Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Dokud bude na trhu EA/UBI, tak je jedno co bude uvnitr tech krabic
  • LuckyBaal
    Co byste sakra od nových konzolí chtěli? Já hraju z 90 % na PC, ale k XBOXu si odběhnu např na Zaklínače 2, Forzu (momentálně nejlepší závodní hra) nebo NHLko (nebo něco na kinect) a vypadá to pořád všechno koukatelně. A je to staré tak 8 let. Teď zvednou výkon Xkrát (nedovedu to takhle vypočítat *1* ) a bude to vypadat zase skvěle díky optimalizaci, kterou my PC hráči můžeme závidět. A to všechno poměrně levně, oni opravdu nemůžou zít High-End ani skoro High-End a dát to do konzole, bylo by to strašně drahé a (podle mě) by to moc lidí nekoupilo. Mé hlavní přání je, aby konzole přestaly bránit vývoji obličejů (L. A. Noire)...
    • a co beyond two souls?uncharted.havy rain.project kara.chapej jde o multiplatform hru.s tou se ti nikdo zabyvat nebude.na pc graficky neco malo lepsiho.,ale taky se nepretrhnou.hold multiplatform je multiplatform .
    • Umaroth
      Já si myslím že se sony poučilo...sic ps3 ve své době bylo něco nepředstavitelného (to doslova), ale ta cena odradilo spoustu lidí. Kdyt si to vem jak cena PS3 s příhodem slim verze spadla na 299doláčů, jak se zvedla prodejnost a sony nestačilo vyrábět :), Myslím si že magická cena při launchi konzole je 399 doláčů, jak pujde přez ni....tak bude mít pomalý start...
    • Víš, ono jde dle mého názoru spíš o to, že jakmile se jednou smíříš s kompromisem, je daleko těžší stát opět za svým stanoviskem v budoucnu.

      Nebo jinak. Salámová metoda je svinstvo, kterou já nežeru.
      • Umaroth
        Problém je že to porovnáváš s PC, jak je napsáno v komentáři na který reaguješ, tak konzole maji super optimalizaci a tím pádem papírově slabší HW dokážš mít ve hře mnohem větší výkon než na PC
      • LuckyBaal
        Já opravdu nechci dělat chytrýho, ale je .... (domysli si slovo) říkat, že nové konzole budou slabé. to samé šlo říct určitě i o X360 a PS3 ve své době (já sem nic říct nemohl, nic sem o tom v té době něvěděl) a pořád drží, i když poslední dva roky už jen tak tak.
  • jnsCZ
    Dobře, vývojáři budou mít lepší hardware, větší míru paralelizace a třeba (teoreticky) i možnost začít si konečně hrát s real-time ray tracing technologií. Ovšem nyní povzdech "starýho pařana": K čemu bude lepší grafika, když nám pořád hrozí hry typu Resident Evil 6, Medal of Honor Warfighter nebo neustálé filmové licence. Zkrátka nevěřím tomu, že když třeba tvůrci Assassin's Creed dostanou lepší hardware, tak by měnili zavedenou formuli. Ale je fakt, že se na to bude lépe koukat (a taky bude potřeba zainvestovat do PC grafických karet) :)


    Mimochodem, pro zajímavost - v současném Xboxu je grafická karta na bázi Radeon X1800
    • Ano a nedej boze aby nam hrozily hry jako Dark Souls nebo Dragon's Dogma, ze?
  • Konecne hry budou moc jit jeste dal na PC uz se tesim. *4*
    • Kam ještě dál prosimtě ? :D :D
      • Co nejdal .... *5* At to stoji za to...Hlavne pro Pc...Neni nad to divat se na dokonalou grafiku.A uzivat si tu skutecnost ze je to naprosta krasa pro oci..Dobrej pribech taky bez toho to nebude stat za nic.Treba Far Cry 3 perfektni.. *4*
        • ty jsi dobrej grafikofil :D
      • Hlavně u otevřenějších her se vo*ebává hafo věcí, který teď bude možný udělat pořádně, protože na to bude dost ram i vláken procesorů.
      • walltar
        Nevíš? .... díky novým konzolím se "Hry" (nepodařené konzolové porty) posunou ještě víc do řiti.
  • O tom, že HW bude u obou konzolí o generaci dál nepochybuju, když se podíváte na skoro 10let staré specifikace současných konzolí.. důležité jsou podle mě 2 věci:

    Jak dokáží vývojáři tento hw využít a jestli se podaří Sony udělat schopný ovladač. To byl důvod, proč jsem si před rokem koupil raději Xbox než PS3.
    • ps3 ovladac je dobrej.ma i vevnitr senzory jako na volant.vybrace a akumulator.a pro me dulezite 2 bambule vedle sebe.a krizek na bojovky super.nemam rad 1 bambuli na hore a druhou dole.nesedi mi to.
    • jnsCZ
      Dle zvěstí, které jsem četl, hodlá Sony úplně opustit koncept DualShocku a chce přijít s nějakým vlastním biometrickým ovladačem, který by měl poskytnout změnu ovládání ve stylu PS Vita... jímá mě hrůza. Skoro jak kdyby nové konzole vůbec neměly být cílené na hardcore hráče, ale cpaly se do sektoru, kde je Wii U...
      • Oni byly nekdy konzole zamereny na HC hrace? :D Sorry nic proti, ale tak nejak mam ve spojitosti konzole = casual player :)
  • Další věc teda je, co píše kolega podemnou a to jakési šmírování MS v podobě kinectu a cpaní nějakých shitbooků a podobných hovadin do konzole.
  • Xbox 720 prý nejspíš pravděpodobně bude.
  • A abych nespamoval tak vůbec nejdůležitější je na nových konzolích podle mě to, že (jak už zmínil někdo níž) se konečně posunou PC hry zase dál ... :)
    • myslis ty multiplatform,nebo ty exluzivni? *1*
    • Jasně stejně jako u Crysis 3 co :D Crytek prohlásí žepoběží jen na DX11 kartách a třičtvrtě lidí tu brečí že na to nemá hardware :D ... boha mojeho.
      • No a co kdyz je opravdu nema? Jmenujte mi nejakou hru z posledni doby, kterou nezvladne slusnejsi DX10 karta? A jmenujte mi, kolik ciste DX11 vyslo? Navic co jsem cetl, tak lide hlavne nechapou, proc je hra na DX9 konzole jen na DX11 PC. Ac mam DX11 kartu, tak to take nechapu.
  • kdyz jste vsichni tak znali co se tyce hardwere.tak jdete pomoct tem nejlepsim mozkum v oboru co sony a microsoft plati.ale pozor! nebudou chtit povas sestavit pc ale herni konzoli,ktera ma vydrzet 6 let.v omezenem case.nesmi to byt takove velke krabice jak od pc.tak do 400eur.se vsemi modernimy vymozenostmi a licencemi.atd.to jsem na vas zvedav vy blabolisti.prej tam schanej uklizecku.nemate nekdo zajem? *1*
    • Dobre ze jsi tu, mistre cestine. Povim ti novinku. Jestli novy Xbox a PS budou mit ten HW o kterym se tu pise tak to budou kramy uz v dobe kdy se zacnou prodavat. Ostatne jak uz jsem psal driv, nemuzes mit dobry hw za nizkou cenu.
      Navic uz to nebude herni konzole ale orezany PC v male krabici. Takze enjoy low end pc. *15*
      • ja jsem tu vzdy.jinak mas tam 2 hrubky ty cestino.a nepovisuj se na vladce.samochvala smrdi.
      • Jenže na konzole je daleko lepší optimalizace než na PC. A zdá se mě, že spousta lidí zapomíná na jednu důležitou věc u HW konzolí a to je uchladitelnost. Samozřejmě že do toho můžou narvat i celkem výkoný HW ale pak nění šance to odpadní teplo rozumně odvést pryč.
        • Ja to vim, i tak bude ta nova gen. konzoli 100x jinde nez to co je ted a devs nejak zahadne optimalizovat umi, kdyz jde o konzole. Ostatne BF3 na 256MB RAM, kdyz na PC to potrebuje cca 5 aby neswapoval *15*
          Ale tohle je reakce na pana ps3, kterej tu vsem tvrdil jak nova konzole bude delo ze si s tema nasema hi end kompama sedneme na zadek. Coz se teda pravdepodobne nekona, spis naopak. Cekal jsem neco lepsiho.
          • smejki
            "záhandně" optimalizovat umí, protože:
            a) musí
            b) mohou, díky přímějšímu přístupu k HW

            Jinak se oproti PC ve velké míře optimalizuje hlavně ořezáváním, takže BF3 sice jede na nepoměrně slabším HW konzolí, ale textury jsou čtvrtinové, LODy se přepínají mnohem blíže a několik technologií je zcela nefunkčních/nepřítomných. To samozřejmě neznamená, že by to při stejném ořezání bylo schopno běžet na PC, které má papírově shodné výkonnostní parametry. Konzole jsou efektivnější.
  • Proč když jsem si chtěl něco najít na googlu a té ESRAM tak mi to nic nenajde?
    • posila
      Je to Embedded Static Random-Access Memory. Static Random-Access Memory najdes a embedded znamena, ze bude vestavena nejspis v CPU.
      • ok,dik

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit