Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Hanzales
    Ono docela i ta bleskovka koliduje se zdejším hodnocením ;o)
    http://www.dualshockers.com/2013/12/27/best-games-of-2013-according-to-japanese-devs-the-last-of-us-dominates-nintendo-games-shunned/
    Docela začínám mít chuť si tuhle hru taky pořídit, samozřejmě také díky mnoha komentářům.
  • Například fotbal taky nemá rád každý..kvůli tomu ale zákonitě nemusí dostat nízké hodnocení, ne?? Beyond je jedna z nejlepších her, co jsem hrál. Jen více takovýchto her. Recenzent mi přijde lehce narušený, dle jeho přehnaných názorů na hru.
  • frantisek_nejezchleba
    Tak kapitoly 12 (Jako jiné holky) a 14 (Navahové) jsou natolik příšerné, že se mi ani nechce věřit, že by jejich scénář psal stejný člověk, jako kapitoly ostatní (zatím jsem u 15.). Hlavně u čísla 12 – to se jedná o něco natolik vymykajícího jak atmosférou, tak i jakostí, že nechápu, jak to mohlo skončit ve finální hře. Ostatní kapitoly za mě ale dobré nebo velmi dobré.
    • To byly pro mě nejlepší kapitoly! Hru doporučují všem!

      Grygare, Grygare .... za takové hodnocení by sis zasloužil facku.
  • dr.gonzo
    tak beyond prave hraju a skvele se bavim a tohle vase asurdni hodnoceni stale nechapu.
  • PLuto.petr
    Tak už mám Heavy Rain dohraný. Osobně bych hodnotil Beyond i Heavy Rain +- nastejno. V obou případech je příběh rozkouskován - u Beyond hraješ za jednu postavu, ale přeskakuješ v čase, v HR je sice čas pospolitý, ale zase přeskakuješ v postavách. Příběh v HR je víc detektivní a ucelenější, v Beyond mi to prislo vic emotivnější (a víc se hráč ztotožňuje s hlavní postavou, kterou ovladá pořád).

    Co mě u HR hodně vadilo je ovládání, tohle jsem nesnášel už v pravěkém prvním Alone in the Dark. Několikrát za noc se barákem nesla slova "kam to jdeš ti de*ile", když postava šla jinam, než jsem chtěl. To v Beyond to bylo intuitivnější a dostalo se mi do ruky hned od začátku. V HR je podle mě až moc QTE, radši si užívám příběh než furt jenom mačkat tlačítka.

    HR má určitě více rozvinutější, vícevrstvý příběh, ve kterém má hráč možnost ovlivnit, jak to dopadne. Otázkou je, jestli je to za každou cenu dobře, protože takhle vyjde spousta práce autorů vniveč, hráč se na některé části ani nepodívá. Dohrál jsem první konec a hned jsem jsem si zkusmo dal další dva různé. Ale vracet se zpátky do hry, abych tam něco změnil a pak hrál až do konce před řadu "otravných" scén (zvlášť, když nejde přeskakovat), to se mi nechce :-)

    Možná, kdybych to hral v obráceném pořadí (tak, jak to vyšlo), tak se na to divam jinak :-)

    Celkově shrnuto - obě hry jsou ideálním představitelem žánru "interaktivní film" (nebrat jako urážku), kde hlavní prioritou je příběh, jeho postupné vyprávění a sledování emocí hráčem, který má možnost svým konáním ovlivňovat v rámci možností příběh. Rozhodně to není náhrada za klasické adventury (logické uvažování tu není moc potřeba), ale je to ideální atmosférický zážitek i pro příležitostné hráče. Za mě obě hry 8/10.
    • Pre mňa bolo Heavy Rain,strašné klišé.Všetko sa dalo očakávať,a ešte aj ten príbeh.Ten je len obyčajná detektívka,ktorá sa ale snaží urobiť dojem na city,avšak to sa jej nedarí.B:TS bolo originálne,niečo iné,a krásne napísané (BTW hraješ za sexy kočku *3* ),tlačilo na emocie (SPOILER ALERT hlavne keď si prišiel za svojou mamou,ukončil si jej trápenie SPOILER ALERT)

      Heavy Rain by som dal 7/10
      Beyond: Two Souls by som dal určite 10/10
  • Tak trochu pozdě ale přece řeknu, že jsem Beyond včera dohrál a za mě solidních 8/10. Bavil jsem se velmi dobře, i když uznávám, že během hry jsem o příběhu a dění na monitoru nijak zvlášť nepřemýšlel -- tak nějak už instinktivně cítím, že u tohoto typu žánru je to spíš na škodu, ať už se jedná o film nebo hru.

    Namísto toho jsem se soustředil na zážitek jako takový a s tím jsem zcela spokojen. Neztotožňuji se s názory, že vyprávění bylo zmatečné a skoky mezi různými etapami života Jodie způsobovaly zmatek v tom, která událost se stala kdy. Díky časové ose, která se objevila vždy při načítání další epizody, jsem věděl, kam daný segment hry zařadit.

    Jediné, co bych asi vytkl, bylo místy nejasné ovládání (zejména pokud hráč jako Aiden měl likvidovat jiné entity z Infrasvěta), díky čemuž jsem nedosáhl některých "cílů", které jsem v tu chvíli měl (hlavně zahnání "pouštní entity" terorizující navažskou farmu), a to, že přechody mezi různými částmi vyprávění nebyly zcela vysvětleny (např. to, jak se z Jodie stal bezdomovec ve zmrzlém městě).

    Jinak jsem se ale ani chvíli nenudil a plné ceny, kterou jsem za hru zaplatil, nelituju. *4*
    • PLuto.petr
      Víceméně souhlasím. Mě ovládání překvapivě padlo do ruky (a to nemám s PS3 zkušenosti a při jediném adventurním pokusu s Sherlockem vloni na Gamescomu jsem ho skoro nebyl schopen ovládat). Pravda, použil jsem jednodušší obtížnost, kdy se Aiden pohybuje po předem nastavených trajektoriích.
  • frantisek_nejezchleba
    nechcu být hnidopich, ale vzhledem ke kontextu kritiky recenze to zde prostě musím napsat.

    Nejdřív budu citovat Lukáše Grygara: „Tvůrci také škrtí Aidenův dosah, jak se jim zlíbí. Je v pořádku, že hra si nastavuje vlastní pravidla, ale co s ní, když je pak sama konstantně porušuje?“

    A nyní cituji oficiální herní manuál: „Aidena s Jodie pojí vlákno, které však vidí jen on sám. Možnosti jeho pohybu jsou omezeny mentálním a fyzickým stavem Jodie i jeho samotného – někdy musí zůstat Jodie doslova na dosah, v jiných situacích se dostane o poznání dál.“

    *4*
  • Co to je sakra za recenzi?? Nekdy si rikam, jak jsou hodnoceni prehnane pozitivni a kdyz vyjde tato velmi kvalitni hra, dostane 5/10??? Takove hodnoceni dava games tem nejhorsim.. Prosim redakci o zamysleni se nad tim zda je Lukáš Grygar svepravny a mel by mit pravomoc vydavat recenze..
    • Za to se taky přimlouvám, pokud PAN Grygar takto hodnotí hry, nemá smysl, aby vůbec další hodnotil. Chápu, že to může být jeho osobní názor, ale tady píše recenzi za GAMES. Recenzent by měl být hlavně profesionál, nicméně o tom už měl PAN Grygar přesvědčil, že on jim není. Osobně nechápu, jak může takový člověk vůbec psát recenze, občas se to ani nedá číst.
  • PLuto.petr
    Tak už mám Beyond taky za sebou. A když nad tím tak přemýšlím, tak vidím rozporuplnost recenzí na internetu v tom, co hráč/recenzent od tohoto díla očekává. Není to klasická adventura, ale typický Cageovský interaktivní film. Jestliže k tomu člověk přistupuje s tím, že si chce užít filmový příběh, do kterého je zapojen ovládáním tlačítek a páček na konzoli, tak se mu musí tohle líbit. Naopak ten, co očekává nějakou větší interakci s okolím, logické úlohy či nějakou svobodu, ten bude na tuhle hru plivat. Rozhodně to není revoluční dílo, které se zapíše do herních dějin, svou kvalitu určitě má a pokud patříte do první zmíněné skupiny, jednoznačně doporučuju si to zahrát.
    • janchor
      Obávám se, že celá řada recenzí (včetné té mojí) má problém právě s tím příběhem, ne s tlačítky.
      • Mně se zdá, že s tím má akorát problém Váš Games.cz... Hru jsem dohrál a je perfektní.
      • PLuto.petr
        Mě se ten příběh naopak líbí. Pravda, nemůžu srovnávat s Heavy Rain, to jsem ještě nehrál (ale mám to připravené na stole a zítra bych chtěl začít), ale mě se ten příběh i zpracování líbí. Že je tam spousta klišé je mi celkem ukradené, mě jde o výsledný dojem a zábavu, což to splnilo beze zbytku. Kupodivu mi ani nevadilo to kouskování příběhu, ale uznávám, že pro pochopení a udržení dějové linie je potřeba to hrát skoro vkuse (což se mi podařilo). Kdybych si měl dávat větší přestávky a ztratil nit v příběhu, tak jsem z toho ztracený. Celkem i chápu, proč Cage tohle dávkování použil - díky tomu je možné střídat akčnější pasáže s těmi klidnějšími, příběhovějšími. Leč je otázkou, jak by to dopadlo, kdyby nechal příběh plynout od začátku až do konce tak, jak by to odpovídalo časové linii a nepřeskakoval. Myslím, že by to mohlo fungovat i tak. Pro mě největším záporem byly akční sekvence (hlavně ta ve vybuchující laboratoři), ale to už je z podstaty mé nátury, že na akci moc nejsem a preferuju spíš adventury.
  • frantisek_nejezchleba
    tak dnes si pro hru jdu. Myslím, že jsem dostatečně připraven si ji nejen zahrát, ale i nějak zanalyzovat. :) Prostě nevěřím, že Cage fatálně selhal.
    • michaliuz18
      cage nezlyhal, len recenzenti moc pohodlny co frflu na vsetko

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit