Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Prznitelé z EAWare dejte nám fanouškům her už pokoj a táhněte do prd..e!!!!!!Váš nášup umělecké integrity už stačil.To chcete Mass Effect zprznit svýma blábolama ještě víc?To Vám zmršení trilogie slavným barevným koncem a vylepšením Extended Cut nestačilo?Když už od Vás odešli borci jako Avelon tak RPG ve Vašem pojetí je akorát tuctová mlátička v koridoru, kde se hráč musí dostat z bodu A do bodu B, vše vymlátit.....Jak ubohý :((((( V Dragon Age2 dalším propadáku byly aspoń stupidní úkoly najdi=zabij nebo najdi=přines :((((To nám to hraní chcete znechutit ještě víc?
  • Nie je Bio ako Bio...
    S tým Bioshockom SI ZABIL *1*
  • Pardon. Tak jak je to za sebou, tak to vypadá jako série KOTOR. Proto to upřesnění.
  • Re: Cahir - Karpyshyn už odešel... A BG1 šéfoval ještě samotný Myzuka, design dělal James Ohlen. KotOR1+ME je zase Casey (a právě jemu vděčíme za ten žůžoidní konec ME3 - viz rozhovor s Waltersem).
  • Cahir
    963214785: Ale prosím tě, kde cokoliv implikuji? Mně jenom lezou krkem žvásty lidí, kterým když se něco nelíbí, tak mají potřebu svým názorům dodat punc jakési objektivní pravdivosti a naléhavosti v podobě "zaručených" zpráv ze zákulisí a konspiračních teorií (konec je odfláklý, protože se do toho vložila EA; konec je špatný, protože Casey Hudson se zavřel v kanclu a napsal si to celé sám bla bla bla). Tohle je NEJUBOŽEJŠÍ možná forma argumentace a používají ji politici, sektáři a další havěť, jelikož je to úderné, populistické, černobílé a dobře se to poslouchá. A lidi jdou jako stádo krav! Mně ale tyhle fakticky nepodložené zvratky a nicneříkající hesla nezajímají... Jestliže se někdo chce bavit o ME, tak ať se baví PŘÍMO o ME, tzn. o faktických nelogičnostech, o důvodech, proč je ten a ten charakter plochý/nevěrohodný, proč konec nedává smysl atd. atd.

    To jsou možná tak tvoje základní zásady psaní, takže se jimi klidně řiď. Já je mám u konečníku... Bůh je do kamene nevytesal a ani vědci je nedokázali... Snažíš se zavést pravidla někam, kde prostě a jednoduše nejsou. Už to, že v podstatě odmítáš jakékoliv vybočení ze zahnívajícího a uzívaného konceptu, jelikož je to žánr soap opera, svědčí o tvé omezenosti. Proč by to nemohlo být napříč žánry, proč se to musí škatulkovat? Mně je prostě nějakej koncept, podle kterého se denně chrlí stovky nezapamatováníhodných brakových šitů jedno.

    PS: ME tu řešit nehodlám, už se tu řešilo v předešlých článcích snad všechno...
  • par desetileti s beckovymi horory a scifo me poucilo, ze nic neni tak mrtve aby to neslo ozivit, pokud si to scenariste preji :D
  • Cahir: To je srandovní. Prvně se snažíš implikovat, že lidem kterým se konec nelíbil, jsou zaujatí, a těď jseš schopen ignorovat základní zásady psaní, jenom proto, že se ti konec líbil. Nebo že bych si nevšiml, že v Bioware pracují špičkový spisovatelé, kteří si můžou dovolit zpochybňovat samotné zásady psaní, dokonce i v k tomu tak nevhodnému žánru jako je space opera? *1*
  • Nad projektem dohlíží v první řadě Executive Prdoucer, což jsou Casey Hudson (ME) a Mark Darrah (DA), Muzyka a Zeschuk nejen, že nejsou vývojáři, ale ani projektu přímo nešéfují.

    Baví se někdo o grafikovi?

    Já se bavím o Lead Designerech, Writerech apod. To jsou lidé, kteří ten projekt tvoří a to nejsou ani Muzyka ani Zeschuk.

    Klíčovými postavami jsou lidé jako Hudson, Darrah, Laidlaw, Ohlen (lead designer obou BG), Watamaniuk, Gaider, Walters, Weekes, Kristjanson... Až tito odejdou, pak je důvod k obavám...
  • Osobne bych chtel RPG aby se ovladalo jako mass effect (Dragon Age na to jak o tom kazdy basni me nejak nenadchl mozna je to tim hernim systemem). Celkem my vadi ze Bioware ma znacky jako Mass effect a Bioshock na Unreal Engine 3 ale takovy Star Wars udelali na podle me horsim engine sice upravenym pro mmorpg ale pusobi misty textury jako kreslene. Snad budou delat Next Gen generaci her, osobne bych chtel vydet dobrou hru na Unreal Engine 4.
  • Nejsou ale vysoky manazer ma vetsi rozhodvaci pravo kde se bude spolecnost ubirat, nez nakej developerik co bastli modely.
  • Kdepak. EAware celou dobu tvrdili, že v tom tříbarevném hovínku se příběh Shep uzavře. Zase otočili a lhali. Klasika
  • Cahir
    Ne, to se nedá považovat za fakt. Je to jen názor hodně početné skupiny lidí, toť vše. V 21. století, v době, která má za sebou surrealismus, avantgardu, absurdní drama atd. atd. mi přijde velice úsměvné, když mi nějaký rádoby-spisovatel třetí brakové kategorie vnucuje, jaká jsou pravidla pro psaní. Faktem je, že neexistují ŽÁDNÁ pravidla, existují jen dobrá a špatná díla...

    Např. Mistr a Markétka porušují velkou část zásad z té tvé stránky, a přesto jde o jeden z nejvýznamnějších románů všech dob.
  • Cahir
    Muzyka a Zeschuk nejsou vývojáři.
  • Ti stejni lide co prave odesli????
  • Cahir
    Bioware Edmonton/Montral = Bioware. Na klíčových pozicích jsou stále ti stejní lidé jako před deseti lety...

    Bioware Mythic (Ultima) a Victory (Generals) jsou jiná studia.
  • Další DLC do ME3 multiplayer? This made my day :))
  • Vidlec
    Tohle už není BioWare, sice se to tak jmenuje, ale není. To je jako kdyby GM koupilo Ferrari a pak všechny svoje automobilky přejmenovalo na Ferrari - Detroit, Ferrari - Paris apod. *3*
  • Cahir
    Pěknej hate rage, díky! Kromě toho, že na hru nadáváš (bez argumentů) a prohlašuješ, že hra ti nepřijde ukončená (i bez EC a Leviathana mi všechno dávalo smysl, beru je tedy jako bonus), nenabízíš vůbec nic...

    Tedy ti jen odpovím, že s ničím v tvém příspěvku nesouhlasím. *3*
  • Ja jsem pro temny a surovy sci-fi single :D
  • originalny ending bol cliffhanger, EC spravili iba preto lebo fanusikovia im ukazali ako posrate to tam v hlavach mali Walters a Hudson ked to zbuchali a nehovoriac o tom ze EC neopravuje ziadnu z vyraznych plotholes a este aj pridava niekolko nezmyselnych. Okrem toho EC bolo retcon originalu v niekolkych smeroch nehovoriac o tom ze EC je dokaz toho ze BioWare klamal niekolko-nasobne len preto lebo ani sam netusil co za blud to vytvoril.

    Hlavna chyba endingu bol proste fakt zobrazenia hlavneho hajzla v poslednych 15 minutach hry z uplne zvrhlou a nefungujucou logikou nehovoriac o urazlivej forme ktoru zvolil, EC ponuklo este viacej dementnej logiky a DLC-cka ktore su uzko späte s centralnym pribehom ME3 su vpodstate len dokaz toho ako nedokoncenu hru si dostal...

    Ak by nikdy nevydali EC tak by si mal Leviathana ako jediny zdroj toho co pravdepodobne bolo na konci hry - teda Catalysta, to by ti nesmrdelo ako okradanie vlastnych fanusikov alebo ako nedokoncena hra ?

    Okrem toho je tu dalsi fakt, celu hru stavias nieco co by malo zastavit Reaprov, no v poslednych 10 minutach ti pride nejaky maly smrad (EC) ktory je schopny ti povedat celu esej o Reaproch, jeho agende, jeho tvorcoch ale ... ale o tvorcoch a dvovode Cruciblu, taktiez preco a ako to niekto vytvoril - tak nato zrazu nieje cas.
    Nehovoriac o DLC Leviathan ktory ti vpodstate len povie to co uz vies a aj napriek tomu ti zamlci povod Crucible - ale preco ? Ved teraz mame casu dost... Dalsie z DLCciek ktore budu nasledovat si zobere pravdepodobne dalsie z kvanta chyb endingu a takto sa ich budu snazit retroaktivne opravit cestou platenych DLC-ciek. *4*

    Toto ma daleko od dokoncenej hry, to ma daleko od umenia... vlastne to ma daleko od vsetkeho cim sa Mass Effect kedysi mohol pysit ... ale vlastne k jednej veci to ma velmi blizko a to je pocet a velkost klamstiev ktore BioWare povedal za posledneho 1,5 roku...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit