatím 3 kapitoly)
    3. Soma

    Her Story je jedna z mála her, co jsem nedokázal dohrát. Příběhově určitě zajímavé, ale ten styl zpracování mě neskutečně štval. Já bych ocenil moderní vyšetřování atd. ne "VHS" retro. Škoda.
    • btw až odehraješ dohraješ všechny kapitoly, tak to hodnocení možná ještě přehodnotíš ;)
    • to proto že ti je 15 let a VHS dobu si nezažil.. to není tvoje chyba, prostě to není záležitost pro tebe
      • Veskoslav
        15 mi není, ale jo, dál si sni svůj sen, že si nepamatuji VHS, kazety atd. Mimochodem i když píšeš pod jiným "nickem" styl je naprosto nezaměnitelný;) To jenom tak na okraj, jestli si myslíš, že ti "anonymita" pomůže v menší debilitě:)
  • Stasis
    • fajn vizuál, slušné audio, jinak nuda šeď nuda nuda trapné puzzly nuda
  • no, LiS byl super, pro mě určitě překvapení, obsahově na herní poměry myslím dost strhující (když jste najednou v Dark Roomu..) a odvážný téma. ale ostatní jsem nehrál tak nevím jestli si to fakt zaslouží. ale nedovedu si představit, že by někdo ve stejným roce udělal stejně velkej krok dopředu.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit