Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • No tak se opět ukázalo, že veřejnoprávní televizi, nebo aspoň její program by neměl vést člověk, který kulturně zůstal někde v 80. letech. Podívejte se na RE-PLAY! Za krátký čas si vytvořil velký počet fanoušků a získal kontakty a sponzory. A přitom vařil z počátku z vody. Game Page měla slušně naběhnuto ale bohužel jí zlomila vaz nízká stopáž, odchod Šárky, a ošklivé virtuální studio. Přitom by bylo tak pěkné mít zase hodinový pořad, kde by se věnovali progamingové scéně, třeba i okomentovali nějaký pěkný zápas a navštěvovali akce. Bohužel místo toho dostaneme další dokument o rybaření a o sokolech. Nic ve zlém ale Čt si stěžuje na nízkou sledovanost a tímhle si třeba odpálila veškeré hráče...
  • ja už dlouho sleduji počínání české televize a to od podivného výběru pořadů až po tisícleté težko-sledovatelné filmíky pro náročného diváka... už se nemůžu dočkat až nám ČT předvede nový claim, který ponese tuto novou ideu: ČESKÁ TELEVIZE, SEREM* NA LIDI!
  • Je vidět, že sametově bolševická fronta plynule navázala na tu předlistopadovou, co se týče házení špíny na křesťany a vše s nimi spojené. Legrace je, že nejvíce jim vyčítají tmářství a nevzdělanost hrdí ateisté, co nenapíšou jedinou větu bez hrubky. *1* Ale to není tak úplně podstatné. Co se týče pořadu samotného, můj názor zní, že televize jako taková je médium do jisté míry překonané a tak mi absence pořadu o hrách v televizi vůbec nevadí. Stejně jsem to naposledy pravidelně sledoval v době, kdy to ještě uváděla Šárka Jávničemnejedu. Dnes může takový pořad klidně vycházet jenom na internetu a jeho fanoušci by tak o nic nepřišli. Už není rok 1995, kdy mělo internet pár lidí v republice a v televizi řádil pořad Bad influence s tou slečnou s účesem na Roxette.
  • mirekdusinojc
    Asi mě tu ukamenujete, ale se stanoviskem ČT souhlasím. Co se týče názoru Aleše Smutného, s něčím 100% souhlasím a s něčím zase vůbec. Argument, že když platíme koncesionářské poplatky, měli bychom mít právo na pořad o hrách, nehledě na to, že cílovka GP rozhodně ony koncesionářské poplatky neplatila, ale to je teď vedlejší. Stejně tak by svůj pořad mohli chtít metalisté, sběratelé známek, milovníci koní a další skupiny. Možná namítnete, že hráči jsou mnohem větší skupinou, ale z pohledu ČT je tato skupina zhruba na stejné úrovni. Myšlenka, že veřejnoprávní televize by měla sloužit veřejnosti ve smyslu, že nabídne veřejnosti co nejširší nabídku, aby si každý mohl vybrat je mylná a trochu mimo. Veřejnoprávní televize by měla sloužit veřejnosti tam, kde nemůže sloužit komerční sféra. Například takové pořady pro queer komunitu. Na druhou stranu je otázka, jestli dokáže ČT zaujmout diváky, aby na druhý kanál opravdu přepnuli a neměli ho za nějaký hipsterský intoš kanál.
    S čím však u Alešova názoru souhlasím je fakt, že by se ČT měla víc starat o povědomí o hrách obecně, to nemá nic společného s jedním pořadem ale s celkovým chováním, jak už tu bylo řečeno. Informovat diváky, že existuje nějaká E3, a inteligentně jim přiblížit, co to zhruba je, ne tak, jak to většinou Nova a bohužel i ČT dělá, že si pak běžný člověk myslí, že hráči žerou malé děti a obcují s čarodejnicemi na Filipových kamenech. Hry jsou podobné médium jako kniha z pohledu televize. Nejsou pro televizi tak atraktivní, protože mají jiný rozměr, který v televizi nejde dobře prezentovat. Ovšem pokud bych měl volit ve veřejnoprávním médiu mezi pořadem o knihách a o hrách, tak dám přednost tomu prvnímu. Spočítejte mi kolik existuje herních medií v Česku a kolik médií, které se věnují literatuře. Asi to budou docela rozdílná čísla. And now let's the hate begin!
    • No uvidíme, jak naplní program nové televize pro děti. Když se tak dívám na program ČT2, je to taková zvláštní směsice pořadů - drtivá většina je vhodná spíše pro starší diváky. Většina jsou dokumenty a magazíny. Ať je to, jak chce, ČT jako celek potřebuje řadu změn a nějak konsolidovat svůj programový obsah. To je prostě fakt.
    • Úžasný jak se to dá někdy jednoduše, rozumně a pěkně vysvětlit *3* Nice one!!!
    • Hairy_Ass
      Souhlas.
    • claymen
      singed (kromě poslední věty :D) Jenom mě při čtení napadlo, proč si např. gamesáci nenajdou čas, nesesmolí koncepci a nenacpou to do čt.. asi to chce hodně času. Kolik z hráčů se dívá vůbec na televizi? Možná když zapínám xbox si projedu čt24 a dvojku..
    • S timto souhlasim na sto procent.
      • Slotermeyer
        mirekdusinojc: Toto je vskutku kvalitní názor. +1
  • Cimz v podstate rikaji ze hrani her je masovou zalezitosti. Ze by se zacala pomalu situace menit. Presto je Gamepage skoda.
  • Tak teď už je mi jasné, proč Game Page nahradí křesťanský pořad. Z téhle diskuze je to zřejmé. Nic videohráče tak nerozvášní, jako diskuze o křesťanství. Oni to vlastně dělají pro nás. *1*
    • Jo, není nad to se dívat na bledou vyhublou jeptišku, jak hovoří o dobrotě Pána. *1*

      To už mi přišlo lepší koukat na Mášu, jak se marně snaží říct něco duchaplného. *3*
  • Dovolím si citovat jednu větu.

    "If religious people listened to arguments, there would be no religious people."
    • Pokud vim tak existenci boha jeste nikdo bezpecne argumenty nevyvratil ale treba se mylim. Nekdy si rikam jestli to neni pravedpodobnejsi nez ze nahodou z niceho nic BUM a objevil vesmir :D
      • Kronoss1
        To samé se dá říct o Bohu či bozích, taky je nikdo bezpečně nepotvrdil.
      • Hairy_Ass
        Tak přijít s nějakou teorií (třeba o superstrunách ala co bylo před Velkým třeskem) je pořád lepší, než prostě "vědět", že tady Bůh byl "odjakživa". *3*
        • Ja teda jsem zatvrzelej ateista neberte me spatne jen mam dneska takovou rozverne opozicni naladu :D
    • smejki
      nepravda. jenom by zde nebyli dogmatici.
      • Asi máš pravdu. Zůstali by i ti, co potřebují v něco věřit "for the sake of believing".

        Ale pro ty bych našel i spoustu lepších věcí než něco, co neexistuje.
  • vcelku to i chapu. Poplatky za pc platit nemusime a vizualne televizni dilo prehravani traileru a gameplaye opravdu neni. Reklamu tomu CT2 urcite neudela a pripadne mi to, jako probirat v radiu televizni tvorbu. Po par poradech jsem to prestal sledovat, nic co by pred tim nebylo na netu. Akorat max. dvakrat do roka jsem omylem sledoval. Radsi at tam daji opravdu nejaky nezavislou tvorbu, ne zpravy z mainstreamove zabavy.
    • a jen tak bokem. Pokud pujdu s dobou, budu snad chapat, ze lide co sleduji CT2, maji PC a internet... *3*
  • Kdyz mohou krestane odsuzovat homosexualitu a potraty, proc ja nemuzu odsuzovat je? Navic ja je neodsuzuju, odsuzuju viru, ktera je postavena na spatnych vykladech a nesmyslech, ktery kazdy clovek vidi, kdyz si uz jen tu Bibli precte. To, ze mam na veci svuj nazor je pro me svoboda, kterou by mi krestanska vira napr. zcela uprela a zakazala vubec jen o necem takovem premyslet. A ja jsem hrdy na to, ze premyslim svobodne. Ty pises hlouposti, ze jsem nedozral k premysleni a jine nesmysli. Premyslet znamena opravdu premyslet a i treba delat chyby, ne prebirat dogmata a nazory ostatnich.

    robotron: kdybys premyslel, tak bys takto nereagoval. Ja znam nekolik vericich, kteri jsou k homosexualite tolerantni. A je jich vic nez tech co nejsou. A znam radu lidi nevericich co k homosexualite tolerantni nejsou. Jak jsem uvedl, jsi ignorant, ktery verici odsuzuje stejne hloupe, jako jini ignoranti odsuzuji hry a hrace.
    • vy si nedáte pokoj *1*
      • Lidi kteri ti reknou "jsi ignorant, nedozral jsi dostatecne na to, aniz bys o vecech mohl premyslet", pritom sami mezi rakdami vidis tu jejich aroganci, kdy ti vlastne rikaji: "drz hubu a krok", ty me fakt popuzuji. Ja si nemuzu pomoct. Navic opet jsem pristihl Jejdaska, ze o tematu, o kterem pise (dokonce me obvinuje z neznalosti), sam nevi absolutne vubec nic :) Tak a fakt koncim. Ostatnim sorry :)
        • To co vidis mezi radky je tva interpretace a tvuj problem, jehoz pricinou je tvuj vlastni pohled na svet, arogance a zpusob uvazovani. Ty ve me vidis sve spatne ja. Nepisu ti drz hubu a krok, ale premyslej, protoze ukazujes naproste nepochopeni hloubky veci, kterou tak lehce a hloupe odsuzujes.

          A tve radoby pristizeni ze nevim absolutne nic, nenech se vysmat, pou e prani je otcem i matkou teto myslenky.
          • Podle mě si každý, kdo hledá nějaký význam v takových starých žvástech, koleduje o malér.
            • "jedasek: Tak se podívej, co tu církev ve středověku prováděla a kolik válek bylo kvůli náboženství. To ti jako nevadí?"

              Je to pouhých 60 let, kdy byla rozpoutána válka díky jedné obrovské mašinérie, která byla založená na racionalismu a rozum apelujících argumentech. Schovávala se za vědu okolo ras... Stalin byl btw taky velkým ateistou a jeho známé vyvražďování či hláška: Smrt jedince je tragédie, smrt milionů je statistika nejde zcela přehlížet

              Jak chceš obhájit ateismus, když je to značný nepoměr času? Kolik 80-140 let jsou Ateisté na vrcholu a jsou slyšet ve společnosti (což jim neberu)?

              Není to spíše dílem lidské přirozenosti některých jedinců, že si bere jako prostředek cokoliv co mu pomůže k prosazování světské politiky? Manipulovat se dá různě... Podívej se na film Black Death se Sean Beanem... Je to sice označeno jako horor, ale to není pravda - je to spíše film pro zamyšlení...
            • Kronoss1
              jedasek: Tak se podívej, co tu církev ve středověku prováděla a kolik válek bylo kvůli náboženství. To ti jako nevadí?
            • A umis to nejak odduvodnit? Co treba hledani historickeho vyznamu?
        • No jo, kritizovat něčí víru se nevyplácí. Víra je pořád tabu. Ale je sranda si tu a tam do věřících trošku šťournout a připomenout jim ty bludy, ve které věří, nebo spíše o kterých ani neví, že v ně mají věřit. Na druhou stranu je otázka, zda-li takové popichování už není za hranicí slušného chování. A nebo jinak: Nejlepší je znát někoho, koho si člověk velice váží a kdo je věřící. Pokud člověk začne o víře nějak mluvit, je dobré si vzpomenout na tohoto známého věřícího a říci si, jestli bych něco takového řekl přímo jemu. Vedle toho se s věřícími moc nedá diskutovat - dříve či později skončí na nějakém pevném stanovisku.
          • To neverici taky, resp. se nakonec ukaze, ze verici jsou vsichni.
            • Kronoss1
              Ano, to je pravda.
            • Kronoss1: Je to asi tak stejný prostředek jako ropa, nebo drogy, reklamy, racionalismu a s tím i konečně spojená věda, kdy jistá část populace je až fanaticky např zeleně myslící...

              Vždy je o interpretaci toho jevu... Najde se člověk, jenž křesťanství zcela užije k liberalizaci, k pokroku ale také člověk , jenž ho použije k útisku... Tak to je také u jiných jevů.
            • Kronoss1
              Ano, ale v co věřící? V Boha? V sebe? Ve vědu? V jinou ideologii? Náboženství je jen geniální prostředek na ovládání lidí ve velkém. Stačí se podívat do Ameriky na ty desítky sekt a jiných náboženských uskupení. A Církev Svatá (proč vlastně svatá, že?)? Ta má sama másla na hlavě až až, takže by spíše měla být opravdu pokorná a ne sem tam vykřikovat proti antikoncepci a kondomům.
    • Ignorant je clovek, ktery ktery odsuzuje na zaklade spatnych, nebo zadnych informaci. Ja jsem opak ignoranta, jsem informovany, protoze o cem mluvim a pisu jsem si sam zjistoval a pak si teprve na to utvoril nazor. Coz kdyby to takhle delali vsichni...
      • Ignorant je rovnez clovek, ktery ziskane informace nechape, nebo je chape povrchne a nerozumi jim ani do hloubky ani v plne siri, na zaklade cehoz se pak dopousti velmi povrchnich zkratkoviteho a kolektivniho odsuzovani skupiny lidi.
        • A ty rozumis informacim v cele siri? Jak se to pozna? Co to je ta cela sire? Ty si myslis, nekdo muze neco chapat v cele siri do detailu kazdeho oboru? Vzdyt ty jenom kecas, to je vsechno co umis. Nic konkretniho nepises, k tematu se nevyjadrujes, jen kritizujes a moralizujes druhe, to je vsechno co umis. Z toho neni absolutne poznatelne, jestli danym vecim rozumis, jen ze ty to o sobe sam tvrdis.
    • Krestan, ktery toleruje homosexualitu nemuze byt spravny krestan, protoze homosexualitu netoleruje uz sama Bible. Je to tam napsany...
      • GlaDOS
        Pokud si hodláš našprtat Bibli nazpaměť a pak se jí tu ohánět, děláš to špatně.
      • Vyklad bible muze byt velmi pruzny a ne kazdy si ji vyklada dogmaticky jako ty. Viz napriklad Halik.

        http://www.lidovky.cz/halik-parada-ruzove-hrdosti-dpw-/ln_nazory.asp?c=A110812_165808_ln_nazory_ape
        • Netolerance Bible k homosexualite ale neni zadny vyklad, to je tam napsane uplne konkretne, jak jiste samo urcite vis, kdyz jsi ji samozrejme cetl, kdyz me obvynujes z ignorance.
          • Cetl jsi bibli v originale s plnou znalosti dobovych realii? Predpokladam ze ne. Nevidis vubec hloubku teto problematiky. Bible je nekolák tisic let stary text, jsou to prekady prekladu kdy se prekladatele prali s ve mi jako zme a vyznamu pojmu v case. Proc napriklad bible rika nesesmilnis a nepozadas manzelku blizniho sveho? Krestane nejsou jednotni ani ohledne tak zakladniho textu jako je desatero. Viz zde http://cs.m.wikipedia.org/wiki/Desatero#section_2
            • Ani jeden citat neni vyzva krestanum k netoleranci homosexualu. Oproti tomu jsem ti dal odkaz na text vyznamneho duchovniho, ktery verejne k homosexualum zaujima tolerantni postoj.
            • Robotron3: tak předně, ten překlad je nepřesný v tom, že o "homosexualitě" se tam nemluví, je tam užito slovo, které má v češtině ekvivalent "pederast", což je zneužívání mladých chlapců... podle tehdejších řecko-helénských zvyklostí, která viděla v souloži muže s mužem vyšší stupeň sexuality... a pak biblický člověk nic nevěděl o homosexuálních vrozených dispozicích

              Obvykle (jako např. v příběhu o Sodomě) se vyhraňuje proti násilí a proti tomu, aby lidé stejného pohlaví, kteří ale mohou založit rodinu, aby tohoto daru nezneužívali
            • Leviticus 18, 22: S mužem nebudeš souložit jako se souloží s ženou; je to ohavnost.
              Leviticus 20, 13: Kdyby muž souložil s mužem jako se souloží s ženou, oba spáchali ohavnost; jistě budou usmrceni, jejich krev je na nich.
              z noveho zakona:
              Korintským 6, 9-10: Což nevíte, že nespravedliví nedostanou do dědictví Boží království? Nemylte se! Ani smilníci ani modláři, cizoložníci, rozkošníci ani lidé praktikující homosexualitu, zloději ani chamtivci, opilci, utrhači ani lupiči nebudou dědici Božího království.
              Timoteovi 1, 8-11: Víme, že Zákon je dobrý, když ho někdo užívá náležitě a je si vědom toho, že Zákon není dán pro spravedlivého, nýbrž pro lidi nespravedlivé a nepoddajné, bezbožné a hříšné, pro lidi nesvaté a světské, pro otcovrahy a matkovrahy, pro vrahy vůbec, smilníky, lidi praktikující homosexualitu, únosce, lháře, křivopřísežníky, a co ještě jiného se příčí zdravému učení podle evangelia slávy blahoslaveného Boha, které mi bylo svěřeno.
              ...
            • Nikdo prave, o vyklad nekterych veci se vedou stalete spory. Konec koncu zide, krestane i muslimove vychazi z toho sameho stareho zakona. V bibli si kazdy najde co chce, at to dobre nebo spatne. Hlavni duchovni odkaz krestanstvi je imho miluj sveho blizniho sveho, tedy vyzva k toleranci mezi lidmi. Tudiz odmitam robotronuv vyklad, ze bible vyzyva k netoleranci proti homosexualum a ze krestan, ktery je k nim tolerantni, je spatny krestan.
            • heh, kolik lidí v čechách četlo bibli v originálu a mají znalosti dobových reálií. Podle mě to budou max. jednotlivci. *2*
  • Jé, nebýt tohoto článku, ani bych nevěděl, že GP ještě běží (tedy běželo).
    Naposledy jsem o GP slyšel, když tam byli pozvaní brahmíňané. *15*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit