Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Ahoj, zkouseli jste nekdo zaklinace s mody?
    Better Combat Evolved 2.0 at The Witcher 3 Nexus - Mods and community
    T.and.M - Threatening and manageable - Enemy scaling mod at The Witcher 3 Nexus - Mods and community
    Rebalanced Potions and Bombs at The Witcher 3 Nexus - Mods and community
    Better Loot Scaling at The Witcher 3 Nexus - Mods and community
    Mate s nimi nejake zkusenosti?
    Az vyjde druhy datadisk, tak bych si dal zaklinace jeste jednou, ale s mody - ktere doporucujete?
    • dávám ti sto mínusek
    • Asharak
      Ještě ne. Nejlepší je najít si prvky, které ti chybí nebo ti přijdu nic moc a zkusit je modifikovat. Zatím bych měnil jen obtížnost a možná lepší vyvážení zlata.
      • možná by z Geralta neměli dělat takového podpantofláka. Yenefer pískne a Gerarlt se běží přetrhnout, aby si sehnal nové šaty na ples, které budou barevně ladit. Yenefer Geralta teleportuje kamsi do jezera a on místo aby jí vrazil meč mezi žebra se pokorně připlazí omlouvat. To samé ty ostatní čarojějky. Conan by se takto nechoval.
        • Asharak
          Přesně! Možnost zabít Yenefer hned co ji poprvé uvidím. Budu hledat *15*
        • No ze by to bolo tym, ze je to Geralt a nie Conan? ;-) A ani Conan by nevrazil mec medzi zebra nejakej zenskej co by mu strelia facku, to si asi cital ineho Conana.
    • já si myslím, že tohle není sandbox ala Skyrim, tohle je příběhová hra a mody ti tu hratelnost nějak nevylepší, popravdě v té hře není moc co dělat, což se projeví po dohraní hlavní linie...
      • Hele, bud jsi je pouzil a mas s nimi zkusenosti a co k nim rici, nebo prosim nereaguj. Na fundovane odhady je tady dost jinych trolu, kteri se urcite ozvou.
        • nějaký nabroušený, ne? Málo sexu?
          • většina modifikaci do jakekoliv hry stoji za starou backoru, většinou se jedna jen o praci nekoho kdo ma potrebu ukazat jak by to udelal on a pak ceka ze ho někdo za to pochvali. TES hry mají vždycky tisice modu, ale tak 5% z nich je skutecne prinosnych. potřeba ruznych lidi zanechat v nejake slavne hre svůj otisk je spis smesna, a ocekavani spousty lidi kteří si mysli ze teprve mody udelaji z nejake hry to prave je ještě smesnejsi. Ale jestli ma někdo pocit ze když si prida do hry deset novych zbroji nebo jeho kun bude mit ruzovy ocas a klobouk tak si tim udela hru lepsi, tak mu budiz prano. ale moc se plete. Vim to, protože jsem byl kdysi taky takovy.

            PS: a jo, vim ze par modu dela skutecne hry lepsi, tak není třeba mi to připomínat:)
            • Tak ted se opravdu smeju *1*
            • já si hlavně myslím, že to stojí opravdu herně za starou belu, že by se ta hra musela předělat kompletně od základu, aby se mohly využít mody, což bohužel nejde. Doporučuji Samíkovi max nějaký sweetFX, HD textury, Zakínač stojí na pixelech a na spousty custcén, takže jedině takhle by sis mohl dopomoci k lepšímu zážitku.
            • A proč si trollíku nepřečteš názory na nexusu? Neumíš anglicky nebo co?
            • Diky za dalsi fundovany nazor. A ted znas ty mody nebo ne? Jestli ne, tak se te tyka shodna odpoved jako predtim.
          • Tys to nepochopil, me zajimaji realne zkusenosti lidi, kteri tyto mody pouzivali a vedi, jakym zpusobem hru modifikuji. Na nazory jinych lidi v tomto pripade, nejsem zvedavy, protoze jak bylo receno ve Statecnem srdci - Nazor je jako dira v ( ).( ), kazdy ma nejaky. Jinak sex v pohode.
  • Zaklínač chytá podobný hejt, jako chytá ve starších diskuzích Dark Souls. Většina trollů prostě automaticky hejtuje to, co se většině ostatních líbí nebo co je zrovna "in". Není to žádné "spiknutí" fanoušků DS proti Zaklínači. DS si tady taky užila své.

    VIRGI: Ale s tou Dark Souls, je pravda, že ty neustálé řeči o obtížnosti mohou skutečně v někom vyvolat dojem, že ta hra nemá žádné jiné kvality, ale to není pravda. Dark Souls má velmi silnou a dost jedinečnou atmosféru, je výtvarně velmi působivá, má krásnou hudbu a velkou roli v ní hraje zkoumání herního světa, učení se jeho zákonitostem, odhalování tajemství atd. Z té obtížnosti se stalo trochu klišé - je to těžká hra, ale jenom kvůli obtížnosti si popularitu určitě nezískala - to by nikoho nebavilo.

    Jinak, k protikladu Zaklínač vs Dark Souls, podle mě jsou obě série super. V roce 2012 pro mě byla hra roku Dark Souls, letos je to Zaklínač 3 - no problem. Snahy vyhrotit to, jakože ty dvě hry jsou protiklad (komerční Zaklínač vs. hardcore DS) jsou trolling a je třeba, nebrat ho vážně.

    A diskuze typu "co je/není RPG" je podle mě zcela jalová. Všichni chápeme, co jsou RPG prvky a všichni víme, že skutečná RPG je Dračí Doupě a vše na počítači je kompromis.
    • del0
      "všichni víme, že skutečná RPG je Dračí Doupě a vše na počítači je kompromis"

      Jistě. Diablo je přece stejným kompromisem z pohledu "převedení RPG do počítače" jako třeba Baldur's Gate 2. To je jako tvrdit, že nemá smysl řešit, jestli je líp udělaný combat v DS nebo v nějaký indie srágoře, protože vše je jen kompromis a jediný kvalitní combat je reálný šerm.

      Bacha na tyhle argumentační fauly. *7*
    • musím uznat, proti DS jsem měl taky předsudky. A když jsem si tu hru zahrál, tak jsem zjistil, že ty předsudky byly zbytečné a hra je to mnohem lepší než jsem čekal. U Witchera to bylo opačně, velká očekávání a nakonec trochu zklamání. Netvrdím, že je to hrozná hra, není, ale není skvělá.

      Ty diskuze co je a co není RPG mi taky přijdou zbytečné. Ano, hrával jsem Dračí Doupí, takže vím moc dobře, co je to RPG (role-playing game). Tyto stolní hry na hrdiny byly velmi populární v 80. letech, a počítačová RPG se z nich vyvinula. Začalo to tak, že počítač vlastně simáloval Pána jeskyně a hráč si vytvořil partu, klasicky bojovník, mág, kněz a zloděj. Většina RPG v 90. letech vypadala tak, že tam byla parta - série Wizardry, Might and Magic, Gold Box hry, Lands of Lore atd., a samozřejmě vrcholu to dosáhlo s Baldurs Gate, Icewind Dale, Neverwinter Nights 2. I dnes je pár vlaštovek - Dragon Age, Might and Magic X

      Pak se začaly objevovat hybridy RPG/adventura/akční hra - Ultima Underworld 1+2, System Shock, Deus Ex, Gothicy, nebo zcela originální akční RPG Diablo.
      Witcher 3 je kombinace RPG, akční hry
      Dark Souls je kombinace RPG, klasické plošinovky (arkády z automatů 80. let), akční rubačky.

      Hádat se o ty pojmy je akorát definice, jak uzce chápat pojem RPG. Pokud tradičně v původním významu, tak letos vyšlo pouze jedno RPG - Pillars of Eternity. Pokud šířejí (což se stejně dělá), pak je RPG i Diablo, Witcher, nebo Dark Souls. Každopádně je uplně jedno, jak se ty různé hybridy a cross-žánrové hry označují. Hlavní je, zda jsou dobré nebo nejsou
      • del0
        Drizzt: K tomu jedinému klasickému RPG, které vyšlo jménem PoE. Zapomněl si na Age of Decadence.
      • Drahy fundovany kritiku
        (vzdy me fascinuje, jak nekdo sam sebe dokaze, tak pekne ohodnotit),
        jak se koukam na Tvych par komentaru nize, tak mel by sis dat pozor, abys neskoncil jako banda obdobne fundovanych 15-letych youtuberu, kteri o lore/pribehu dark soul dokazi natacet i pulhodinova videa, kde rozebiraji, co presne znamenaji 4 vety napsane jako popisek brneni nebo ktere dozvedi u NPC, ktera prosla lobotomii, protoze vic nez 4 vety nedokaze vypotit. Tito fundovani kritici pak tvrdi, ze je to ta nejlepsi cesta, jak davkovat lore a pripadne i pribeh v RPG.
        Jsi na nejlepsi ceste dostat se do klubu - GGG, Rhulad a jejdasek si mnou ruce nad dalsi oveckou.

        *5*
        • Drahý trolle,
          ta nejlepší umělecká díla bývají často nejednoznačná, poskytují divákovi svobodu si do světa vložit své vlastní představy a interpretovat si ho po svém - viz třeba film Total Recall z 80. let a jeho úžasný závěr, na druhou stranu to nesmí být už moc, jako třeba filmy od Lynche, kde se význam toho filmu hledá velmi špatně a možná tam ani žádný není, pan Lynch si z diváků prostě střílí.
          Já v Dark Souls momentálně vydím buddhistickou mystiku. Curse of the Undead je začarování v koloběhu Mája, člověk ve hře postupně získává Humanity, aby se zbavil svého "hollowed" stavu, musí zazvonit na "Bell of Awakening". Zvon je budhistický symbol a probuzení je bráno jako probuzení se k buddhistickému učení. Všechny ty strohé střípky dialogů nebo design těch lokací mi do této interpretace zatím docela zapadají, ale jak říkám, jsem spíš na začátku hry. Ale ať je to s tím příběhem jakkoliv, tak atmosféra té hry je naprosto užasná - lokace, typy potvor. Pro mně osobně tato hra bude zcela jistě v mé TOP10 - po boku dalších užasných her jako Gothic 2, BG, PT, Wizardry, Ultima Underworld, KOTOR, Mass Effect

          Gamesrada to hodnotí jako nejlepší hru vůbec
          http://www.gamesradar.com/why-dark-souls-simply-greatest-game-all-time/
          US gamer - nejlepší hra od roku 2000
          http://www.usgamer.net/articles/the-15-best-games-since-2000-number-one-dark-souls
          Rockpapershotgun, což jsou hardcore rpgčkaři je taky dali na první místo
          https://www.rockpapershotgun.com/2015/07/10/best-rpg/9/
          • A jeste drobna technicka:
            lide, kteri do zebricku best RPG zaradi:
            Mass Effect 2, Deus Ex: Human Revolution, System Shock 2, Diablo II, coz nejsou RPG
            a dale o Diablu II, reknou, ze je lepsi nez Risen, Dungeon Master
            nebo o Skyrim prohlasi, ze je lepsi Betrayal at Krondor a podobne
            nebo nezaradi Lands of Lore, Realms of Arkania serii atd.
            ,budou stejne fundovani kritici jako jsi Ty. Pak se neni co divit, poradi v zebricku
            *7*
            • Jsem fundovaný kritik. Diablo laskavě nestrkej k něčemu jako je Risen :)
            • del0
              Edge list all time žebříček. Hmmm. Spíš bych řekl žebříček konzolových her a i tak je to total fail. Není tam Xenogears, jediné FF co tam je, tak 12. MGS jenom 5 díl. Tak hlavně, že tam je Tetris, Mario a Minecraft v top 10. Snad nejhorší list, co sem kdy viděl... *7* To vypadá, jako kdyby to vygenerovali náhodně a pak si jen dali svoje oblíbené GTA5, DS a Last of Us na vrchol... *15* Tohle si musím někam uložit, dobrý fór.
            • to že to nejsou RPG tvrdíš ty, většina hráčů i herních webů je k RPG počítá. Nejmíň RPG je asi System Shock 2. Mass Effect je hybrid FPS a RPG, stejně jako Witcher je hybrid šermovačky a RPG. Kde vidíš ten rozdíl? Obě mají příběh (imho ME mnohem lepší), obě mají vývoj postavy atd. Dark Souls je hybrid plošinovky (ano, typu Prince of Persia nebo Another World nebo R-Type) a RPG. A co je na tom špatného? Diablo byla (ať se ti to líbí nebo ne) geniální hra - ten příběh byl opět velmi rudimentární, žádné rozhovory atd, ale kde Diablo excelovalo byl vývoj postav, loot a souboje. Diablo je velmi návyková a zábavná věc. D1 i D2 jsem projel do konce několikrát. D2 jsem však nikdy nedal na nejvyšší obtížnost.

              A ano, Lands of Lore i Realms of Arkania jsou skvělé RPG, stejně jako Ultima 5+6+7, Dark Heart of Uukrul, Albion, Ambermoon, Darklands a další spousta her. Nelze očekávat, že u takovýchto se všichni shodnout na všech titulech. Mně tam třeba chybí spousta jrpg - Xenogears, Chrono Trigger, Chrono Cross, Final Fantasy, Phantasy Star, Xenoblade Chronicles. Ti borci co to dělali jsou očividně PCčkáři.
            • smíř se s tím, že Dark Souls patří mezi nejlepší hry historie. Např. i The Edge magazín zařadil Dark Souls na první místo historie.

              http://67.227.255.239/forum/showthread.php?t=1117812
          • Ach ano, ted jsi mi to vyjasnil. Uz to taky tak "vydím". *5*
            Ach ne, vize se mi ztraci, porad je to hra, ve ktere se z 95% pouze kydli respawnovane priserky jako ve starych plosinovkach typu First Samurai nebo Prince of Persia, kde po smrti zacinate na predem definovanem miste.

            Jinak mas dobre naslapnuto.
            • proč kopeš sám do sebe?
        • pořád lepší ovce v klubu DS než ovce v klubu hloupého Zaklínače...
  • Pro mne je RPG roku Xenoblade Chronicles X
  • Tak jsem teda temu Zaklínači prašivému dal opět šanci, už potřetí. Dvakrát jsem se na to vyysral, bo jsem nějak usínal nudou. No ponořil jsem se do teho tentokrát trochu víc a chytlo mě jak cyp. Nadávky beru zpět a zdvihám oba palce.
    • nejlepší lokace z celé hry byl White Orchard (Bělosad), pak už to bylo jen z kopce.
      • Ano, z tvého pohledu možná. Já se pořádně rozjel až ve Velenu.
        • Asharak
          No vidíš, já se naopak ve Velenu přehrál všech úkolů a dokola opakujících se soubojů, že jsem z razu vyrazil do Novigradu a první věc byla, že jsem dal 1k a vyplul do Skelige, sice pod levlený, ale co už, hlavní úkol se škáloval tak to šlo i na 15. *10*
          • Tož souboje tu spíš beru jako nutné zlo. No na Skelige jsem zvědav. Bude potym ještě nějaká nová oblast, nebo to tam hra zapíchne?
        • Velen ani Skellige právě Zaklínači vůbec nesluší. Ta "malá" mapa Bělosadu je prostě nejlepší, kdyby byly takový tři menší lokace místo hrozného Skellige a generického Velenu, tak jsem spokojen.
          • Dasik
            Mně přišlo právě Skellige naprosto úžasné... Mám z něj nejvíc screenshotů a má nádherný soundtrack.
            Bělosad taky super, Velen horší, ale je to válkou zničená země nikoho, tak čemu se divit. :)
          • Tož nechodím po každém otazníku, spíš se víceméně držím hlavní linky, ale občas narazím na nějaký větší boční úkol, co mě někam zatáhne, tam zas na další, no a dvě, tři hodiny v prrdeli. To se mi líbí. Bělosad asi docením až při druhém sjezdu, esi k temu dojde.
  • Panové Drizzt a pch-ora: No Veskoslav psal o japonském komandu ( hledám spojitost u s DS). Mne taky přijdu do diskuze pod Zaklínače, tak automaticky na mne vyskočí nějaký DS komentář. DS jsem si užil i dvojku, ale taky mám pochopení pro redakci a jejich výběr. :-) Což očividně hardcore fanoušci tvorby FromSoftware ne.
    • Mně je nějaká hra roku ukradená. Jejich výběr respektuju, ale nesouhlasím s ním. Dark Souls jsem do diskuze nevnesl já, ale zapojil jsem se do diskuze, kde někdo kritizoval Bloodborne. Z letoška jsem hrál jen 2 RPG - Witchera a PoE, a pro mne soukromě bylo PoE lepší. Chtěl bych si zahrát i Xenoblade chronicles, Undertale, Underrail. Uvidím, jestli na to někdy bude čas.
    • Doporučuji se někdy podívat pod články o Dark Souls. Nic proti, ale tady nic není v této diskuzi.
  • Tady docela hezký GOTY recap...

    https://www.youtube.com/watch?v=UrLSaDWXm_U
  • Tvorba postavy je jednou z nejhorších mechanik, která se kdy v příběhových hrách vyskytla. Ubírá hloubku a kvalitu charakteru na úkor maštění hráčova ega.
  • Nechtel by mi nekdo shrnout tech sedm stranek? Mam ocekavat nejaky moudra jenz mi vyrazi dech nebo ne?
    • Zaklínač je dobrá hra, ale z komára se dělá velbloud, za což asi vděčíme hypu.
      • Veskoslav
        Ano 90% herní obce od novinářů až po hráče podlehlo hype. Mě zase přijde, že zdejší japonské komando dělá z komára rovnou letadlo.
        • Ještěže tu máme tebe, erudovaného hipsterského herního connoisseura.
        • Tak to že Dark souls a Bloodborne přitahují ty, kteří za každou cenu potřebují nějakou exkluzivitu je stará věc... Otázkou je, jestli jen zase pindí protože jejich intelekt není doceňen anebo jsou tu i dobré připomínky. *4*
          • Já na rozdíl od tebe jsem hrál jak Witchera, tak hraju Dark Souls, takže můj názor/kritika je fundovaná. Naproti tomu ty jsi očividně hrál pouze Witchera a k DS máš předsudky. DS vypráví příběh jiným způsobem než Witcher. Ta hra zdaleka není tupá mlátička - je to mix RPG, arkády (plošinovky), akční rubačky, adventury. Ještě jsem DS nedohrál do konce, takže je brzo hodnotit celý příběh, když ho neznám, jsem spíš na začátku hry, ale myslím si, že začínám chápat, o čem ten příběh je a pokud se nepletu, tak je asi 1000x zajímavější než ta nuda v podobě Witchera. Witcher bylo trapné hledání - abys našel Ciri, najdi Krvavého Barona, pak najdi jeho dceru, pak najdi Marigolda, ale abys našel Marigolda, tak najdi Dijkstru, předtím ale ještě najdi Zkurvysyna, pak Zoltana a pak Vernona Rocheho, a až najde Marigolda, tak odjeď na Skellige a tak najdi syna a dceru a krále. Celé je to nezajímavé, nekonečně natahované, nemá to žádný spád a je to vyplněné tisícem utopenců a zbytečných soubojů.
            • @ Můžeš mi říct co za lore je v Zaklínači 3? Jediný co si pamatuji, že to lore doslova pošlapávají. Geralt se chová jako naprostý, omezený tupec a terminátor, který by smetl všechny okolo. Mágové jsou pod úrovní Zaklínače, Geralt musí zachraňovat Mágy(naprostý logický nesmysl) Zaklínač používá střelné zbraně, Divoký hon z mystického přízraku naprosto směšný nepřítel.

              Vedlejší postavy skvělé napsané? Dobře baron je v pohodě, i když to není zrovna dvakrát originální postava a takových najdeme 10 do tuctu, ale řekni nějakou další postavu, kterou vytvořil CDP, protože já si na další nevzpomenu.

              Ano, filozofie a mystika je rozhodně lepší než laciný humor(oblékaní do ženských šatů) a než sprostá mluva a nahé cecky...
            • tak si to zhrnme: W3 je pribehova nuda kde len hladas NPC. Ignorujme skvelo napisane postavy, vedlajsie questy moznosti volby alebo lore. Narozdiel od DS, co ako som sa dozvedel je aj adventura, kde dvojriadkovy monolog lobotomickej NPC vedie k filozofickym debatam o symbolike. Hlavne ze je to mysticke za kazdu cenu, to je in...

              To ze sa ti W3 nepaci a DS ano je jasne snad vsetkym navstevnikom TG kedze to spomenies v kazdej diskusii kde sa len mihne W3.
              Obe hry maju svoje kvality aj zapory ale vyzdvihovat pribehovu cast DS, no taaak...

              btw DS mam rad koli atmosfere a hratelnosti a v 1 aj 2 mam nahratych cez 70h each...
            • @Virgi,
              1) nenechal bych se odradit obtížností té hry. Ano, je těžká, ale není nemožně těžká, neférově těžká. S trochou trpělivosti to dokáže dohrát každý. Taky se mi do té hry nechtělo, protože je to velká časová investice a neměl jsem chuť umírat pořád a pořád dokola. Ta hra je těžká, ale není sadistická, jejím cílem není nekonečně frustovat.

              2) ta hra má velkou hloubku v podobě lore a příběhu, ale tyto věci tu nejsou vyprávěny explicitně pomocí rozhovorů nebo textů, spíš jsou jen naznačeny. Možná tu hru chápu špatně, protože jsem teprve tak v jedné šestině a spoilery na netu nehledám, ale podle toho co jsem pochopil, tak ta hra vychází z buddhismu a týká se osvícení. Dark Souls nebo ti nemrtví Undead jsou symbolem pro nás lidi, co žijeme uvnitř koloběhu Mája. A cílem té hry je osvobodit se, dosáhnout osvícení. Všechny příběhové věci v té hře - symbolika ohně, Bell of Awakening, Curse of the Undead mají symbolický význam
            • Podle toho co jsem o DS slyšela, tak to co si na ní fanoušci cení jej její obtížnost, která je tak drastická, že následně to přináší uspokojení těm, co její výzvu zvládnou. To ji dělá výjimečnou, je těžká a temná, to mě z toho vylezlo. Děkuji, ale to není zábava pro mě.
            • "ale všiml jsem si, že DS přitahuje fundamentalisty a lidi co netolerují, že by mohla být méně intelektuální či na menší úrovni hra, která je v očích široké veřejnosti více oblíbená..."

              To je dle mého blbost, jelikož Zaklínač bude vždy u veřejnosti více oblíbený, protože míří na masy, to si většina hráčů DS musí uvědomovat...
            • oslomrk,
              " lidi co netolerují, že by mohla být méně intelektuální či na menší úrovni hra, která je v očích široké veřejnosti více oblíbená... "

              já ti vůbec nerozumím, co chceš říct. Nezajímá mě, jestli je hra mainstreamová nebo není, jestli je západní nebo japonská. Zajímá mě, jaká ta hra je. Některé mainstreamové hry jsou skvělé - například jsem si hrozně užil Mass Effect trilogii, většinu her od Bioware nebo třeba Silent Hill. Naproti tomu jsem si užil i hardcorové nemainstreamové hry typu Dark Souls, Gothic nebo Wizardry nebo jrpg jako Xenogears, Final Fantasy.

              Prostě hry dělím na dobré a špatné. Dark Souls je hra 10/10, je výjimečná, jenže to nepochopíš, dokud si ji nezahraješ. Witcher 3 je 8,5/10, tj. hra sice velmi dobrá, avšak nikolik výjimečná či pamětihodná.
            • Já hrál DS a Witchera 3 ne :-) Nemám žádný předsudky, ale všiml jsem si, že DS přitahuje fundamentalisty a lidi co netolerují, že by mohla být méně intelektuální či na menší úrovni hra, která je v očích široké veřejnosti více oblíbená...
          • to mě nenapadlo, ale myslím, že jsi trefil hřebík na hlavičku. Žádný kvalitní argument proti zaklínači jsem z jejich strany ale nezaznamenala. proč by měl být třeba lepší příběh, když co jsem viděla gameplay Bloodborne tam nejsou moc ani žádné dialogy. Jasně dobrý příběh se dá napsat i na třech stránkách, viz pohádky, ale přeci jen dospělý člověk raději sáhne po knize, která má více než tři strany. Pohádky a obrázkové časopisy nechme dětem *4*
  • Jasně, Z3 má spoustu chyb, od soubojového systému, který často nefunguje jak by měl, přes tupost některých nepřátel až po obtížnost, která je od půlky hry občas k smíchu (a to hraju na "pochod smrti"). Jenže ten svět mě tak dostal, že Zaklínači s klidem všechny chyby odpustím.
    Pro mě je to spolu s G2:TNOR nejlepší RPG co jsem kdy hrál.
  • Prošel jsem diskuzi a jak "zastánci" vědmáka, tak kritici mají v mnoha bodech pravdu. Je i k zamyšlení, zda se vůbec jedná o RPG hru - tvorba postavy, což je jedním ze základních kamenů RPG her v tomto případě opravdu neexistuje - Geralt je pevně dán, nemůže si zvolit ani zbraň, ani bojové zaměření, ani povolání, ani jinou vlastnost. Což může být problém a jak je zřejmé z příspěvků hráčů, je to problém..
    • tak Torment má taky předdefinovanou postavu, i když Torment to je taky spíše taky taková kniha s ne moc dobrou hratelností.
      • Na ja, ale v průběhu hry můžeš v PT postavě definovat zaměření (zloděj, mág nebo ještě něco) pokud si pamatuju a každé má svůj specifický způsob boje, poškození, výhody, nevýhody. To v Z3 není - Geraltovi se mění víceméně akorát hodnota damage, co způsobí + pár kosmetických kravinek v boji a rozšíření znamení. Ta malá kuše s autoaimem spíš hru deformuje - nelétající potvory tak maximálně polechtá, létající a plovoucí příšery zase zabije na 2 rány.
    • Veskoslav
      Jasně, nemůžeš si udělat svoji postavu, nejedná se o RPG...Nevím, kde se lidi ve Vás ta debilita bere. Tady je jasně daná postava, která se nemění. Ale pičovat u hry o Zaklínači Geraltovi, že si nemůžu udělat hermafrodita Gertrudu, co by byl mág je asi stejně inteligentní, jako se naučit jíst lva tofu místo masa a tvrdit, že mu to prospívá.
      • poprosím smazat
        • Veskoslav
          Co zase chceš, Maxi? Kamarádi si s tebou nechtějí hrát? *13*
          • možná by stačilo udelat hru ze sveta zaklínače, ale geralt by nebyl postava za kterou bys hrál, byl by jen pribehove NPC
            • To ne, já chci hrát za Geralta, to je na tom právě to super!

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit